Atari’nin (ATRI) Fiyatı, Halka Açık Satış Sonrası Hızla Dibe Çakıldı

Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Hash : Bir metni şifreleyerek farklı uzunlukta, farklı bir değer elde etmeyi sağlayan kriptografik yöntemdir.

Rengarengo

Üsteğmen
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)


0.00035066
  • 0.00000000  
  • #1
Yeni çıkan tokenlere her geçen gün bir yenisi daha eklenirken, piyasaya çıkacağı söylenen bir çok token de ya çıkmadan bitiyor ya da piyasaya çıktığı ilk gün dibi görüyor.

Bitcoin.com sitesi üzerinde gerçekleştirilen halka açık satışta; 0.25 dolardan satılmakta olan Atari'nin (ATRI) fiyatı listelenir listelenmez yüzde 70 oranında düşerek dibi gördü.

Oyun dünyasının ve oyun severlerin dijital para birimi olmasına yönelik bir çaba olarak çıkarılan Atari Token, işlemlerin halka açılmasından hemen sonra yüzde 70’lik seviyede büyük bir düşüş yaşayarak hayal kırıklığına sebep oldu.

Üzücü girişim olan Atari Token’in (ATRI) düşüşünün arkasında ne olduğu ise yatırımcılar tarafından ciddi bir şekilde sorgulanırken, fiyatının nisbeten uygun olan ön satışa oranla daha da düşmesi yatırımcılar için oldukça büyük bir şok etkisi meydana getirdi.

Token’ler için üç ön satış aşaması belirlenirken, birinci ve ikincisinde 0.08 dolardan, üçüncüsünde ise 0.16 dolardan satış gerçekleştirildi.

Bitcoin.com’da gerçekleştirilen halka açık satışta ise her bir ATRI Token 0.25 dolardan satıldı. Buraya kadarki tüm aşamalarda token satışları ise 1 milyon dolarlık tavan meblağlara ulaştı. Ancak tokenin satışına katılan katılımcılar, işlemlerin 2 Kasım’da TSİ 18’de halka açılmasının ardından token fiyatının ciddi bir şekilde düşmesiyle büyük şok yaşadılar.

Bitcoin.com borsasında gerçekleştirilen token satışları, işlemlerin başlamasından 2 gün önce sona erdi; ancak ATRI ile ilgili ciddi manada sıkıntılar da gün yüzüne çıktı. 16 saate kadar yaşanan fon çekme gecikmeleri, işlemlerde yaşanan zorluklar ve fonların kredilendirilememesi, yaşanan zorlukların sadece ve sadece bir bölümüydü.

Token ekibinden ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama şu ana kadar yapılmadı. Ayrıca Atari Token'e ait resmi Twitter hesabı da sessizliğini hâlâ koruyor.

Öncelikle Bitcoin.com’da başlatılan ATRI işlemleri kısa bir süre içerisinde merkeziyetsiz borsa olarak bilinen Uniswap’a da taşındı ve burada en çok hacmin olduğu işlem çifti ise ATRI/WETH oldu.

Video oyunlarına etkileşim ve evrensellik katması amacıyla ortaya çıkarılan ATRI Token, eğlence endüstrisine merkeziyetsizlik katmayı hedeflediğini açıklamıştı. Efsane oyun geliştirme şirketi Atari, token projesini Haziran ayında açıklamıştı. 2 Kasım tarihinde ise şirket, bir çevrim içi multiplayer oyun olan “Karma the Game of Destiny”nin, oyun içi satın alma ve işlemler için ATRI’yi kullanacağını da ayrıca duyurmuştu.

Atari, oyun içi geliştirme çalışmalarına ek olarak ayrıca, WAX blok zincirinde bir dizi NFT ürününü de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şirketin bu anlamdaki ilk ürünleri; hareket, 3D elementler ve grafiklerin eklenmiş olduğu, Atari’nin orijinal konsol oyunlarının çizimlerini içerecek.

Özetle; her coin tavan yapmıyor..
 

Bu konudan Rengarengo isimli kullanıcıya 0.00000728 Bitcoin verilmiştir

Üst