Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Alien Worlds Mining Nasıl Yapılır?

Bu arada hiç NFT çıkarmadım. Çıkınca envantere mi düşüyor yoksa bilgisayardan wuhuuu tarzı sesler yükseliyor mu :)

Wax ağında öyle bir sıkıntı varmış malesef. Daha da önemlisi piyasa aşağıya vurdukça hem az TLM çıkmaya devam ediyor hem de olurda şansa düşerse NFT lerim fiyatı da çok ucuz oluyor. Bu fiyatlarla oynanmaz bir hale geldi açıkçası.
Ben de fark ettim bunu sizin konuşmalarınızı hatırlayarak sanki bi nebze düşmüş dedim ama elimdeki aletlerin fiyatı düşmedikçe durmasında sıkıntı yok dedim şimdilik.

Alien Worlds oyunu üzerinden üyelik işlemlerimizi tamamladıktan sonra sıra "Mining" yani TLM ve şansa bağlı olarak NFT çıkarma işleminde.

Ekli dosyayı görüntüle 5015

Giriş yaptıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimdekine benzer bir ekran çıkacak. Bu ekranın yukarısında yazan " Time to Mine" ibaresi, mining işlemini gerçekleştirebileceğinizi göstermektedir. Bu aşamada "Mine" butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 5014

Bu aşama kazım yapacağımız yerin ve ekipmanların olduğu alan. Bunlarda bir değişiklik yapmak istediğimizde altlarında bulunan "Change" butonuyla değişiklik yapabiliriz. Henüz ilk girişiniz ise Tool bölümlerindeki son 2 boş olacak ve ekranda sadece kazım yapmayı seçtiğiniz alan ve ilk Tool alanında 1 adet kürek olacak.

Bu aşamada da kazım işlemimizi başlatmak için "Mine" butonuna basıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 5016

Karşımıza bir bekleme ekranı çıkacak. Bu ekranda ne kadar kalacağınız belirsizdir. Ancak elinizdeki ekipman ve kazdığınız yer bu süreye etkilidir. Bu hususa ileriki konularda değineceğiz. Bu aşamada yapmanız gereken bir şey yok. Sadece bekliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 5017

Kazım işlemi gerçekleşti ve yukarıdaki resimdeki gibi bir uyarıyla karşılaştınız. kazım işlemini tamamlamak için "Claim" diyoruz. Bu arada Land Commission kısmı her kazım yeri için farklılık gösterebilir ve o Land'in sahibi tarafından belirlenir. En fazla %20, en az komisyonsuz olabilir. Yüksek ve düşük komisyonlu yerlerde kazmanın avantaj ve dezavantajlarına ileriki konularda değineceğiz.

Ekli dosyayı görüntüle 5018

Bir önceki resimdeki Claim işleminde sonra, yeni bir pencere ile WAX hesabımıza bağlanarak onaylama işlemini gerçekleştiriyoruz. Bunun için Ben Robot Değilim ibaresinin yanındaki kutucuğu doldurup "Approve" diyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 5019

Biraz bekledikten sonra kazım işlemi gerçekleşmiş oluyor ve ne kadar TLM kazandığınızı gösteriyor. NFT kazanıp kazanmadığınızı görmek için cüzdanınıza bakmanız gerekecektir. Onun için Wallet.wax.io adresini kullanabilir ve WAX hesabınız üzerinden bu cüzdana bağlanarak elinizdeki NFT'leri görebilirsiniz. Ayrıca bir sonraki Mining işlemini, ekranın üzerindeki süre bitmeden gerçekleştiremiyoruz. O süreye kazı yaptığımız yer ve ekipmanlarımız etkili. Bu konuya detaylıca değineceğiz.

Kazım işlemimiz tamamlandı. Alien World Mining işlemi bu kadar basit.

Alien Worlds ile ilgili diğer konular için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Alien Worlds Üyelik Nasıl Yapılır?

Alien Worlds NFT Özelikleri

Alien Worlds En İyi Mining Alanları (LAND)
faydalı oldu teşekkür ederim

1621256549049.png

Şu ekranda bugün 5 dakika bekleyip sonuç çıkmadığını gördüm, bu sorun nasıl çözümlenir?

Ya gerçekten kuruldum ben bu oyuna. Dün para aktarmamın ilk gününde 40 WAX stake ettim hala istiyordu artık sayfa yeniliyorum, yeni tarayıcıya geçiyorum her seferinde 4-5 defa resim doğruluyorum, baydı hakikaten. Stake ettiğim WAX'ları geri alayım dedim orada da uyarı çıkıyor. Evet çok kullanıcı akışı olunca sorun olabilir ama belli başlı bir tane sorun var oraya odaklansanıza.

Login de robot olmadığını kanıtla, claim de kanıtla, cpu uyarısı çıksın sayfayı yenile again.. Gece rüyamda trafik lambası buluyorum..

Unstake deyince de bu sorun çıkıyor.
1621341081395.png

Oyun değil wax ağının bir sorunu bu malesef. Ekipman ne var?
Başlangıç olduğundan direk 3 tane Standart Drill ile başladım hatta sağolsun @HalilPasa çok yardım etti :) Sırf onun yardımlarından daha dururum burada o kadar anlattı. Sorunun bir daha karşıma çıkmayacağını bilsem 100 wax istiyorsa stake edeyim ama sanki her stake etmede bir daha isteyecek gibi geliyor.

Başlangıç olduğundan direk 3 tane Standart Drill ile başladım hatta sağolsun @HalilPasa çok yardım etti :) Sırf onun yardımlarından daha dururum burada o kadar anlattı. Sorunun bir daha karşıma çıkmayacağını bilsem 100 wax istiyorsa stake edeyim ama sanki her stake etmede bir daha isteyecek gibi geliyor.
Bende an itibariyle 100 wax var. Hiç o uyarıyı almıyorum. Ama benim kullandığım ekipmanın süresi ile drill süresi farklı. Yani ne kadar sık kazıyorsanız ona göre Stake mantıklı.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
MasTerCoin
Geri