Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Altın Analizi

Yatırım tavsiyesi vermeyin. Suçtur.
Gram altın çok sert bir düşüş yaşadı ve şuan 463 TL civarında. Mart ayına kadar yükseliş trendi halen devam ediyor ve hedefi 600 - 650 TL bandı. 470 seviyelerine kadar gevşemesi beklentim vardı fakat şuan ki durumda 450 li seviyelere kadar gevşeyebilir. Kademeli alımı yapılabilir. Mart ayı hedefim 600-650 TL civarıdır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bazı yatırımcılar altının diğer bütün yatırım araçlarından çok daha mantıklı olduğunu düşünüyor. Mantıklı düşünüyorlar diyebiliriz aslında. Bunun böyle olmasının en büyük nedeni altının talebinin gerçekten çok fazla olması. Altın denen şey dolar ya da diğer fiat paralar gibi insan tarafından basılamıyor.
Eğer bir gün başka gezegenlerde Dünyadaki ile aynı olarak altın çıkarılıp Dünya' ya getirilirse ve bu miktar gerçekten çok fazla olursa işte o zaman gerçekten çok garip olaylar yaşanır.
Bu söylediklerimi sadece birilerinin bilmesi için söyledim. Yani yatırım tavsiyesi değildir. Bir şeye yatırım yapmadan önce çok iyi düşünüp çok iyi araştırın...

Gram altın çok sert bir düşüş yaşadı ve şuan 463 TL civarında. Mart ayına kadar yükseliş trendi halen devam ediyor ve hedefi 600 - 650 TL bandı. 470 seviyelerine kadar gevşemesi beklentim vardı fakat şuan ki durumda 450 li seviyelere kadar gevşeyebilir. Kademeli alımı yapılabilir. Mart ayı hedefim 600-650 TL civarıdır.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Hocam ,yükseliş trendinin devam ettigini belirtip bir bant vermişsiniz tamam, sonrada kendi beklentinizi paylaşmışsınız.
Mesela 600-650 bandına kadar hedefi devam ediyor kısmını ne gibi bir grafikle ve ne gibi teknik indikatörleri kullanarak ,hangi gelişmeleri göz önüne alarak belirlediniz. Veya sadece bu kısım bir alıntı ise ,alıntı yaptıgınız uzman nelere göre bu yükseliş bandını belirlemiş.

Hocam ,yükseliş trendinin devam ettigini belirtip bir bant vermişsiniz tamam, sonrada kendi beklentinizi paylaşmışsınız.
Mesela 600-650 bandına kadar hedefi devam ediyor kısmını ne gibi bir grafikle ve ne gibi teknik indikatörleri kullanarak ,hangi gelişmeleri göz önüne alarak belirlediniz. Veya sadece bu kısım bir alıntı ise ,alıntı yaptıgınız uzman nelere göre bu yükseliş bandını belirlemiş.
Merhaba. Yaşanan gelişmeleri baz alarak ve oluşabilecek durumlarla tahmin doğrultusunda fibonacci, MACD gibi indikatörler ile analizler yapıp pekiştiriyorum. Destek seviyeleriyle yaşanan durumlarla tahminlerimi yazıyorum. Gelişmeler nelerdir diye soracak olursanız; Siyasi, ekonomi, psikolojik tepkiler, Arz-talep değişimi, Global düzen gibi bir çok durumlara bakarak yorumluyorum.

Vakti saatinde alamadık :)
Fırsatlar bitmez ;)

Ekli dosyayı görüntüle 8503

ABD nin varlık alımını azaltacağı yönündeki spekülasyonla baskılanıp dip seviyeye gelen ONS-ALTIN
FED ve Diğer ABD Ekonomi otoritelerinin işsizlik, üretim artışı vb daha büyük bir sorunla karşı karşıya
kalmasıyla varlık alımı azaltma konusunda şahin duruşu bırakıp daha gevşek açıklamalarıyla yönünü
yukarı çevirmiş görünüyor, kısa zamanda hiç bir devlet detek programlarını azaltamayacak bu bir gerçek
bu gerçeklik doğrultusunda ONS 1911 Seviyesine hızlı bir atak geliştirebilir.
USD ninde stabil kalıp TL değeri değişmez ise 850-1000 TL aralığına hatta 4 haneli rakamları görebileceğimiz
bir GR altın olabilir kısa vadede Saygı sevgi ve sağlık dileklerimle.

ALTIN İÇİN

COMMERZBANK, CREDİT SUİSSE VE BANK OF AMERİCA'DAN REKOR BEKLENTİ

COMMERZBANK
Geçen hafta test edilen 1.877 dolara doğru canlanma yaşanacağını belirtiyor. Bu kalenin yeniden ele geçirilmesi halinde sırasıyla 1.917 ve Kasım 2020'de test edilen 1.965 doların mümkün olduğunu düşünen Alman bankanın analistleri, bir sonraki direnç olarak ise 1.989 doların oluşacağını söylüyor.

CREDİT SUİSSE
1.877 doları erişilmesi mümkün bir seviye olarak görüyor. Ciddi bir yükseliş hamlesinin 1.917 doların üzerinde gerçekleşeceğini düşünüyor.

BANK OF AMERİCA
Altın için hedefini yükseltti. Banka fiyat beklentisini yüzde 5.2 artırarak 1.925 dolara çıkardı. Bank of America 2023 beklentisini de yüzde 10.4 yükselterek 2.049 dolar olarak revize etti

Ekli dosyayı görüntüle 8503

ABD nin varlık alımını azaltacağı yönündeki spekülasyonla baskılanıp dip seviyeye gelen ONS-ALTIN
FED ve Diğer ABD Ekonomi otoritelerinin işsizlik, üretim artışı vb daha büyük bir sorunla karşı karşıya
kalmasıyla varlık alımı azaltma konusunda şahin duruşu bırakıp daha gevşek açıklamalarıyla yönünü
yukarı çevirmiş görünüyor, kısa zamanda hiç bir devlet detek programlarını azaltamayacak bu bir gerçek
bu gerçeklik doğrultusunda ONS 1911 Seviyesine hızlı bir atak geliştirebilir.
USD ninde stabil kalıp TL değeri değişmez ise 850-1000 TL aralığına hatta 4 haneli rakamları görebileceğimiz
bir GR altın olabilir kısa vadede Saygı sevgi ve sağlık dileklerimle.

1637926311031.png

ALTIN

ONS' un desteği ile adım adım vites büyüterek belirtilen hedeflere koşarak KISA Vadede varacak YTD

Ekli dosyalar

• 1637926289108.png
    1637926289108.png
    142.6 KB · Görüntüleme: 93

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,684