Neler yeni
probit borsası

ATR İndikatörü Nedir?

  • Arbitraj: Farklı borsalardaki kripto paralar arasında oluşan fiyat farklılıklarından kar sağlamak amacıyla alım satım işlemi yapmaktır.

ereensavage

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Katılım
21 Ocak 2023
Mesajlar
83
Tepkime puanı
3
Puanları
185
Yaş
23
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek


0.00050814
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan ereensavage isimli kullanıcı 0.00000980 Bitcoin kazanmıştır

0.00000980 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 4.27 Türk Lirası Değerindedir.


indir (1).png

ATR (Average True Range) fiyat hareketlerinin volatilitesini ölçen bir indikatördür. Bu gösterge fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğunu gösterir ve fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğu hakkında bilgi sağlar. ATR, fiyat hareketleri arasındaki farklılıkları ölçer ve bunları bir ortalama değer olarak hesaplar. Bu ortalama değer, fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğunu gösterir ve fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğu hakkında bilgi sağlar.

ATR, fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğunu gösterir ve fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğu hakkında bilgi sağlar. Bu gösterge, ticaret stratejileri oluştururken ve risk yönetimi yaparken önemli bilgiler sağlar. Örneğin, ATR değerinin yüksek olması volatilite yüksek olduğu anlamına gelirken düşük olması volatilite düşük olduğu anlamına gelir. Ayrıca ATR ile birlikte diğer teknik analiz araçlarını kullanmak daha net sinyaller üretebilir. Örneğin trend yönünü belirlemek için hareketli ortalama, RSI, MACD gibi göstergeler kullanılabilir.
Ek olarak, ATR indikatörü genellikle fiyat hareketleri arasındaki farklılıkları ölçer ve bunları bir ortalama değer olarak hesaplar. Bu ortalama değer, fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğunu gösterir ve fiyat hareketlerinin ne kadar volatil olduğu hakkında bilgi sağlar. ATR, genellikle 14 günlük bir periyotta hesaplanır ama bu periyodu kullanıcılar kendilerine göre değiştirebilirler. ATR değerinin yüksek olması fiyat hareketlerinin çok volatil olduğu anlamına gelirken düşük olması ise fiyat hareketlerinin az volatil olduğu anlamına gelir.
 

Bu makaleyi hazırlayan ereensavage isimli kullanıcı 0.00000980 Bitcoin kazanmıştır

0.00000980 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 4.27 Türk Lirası Değerindedir.


Ekli dosyalar

  • indir (1).png
    indir (1).png
    8.1 KB · Görüntüleme: 0
Üst