Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Altcoin Hevesi Servetten Etti

bitcoin madencileri.jpg

Gün geçmiyor ki, Bitcoin hakkında bir pişmanlık hikayesi duyulmasın. Bu piyasanın eskilerinin büyük çoğunluğunun hep bu şekilde pişmanlık hikayeleri mevcut. Koinbulteni tarafından servis edilen haberde işte bu pişmanlık hikayelerinden birine yer verilmiş.

Aslında kullanıcının hikayesini paylaştığı platform Reddit. louiseaveryb kullanıcı adını kullanıyor. yaptığı paylaşımda öncelikle 20 Mart 2017 tarihindeki bakiyesini gösteren bir paylaşımd bulundu. Bu paylaşımda kullanıcının 13 BTC'ye sahip olduğu görülüyor. Daha sonrasında altcoinlerin sert yükselişleri ve altcoin sevdası nedeniyle bu yatırımını bozarak çeşitli altcoinlere geçiyor. Sadece bu yatırımları değil, aynı zamanda ailevi sebepleri nedeniyle şuan ki piyasaya göre çok düşük sayılabilecek bir rakama (3000 dolar) BTC'lerinin bir kısmını satıyor. Son olarak ekonomik olarak toparlandıktan sonra, toparlayabildiği parayla 0.65 BTC alan yatırımcı, daha sonrasında Tezos (XTZ)'yi gözüne kestirerek bu yapmış olduğu tek Bitcoin yatırımını da Tezos'a çeviriyor.

Hikaye bu şekilde devam ediyor ve kullanıcı sonunda yatırımcıları bir konuda uyarma gereği duyuyor:

12 ay önce yarım milyonum vardı. Şimdi ise sıfırlandım. Geçen bahar aylarında Tezos 3 dolarken XTZ aldım. O zamandan beri fiyatı düştü. Şu anda 2 dolar seviyesinde. fakat Bitcoin'de kalsaydım şimdi yaklaşık 19 bin dolarım olacaktı. Tezos yatırımım ise 4300 dolar değerinde. Hala Tezos'un yükselebileceğini düşünüyorum. Ancak paramı BTC'de tutabilirdim ve Tezos'uşimdi alarak şu anda sahip olduğumdan çok daha fazlasını elde edebilirdim. Geçen sefer dersimi almadım ve tekrar aynı hataya düştüm

Diyerek açgözlülüğün ne kadar sıkıntı yaratabilecek bir tablo olduğunu ve bu piyasada açgözlülüğün sizi bitirebileceğine işaret ediyor.

Yazının başında da dediğim gibi hepimizin keşke dediği anıları var BTC konusunda. Sanırım en fazla @admin de var bu keşke. :) Bir konunun alına 1700 BTC'li birşey yazdığını görmüştüm :) Ben şahsen yarışamam o miktarla...

Son düzenleme:
Ah @admin ah. Ne yaptın sen öyle...

Benim de büyük pişmanlıklarım var. Hem de çok büyük. Yalnız değiliz.

12 ay önce yarım milyonum vardı. Şimdi ise sıfırlandım. Geçen bahar aylarında Tezos 3 dolarken XTZ aldım. O zamandan beri fiyatı düştü. Şu anda 2 dolar seviyesinde. fakat Bitcoin'de kalsaydım şimdi yaklaşık 19 bin dolarım olacaktı. Tezos yatırımım ise 4300 dolar değerinde. Hala Tezos'un yükselebileceğini düşünüyorum. Ancak paramı BTC'de tutabilirdim ve Tezos'uşimdi alarak şu anda sahip olduğumdan çok daha fazlasını elde edebilirdim. Geçen sefer dersimi almadım ve tekrar aynı hataya düştüm

Bu beni tarif etmiş aynı.

Bende de 1 BTC olmasa da yarım BTC vardı lise zamanlarımda :ROFLMAO:

Senin pişmanlık sayın kaç hocam :) Ben @admin le yarışamam o konuda. :)
Sayı mı? Haha! Say say bitmez. :D

Başarılı bir yatırımcı olduğumu düşünüyorum ama bu başarıyı yakalanmadan önce çok şey kaçırdım. O yüzden şanslı da olmam gerekiyor. Şimdi ise işimi şansa bırakmamaya çalışıyorum.

Hep onlar yaptı. Ben sadece devam ettirdim. :D
admin' Alıntı:
arkadaşlar bilinçli olarak hatırlatmaya çalışıyorsunuz değil mi :)

Bu adamı kendime benzetiyorum. Her büyük rallide bir şekilde düşecek veya sabit kalacak altcoinleri bulup yatırım yapıyorum. :D 4 sene oldu hala öğrenemedik şu işi.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,228
Kullanıcılar
6,714
Son üye
beylikduzuexchange
Geri