Neler yeni

Algorand’i Diğer Platformlardan Ayıran 5 Özellik

  • Transaction Fee: Kripto para transferlerinde işlemlerin güvenilir bir şekilde karşı tarafa aktarılmasını sağlayan madenciye ödenen işlem ücretine verilen isimdir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
23
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

algorand1.jpg

Kripto paralar yapı olarak geneksel bankacılık yönteminin eksi ve sıkıntılı yönlerine bir alternatif hatta daha iyi bir versiyonu olarak ortaya çıktılar. Örneğin yüksek gönderim ücretleri, 7/24 işlem yapamama sıkıntısı, uzun bürokrasi gereksinimleri vb. Fakat günümüzde yoğun ihtiyaçlar dolayısıyla kripto paraların geliştirmeye ilk müsait olanı; Ethereum, oldukça yüksek gönderim ücretleri ve yoğunluğa bağlı olarak saatleri hatta 1 günü bulabilen gönderim sürelerine ulaştı.

algorand2.png

Grafikte de görüldüğü üzere Temmuz ayından beri gönderim ücretleri ve yoğunluğu 2017 senesinde olduğundan beri oldukça arttı ve bu yönüyle kullanıcıları memnun etmemeye hatta kullanıcılara başka platformlar ve kripto projeleri aratmaya başlattı. Bu noktada güvenliği, çoklu cüzdan desteği, düşük gönderim ücretleri ve 4 saniyede tamamen biten blok süresiyle Algorand kullanıcılara el salladı. Algorand, duymayanlar için oldukça yeni bir proje. 2019 yılında MIT üniversitesinde kriptoloji alanında çalışan Profesör Silvio Micali tarafından kurulmuş bir projedir. Yine ekip içerisinde oldukça önemli isimler ve danışmanlar görev alıyor. Takımın çoğu ise finans tecrübesine de sahip, bu yönü Algorand’ı blok zincirin en geniş kullanım alanı olan finans sektöründe oldukça önemli bir noktaya oturtuyor.
 

Üst