Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Alım satım yaptıktan sonra gelen pişmanlık hissi nasıl yenilir?

EfeKaan

Üstçavuş
Merhabalar, bir coini almak istiyorum ama almıyorum artıyor pişman oluyorum, alıyorum ama paramın yarısıyla alıyorum yine artıyor yine pişman oluyorum. Veya yükseliyor satıyorum daha çok yükseliyor pişman oluyorum beni derinden etkiliyor bu meseleler.

Bu pişmanlık duygularını nasıl yenebilirim?

Paranın hepsini artacağını düşündüğüm coine yatırmak ne kadar doğru?

Açgözlü nasıl olmam?

Edit: dün chzyi yarı paramla aldım, eğer tamamıyla almış olsaydım 2 katını kazanacaktım. İşte bu düşünceler yüzünden psikolojim çok bozuluyor. Yüksekten aldığım coin düşünce bile bu kadar üzülmüyorum.

Lütfen psikolojik olarak yardım edin sırf bu yüzden 5,83ten chz aldım tamamen almadığıma pişman olduğum ve daha da artar diye düşündüğüm için.

Son düzenleme:
Çözüm
Sizin yaşadıklarınızı yaşayan herkesin hissettiği bir duygu bu emin olun.
Benim bu piyasada sıklıkla duyduğum bir şey varsa o da, önemli olanın karını alıp çıkmak olduğudur.
Elinizdekini sattınız ama yükselmeye devam ediyor diyelim. Kar ettiniz mi ettiniz. O sayfayı kapatın. Sonrasında o coin ile ilgili fırsatlar olursa ilerleyen zamanlarda yine değerlendirirsiniz. 1-2 ay sonra mesela.
En azından tepe noktadan alarak zarar etmiyorsunuz.
Çok fazla takılıp kalmayın bence. Bu piyasada fırsatlar bitmez.
Koru ve aç gözlülük endeksi diye bir şey çıkarmışlar. Boşuna değil.
Aç gözlülüğü yenmenin yolu ise nefis terbiyesi kısaca.
Kaçan balık büyük olur. Siz yakaladıklarınıza sevinin bence. Kaçanları boş verin.
İyi forumlar...
Tüm paranız ile alım yapmayın, kendinize alım ve satım limiti belirleyin ve yatırım yaptığınız coinler ile ilgili gelişmeleri mutlaka takip edin.
Sattığınız zaman daha da yükselirse teselliniz elde ettiğiniz kar olsun. Çünkü en değerli para cepte ki paradır :)

Aman boşver hocam, emin ol kaçırılacak fırsat kadar değerlendirilecek fırsatlarda vardır, önemli olan yakaladığın kadar koparmak kaçırdığın kaçmıştır zaten, üzülmenin bir faydası yok-
ta gel bana anlat bide :D

Çok fazla takmaya gerek yok bunları. Hepimiz bu duygulara kapılıyoruz. Ben bir koini alırım ve kar edip satarsam takip listemden çıkartırım sürekli gözüme çarpmasın diye.

Ben 2'ye aldığımı 4'e, 5'e satmışsam Allah bereket versin. 8, 9, 10'a gidişini veya 2'ye 3'e düşüşünü izlemeye gerek yok. Kazanılan parayla yeni avlar yakalayıp onun yükselmesini beklemeli.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,716
Son üye
Doker
Geri