Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Alım satım yaptıktan sonra gelen pişmanlık hissi nasıl yenilir?

EfeKaan

Üstçavuş
Merhabalar, bir coini almak istiyorum ama almıyorum artıyor pişman oluyorum, alıyorum ama paramın yarısıyla alıyorum yine artıyor yine pişman oluyorum. Veya yükseliyor satıyorum daha çok yükseliyor pişman oluyorum beni derinden etkiliyor bu meseleler.

Bu pişmanlık duygularını nasıl yenebilirim?

Paranın hepsini artacağını düşündüğüm coine yatırmak ne kadar doğru?

Açgözlü nasıl olmam?

Edit: dün chzyi yarı paramla aldım, eğer tamamıyla almış olsaydım 2 katını kazanacaktım. İşte bu düşünceler yüzünden psikolojim çok bozuluyor. Yüksekten aldığım coin düşünce bile bu kadar üzülmüyorum.

Lütfen psikolojik olarak yardım edin sırf bu yüzden 5,83ten chz aldım tamamen almadığıma pişman olduğum ve daha da artar diye düşündüğüm için.

Son düzenleme:
Çözüm
Sizin yaşadıklarınızı yaşayan herkesin hissettiği bir duygu bu emin olun.
Benim bu piyasada sıklıkla duyduğum bir şey varsa o da, önemli olanın karını alıp çıkmak olduğudur.
Elinizdekini sattınız ama yükselmeye devam ediyor diyelim. Kar ettiniz mi ettiniz. O sayfayı kapatın. Sonrasında o coin ile ilgili fırsatlar olursa ilerleyen zamanlarda yine değerlendirirsiniz. 1-2 ay sonra mesela.
En azından tepe noktadan alarak zarar etmiyorsunuz.
Çok fazla takılıp kalmayın bence. Bu piyasada fırsatlar bitmez.
Koru ve aç gözlülük endeksi diye bir şey çıkarmışlar. Boşuna değil.
Aç gözlülüğü yenmenin yolu ise nefis terbiyesi kısaca.
Kaçan balık büyük olur. Siz yakaladıklarınıza sevinin bence. Kaçanları boş verin.
İyi forumlar...
Benim bu piyasada sıklıkla duyduğum bir şey varsa o da, önemli olanın karını alıp çıkmak olduğudur.
Elinizdekini sattınız ama yükselmeye devam ediyor diyelim. Kar ettiniz mi ettiniz. O sayfayı kapatın. Sonrasında o coin ile ilgili fırsatlar olursa ilerleyen zamanlarda yine değerlendirirsiniz. 1-2 ay sonra mesela.
Kaçan balık büyük olur. Siz yakaladıklarınıza sevinin bence. Kaçanları boş verin.
İyi forumlar...

Çözüm
İyi forumlar...
Teşekkür ederim Hocam

Kripto para piyasasında değil dünyadaki her alanda var bu. Ben rahat bir insan olduğum için ve yüzlerce fırsat kaçırdığım için bu düşünceleri yendim ama başka biri nasıl yenebilir bilmiyorum.
Fırsatların asla bitmeyeceğini bilmek gerek. :)

Bir benzerini ben Chiliz de yaşadım. o_O
Ben de
Kripto para piyasasında değil dünyadaki her alanda var bu. Ben rahat bir insan olduğum için ve yüzlerce fırsat kaçırdığım için bu düşünceleri yendim ama başka biri nasıl yenebilir bilmiyorum.
Fırsatların asla bitmeyeceğini bilmek gerek. :)
Evet hocam bunu 1 ay gibi kısa bir süre içinde gördüm her seferinde farklı fırsatlar çıkıyor, inşallah ben e atlatabilirim bu durumu.

Merhabalar, bir coini almak istiyorum ama almıyorum artıyor pişman oluyorum, alıyorum ama paramın yarısıyla alıyorum yine artıyor yine pişman oluyorum. Veya yükseliyor satıyorum daha çok yükseliyor pişman oluyorum beni derinden etkiliyor bu meseleler.

Bu pişmanlık duygularını nasıl yenebilirim?

Paranın hepsini artacağını düşündüğüm coine yatırmak ne kadar doğru?

Açgözlü nasıl olmam?

Edit: dün chzyi yarı paramla aldım, eğer tamamıyla almış olsaydım 2 katını kazanacaktım. İşte bu düşünceler yüzünden psikolojim çok bozuluyor. Yüksekten aldığım coin düşünce bile bu kadar üzülmüyorum.

Lütfen psikolojik olarak yardım edin sırf bu yüzden 5,83ten chz aldım tamamen almadığıma pişman olduğum ve daha da artar diye düşündüğüm için.
hocam eskiden bende yaşardım o pişmanlığı ama şunu öğrendim cebimdeki para benimdir ve ben yarın yine o parayı kullanarak kazanmaya devam edebiliyorum büyük küçük demeden kazandığına bakmalısın. Ben paranın tamamı ile işlem yapmaya karşıyım her zamana acil durum planın olmalı.

hocam eskiden bende yaşardım o pişmanlığı ama şunu öğrendim cebimdeki para benimdir ve ben yarın yine o parayı kullanarak kazanmaya devam edebiliyorum büyük küçük demeden kazandığına bakmalısın. Ben paranın tamamı ile işlem yapmaya karşıyım her zamana acil durum planın olmalı.
Anladım hocam çok teşekkürler.

bak ben geçen ay başında aldığım coini halen bekletiyorum
iniyor, çıkıyor, umurumda olmuyor.

insan piskolojisini yerle bir eden bir durum bu aslında.
akşama kadar elinde telefon bakanlar
trafikte gözünün önünden telefonu ayırmayanlar
gece alarm kurup kalkanlar.
bunlara gerek yok

bu yazdıklarımı bizzat ben yapardım kafa yorma koy acele etme.
hepsini birine yatırmak bence mantıksız
yatırım miktarına göre hareket ederim ben.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri