Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Avalanche ( AVAX ) Ağına AVAX Nasıl Gönderilir

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar. Dün yazıdan hemen sonra açacaktım bunu ama bugüne kısmetmiş. Biliyorsunuz dün MetaMask'a Nasıl Avalanche ( AVAX ) Ağı Ekleyebiliriz? konusunu açmıştık. Şimdi DeFi protokolleri olsun oyunlar olsun yeni yeni kendini gösteren AVAX platformunda açılabiliyor, sizler burada yatırım yapmak için mecbur -çapraz platform yoksa- AVAX ağı kullanmak zorundasınız. Avalanche AVAX ağının kurulumunu yukarıda gördük peki buraya nasıl elimizdeki AVAX'ları aktarabiliriz gelin onu aktarmaya çalışayım.

https://wallet.avax.network/access adresine tıklayalım ve AVAX cüzdanı edinelim, şimdi adımları hep birlikte gözlemleyeceğiz. "Don't have a wallet?" kısmına tıklıyoruz.

1623566074961.png

Burada bir daha soruyor mevcut cüzdanın var mı diye. Alt taraftan "Genarate Key Phrase" kısmına tıklıyoruz.

1623566166704.png

1 numaralı yerde yazan tüm kelimeleri not alıyorsunuz. İlerleme yaptığınızda 3-4 yeri boş bırakıyor emin olmak için onları dolduruyorsunuz.

!Ekran görüntüsü almaktan veya bilgisayarınızda saklamaktan kaçınınız.!

Eğer yazılanlardan e-a endişesi taşıyorsanız yani bir türlü emin olamadınız harften o zaman 2 numaradan değiştirebilirsiniz.

3 numaralı yerden uyarıyı kabul ediyorsunuz. 4 numaralı yerden de onayınızı veriyorsunuz.

1623566386880.png

Yukarıda belirttiğim üzere bize sadece 4 yeri sordular, hepsini tek tek sorarak bir kabalık etmemişler sonuçta 24 kelime. Not ettiysek arasından 4-5 kelimeyi sormaları en makul olanı. Verify diyoruz.

1623566610332.png

Access Wallet da dedikten sonra cüzdanımıza kavuşuyoruz artık.

1623566740935.png

Hesabınıza tekrar girdiğiniz onlarca güvenlik işlemiyle uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki gibi sol alt tarafta bulunan Save Acoount kısmına tıklayınız lütfen.

1623566852734.png

Tıkladıktan sonra açılan yerde Account Name kısmında kullanıcı adı giriyorsunuz, hesap adı. Passworda şifreyi, Confirm Passworda tekrar şifreyi giriyorsunuz. Sonra da SAVE diyerek kaydediyorsunuz. Tebrikler artık bu bilgisayardan aynı tarayıcıdan bir daha girdiğinizde sadece kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapabilirsiniz.

Unutmayın tarayıcı değişikliğinde veya bilgisayara format atmalarda o 24 kelime kurtarıcınız olacak!

1623566928122.png

Şimdi aşağıdaki ekrandan ister cüzdan adresinizi kopyalayın isterseniz de karekodu okutun. İçerisinde AVAX hesabı bulunan kripto para borsanızı açıyorsunuz Para Çekme diyerek aktarmak istediğiniz AVAX'ları buraya aktarıyorsunuz bir güzel. Ben dün aktarma işlemi yaptım. Aktarma tamamlandı diye mail gelince size borsanızdan sayfayı yenileyin. Endişelenmeyin her sayfa yenilemesi yaptığınızda sistem sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Ama yenileme yapmayınca da yansımıyor meret. Bende öyle oldu.

1623567126493.png

Paranızı aktardığınızı varsayıyorum sıradaki işlemler için. Şimdi sevgili arkadaşlar sıra platform, zincir değiştirmede. O yüzden sol menüde bulunan Cross Chain butonuna tıklıyoruz.

1623567341955.png

1 numaralı zincir olan X zincir borsadan aktardığınız paranın bulunduğu zincirdir. En son para çekme yaptığınızda paralarınızı X zincire taşıyacaksınız. Şimdi 2 numaralı yere tıklayıp C Chain (Platform) yazan yere tıklayacağız. Bunu yapınca 3 numaralı yerde de X ve C yazacak dikkat edin.

1623567431122.png

Transfer Amount kısmında max yazan yere tıklayabilir veya göndermek istediğiniz tutarı seçebilirsiniz. Karar verdikten sonra aşağıda CONFIRM diyorsunuz. Bu yaptığınız işlem sadece uygulama içinde bir para çevirmedir o yüzden henüz MetaMask cüzdanımıza para gitmedi. Burada 0.002lik bir kesinti var ona göre.

1623567622645.png

Önce sol menüden SEND kısmına tıklıyoruz sonra da kutu içerisinde bulunan yerden C'yi seçiyoruz çünkü paramızı en son C platformuna aktarmıştık hatırlarsanız.

1623567840407.png

Şimdi parayı aktarmak istediğimiz MetaMask hesabını açalım lütfen. Hesabınıza gerekli şifre işlemlerinden sonra Avalanche ağına bağlanalım. Bende Account 1 yazıyor sizde farklı bir isim yazıyor olabilir. Lütfen buraya tıklayınız ve parayı göndereceğimiz adresi kopyalayalım.

1623567927982.png

Tekrardan AVAX sekmesine geldik. Orada C zincirini seçince aşağıdaki görüntü oldu soldaki 1 numaralı gösterilen yerde MAX düğmesine tıklarsanız elinizdekinin hepsini, yoksa seçtiğiniz miktarı girerek göndereceğiniz adrese geçiniz.

2 numaralı yere ister adresinizin görüntüsünü çekebilirsiniz soldaki kameradan. Görüntü derken QR kodu. İsterseniz az önce kopyaladığımız adresi yapıştırırız. Alt tarafı işaretlemedim ama orada Gas ücretini seçebilirsiniz ben dokunmadım düşürüp de deneyebilirsiniz ama denedikçe işlem ücreti kesilebilir.

3 numaralı yer en altta bulunan ve nihai işlemimizin olduğu kısım burayı onaylayarak kısa bir bekleme sonrasında artık MetaMask adresimizde ilgili tutar görünecektir. Diler DeFi platformlarında dilerseniz nerede istiyorsanız orada kullanabilirsiniz.

1623568094045.png

Tüm bu işlemleri YouTube videosu haline de getirdim yukarısı anlaşılmadıysa izlemenizi tavsiye ederim. (Anlaşıldıysa da izleyebilirsiniz :) )

Ekli dosyalar

• 1623566021939.png
    1623566021939.png
    47.9 KB · Görüntüleme: 100

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,716