Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Anonim İşlemlerin Yıldızı XMR

Bu konsepti basitleştirmek için şöyle bir örnek vereyim: Anneme doğum günü için tatlı, güzel, yeni bir kahve makinesi vermek istiyorum. Ama onun doğrudan benden olduğunu bilmesini istemiyorum. Yapılacak en basit şey; tüm kardeşlerimi bir araya toplamak ve anneme bu hediyenin tüm çocuklarından ortak bir hediye olduğunu söylemek. Bu ortak hediye için tek başıma ödeme yapmama rağmen annem asla kimin kredi kartının kullanıldığını bilmeyecek. Ring signature da bir işlemin giriş tarafını gizleyerek göndereni korumak için benzer bir şekilde çalışır. Böylece işlemin tutarını ve gerçek imzalayanın kim olduğunu belirlemek imkansızdır. Kısaca Monaro bize paramız ve işlemlerimiz hakkında anonimliğimizi koruma ve izlenemezlik olanağı sağlıyor.
burası çok güzel olmuş o kadar anlaymaya çalıştım kimseye anlatamadım örnek güzel olmuş.

bitmonero zamanları heyecanla takip ediyordum 57.000 adet almıştım poloniex'te listelendiğinde

sattım bir gün sonra 17 dolar olmuştu. bünyem bu gibi durumlara o dönemler yavaş yavaş alışmaya başlamıştı.

bu arada monero poloniexte listelenmeye başladığında 1 cent bile değildi.

güzel bilgiler. aslında Wiki kategorisinin konusu gibi keşke oraya göre düzenlense çünkü güzel bir anlatım.

burası çok güzel olmuş o kadar anlaymaya çalıştım kimseye anlatamadım örnek güzel olmuş.

bitmonero zamanları heyecanla takip ediyordum 57.000 adet almıştım poloniex'te listelendiğinde

sattım bir gün sonra 17 dolar olmuştu. bünyem bu gibi durumlara o dönemler yavaş yavaş alışmaya başlamıştı.

bu arada monero poloniexte listelenmeye başladığında 1 cent bile değildi.

güzel bilgiler. aslında Wiki kategorisinin konusu gibi keşke oraya göre düzenlense çünkü güzel bir anlatım.

Teşekkür ederim. Olabildiğince basitleştirmeye çalıştım konuyu. Wiki'ye de bir bir makale yazayım dilerseniz. Bunu düzenleyeyim dicem ama düzenleme butonu göremedim mesajlar için. Bugün de bir yorumu yanlış yazmışım yazım hatası olmuş, ki burda da bir yere monaro yazmışım, düzeltim dedim düzeltemedim
Parayı bırak insanların tüm hayatını denetlemek istiyorlar hocam. "Bitcoin'den kaçamazsınız..." yazı dizime bir göz atın.
Ayrıca terör finansmanı bahanesiyle vergi alma peşinde hükümetler. O yüzden özellikle Monero gibi gizlilik odaklı projelere karşı peş peşe davalar gelirse hiç şaşırmam.
Hemen okuyayım, merak ettim. Ciddi bir konu gerçekten

Teşekkür ederim. Olabildiğince basitleştirmeye çalıştım konuyu. Wiki'ye de bir bir makale yazayım dilerseniz. Bunu düzenleyeyim dicem ama düzenleme butonu göremedim mesajlar için. Bugün de bir yorumu yanlış yazmışım yazım hatası olmuş, ki burda da bir yere monaro yazmışım, düzeltim dedim düzeltemedim

Hemen okuyayım, merak ettim. Ciddi bir konu gerçekten
24 Saat sonra düzenleme açılacaktır, Acelesi yok bazı ufak düzeltmeler sorun teşkil etmez.
Wiki konusu size kalmış bir şey. Oraya uygun bir şekilde anlatabileceğiz daha önce açılmamış konuları açabilirsiniz.
Maksat Wiki'de elimizden geldiğince herkes yatırım yaptığı Kripto birimlerin teknik terimlerden uzak bir şekilde anlatmak, Örnek vererek basite indirgeyerek.

Destek olursanız güzel olur.
Tekrar teşekkür ederim.

Şuan 1 monero 2 bin tl den fazla belki monerosu olanlar için iyi bir durum ama birde şu açıdan düşünürsek bütün kripto paralar türk lirası karşında değer kazanıyor bu durum ne zamana kadar böyle gidecek bilemiyorum ama umarım bu şekil gitmez.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri