Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ateşten Gömlek

kitabı yakın zamanda okudum okuduğum zaman da ise milli mücadele zamanlarını bu kadar iyi anlatan yani yüzeysel olarak anlatılmayan bir kitap ateşten gömlek okuduğum kitaplar arasında başyapıt olabilir fakat kitabın yazarı Halide Edip adıvar'ın fikirlerini beğenmediğim ve fikirlerine karşı olduğum için kitabı okumakta tereddüt ettim. velhasıl kitap okunması gereken ve türü arasında başyapıt olarak değerlendirilebilecek türden olup herkesin okuması gerekiyor. kitaptaki Ayşe karakteri illi mücadele döneminde İzmir'den Anadolu'ya gelmiş olup, İzmir'in işgalini protesto ederek ve İzmir'in işgali yolunda Yaralı olan askerlere yardım edip cepheden cepheye koşmuştur ve ayrıca Ayşe karakterinin eserde bulunan başrol karakter hsan ile arasında bir ilişkisi vardır. aslında ateşten gömlek adı da buradan gelmekte çünkü insanların iki tür ateşten gömleği vardır. bunlardan birincisi vatan uğruna müdafaa için şehit olmak ya da gazi olmak ve ikincisi ise bu uğurda kurulan dostluk ya da ilişkiler. kitaptaki Kezban karakteri ise çok genç olmasına rağmen vatanı için cepheye gitmek istemekte ve bu uğurda mertçe yiğitçe savaşan Türk askerlerine yardım etmek istiyor. fakat İhsan karakteri buna izin vermeyip onu geri gönderiyor. anlayacağınız kitap döneminin başyapıtı olup herkesin kesinlikle ve kesinlikle okuması gereken bir kitaptır tavsiyem okumanız yönünde şimdiden hepinize iyi okumalar dilerim.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri