Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ABD'nin İlk Halka Açılacak Kripto Para Borsası: Coinbase

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar, 14 Nisan tarihinde Coinbase NASDAQ ile halka arz olacak. Ben de edindiğim bilgileri derlemeye çalıştım.

Bir süredir beklenen ve en sonunda 14 Nisan'da halka arzını açıklayan Coinbase'ın arzı için sayılı günler kaldı. Coinbase borsasının COIN kısaltmasıyla giriş yapacağı düşünülüyor.

Bu beklentinin sebeplerinden en büyüğü Coinbase'ın başlıkta da belirttiğimiz üzere SEC'ten izin alarak ABD'de halka arzını açıklayacak ilk kripto para borsası olması.

Merakla beklenmesinin sebeplerinden bir diğeri de 2020'de 300 milyon dolarlık net gelir elde eden şirketin 2021'in ilk çeyreği geride kaldığında şimdiden bu rakamı geçtiği görülüyor. Kripto Para borsalarının içinde %11.3 lük 90 milyar dolarlık bir paya sahip olan Coinbase bu payı 223 milyar dolara yükseltti. İşin yatırımcılar tarafından etkileyici kısmı sanıyorum ki bu 223 milyar doların 122 milyar dolarının kurumlara ait olması, bu da güvenirliğini bi nebze öne atıyordur.

Bir diğer nedene gelecek olursak Coinbase listelemeyi geleneksel olarak değil doğrudan yapacak olması. Geleneksel halka arzlarda arzdan kısa süre içerisinde yüksek kâr bırakıyor. Doğrudan halka arzda şirketler aracı kurum olmadan kendi işlerini kendileri yapıyor. S1 belgeleri ve Yol Harita'larını kendileri hazırlıyor. Aşağıdaki şekilde göreceksiniz. Bu benzersiz sistemde şirket halka açıldığında yeni hisseler oluşturmadığı için daha güvenilir durduğu söylenir.
Doğrudan.png

Bu haberlerin ardından Kraken de halka arz için talep oluşturmuş durumda. Bu haberlerin ardından halka arz ile birlikte sizin Coinbase için yorumunuz nedir?
Tüm bu süreç sizin güvenilirlik tablonuzu artılarla mı eksilerle mi doldurdu?

Benim yorumum yapılan işlemlerin yarısının kurumlara ait olduğunun açıklanması ve üzerine halka arzları başlı başına güvenirlik açısından beni kendisine çekti. Tabi kullandığım platformdan da memnunum ama hem farklı coinlere yatırım hem de herhangi bir sıkıntı esnasında güvenli liman olarak görülebilir duruyor. Sizlerin yorumları nelerdir?

Beni tabi ki artılarla dolduruyor. Zaten yasalara tabi olan bir borsa bu şekilde kullanıcılara karşı da daha sorumlu olmuş oluyor. Kripto paraların vergilendirilmesine ve hukuka uygun bir yere oturtulmasına da önayak olabilir.

Bence bu bir paradox. Kripto para piyasası geleneksel piyasayı dijitalize etme odaklı esasında.
Bu ise kripto para platformunu gelenekselleştiriyor.
Coinbase borsası bazı şeyleri yanlış anlamış olmalı.
Çok güven sarsıcı aslında.
Verdikleri mesaj, kripto para piyasası güvenli değildir ama biz geleneksel piyasa kurallarına tabi bir kripto para piyasası elemanıyız.
What about? :confused: o_O :rolleyes: :)

İçerisindeki işlemlerin geleneksel olması şirketin halk arzındaki doğrudanlığı etkilemez diye düşünüyorum.

Hocam kripto para piyasası geleneksel görünümün dijitali ve bu yüzden Coinbase'nin yaptığı bu açıklamanın paradox yarattığını söylemişsiniz.
Ben de onun için dedim. Coinbase halka açılınca sattığı hisse senetleriyle borsa oynatmayacak ki niye paradox olsun onu anlamadım. Açılımı geleneksel değil de doğrudan olarak tercih etmişler o kadar.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri