Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

AVAX Teknik Analizi 22.02.2020

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba arkadaşlar. Yeni bir AVAX teknik analizi gereği duydum çünkü geçenlerde burada çokça bahsettiğimiz günlük SAT sinyali geldi. Bütünlük oluşturması bakımından son AVAX Teknik Analizi yazımı okumanız gerekiyor. Birbirini takip eden ve tamamlayan analiz yazıları olduğu için yatırımcıya iyi strateji geliştirme imkanı var bu yazılarda. Şimdi çok uzatmadan grafiklere ve destek/dirençlere bakalım.

AVAXUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20210223_003238_org.telegram.messenger.jpg

Kararı yukarı veya aşağı verme olasılığı eşit. Çünkü saatlik grafikte hacim kısa sürede değişikliğe uğrayabiliyor. Şu an yukarı yönlü küçük bir düzeltme yapmak isyitor. Devamının gelebilmesi için sabaha kadar yukarıda tutunabilmesi şart.

Hatırlarsanız 33.48$ desteğinden sürekli bahsettik burada. Buranın altına düşmemeli filan diye diye dilimde tüy bitti. Bu seviyenin altına düştü ve 24$ civarlarına kadar geriledi. Şu an destek diye önem verdiğimiz 33.48$ seviyesi daha büyük bir öneme sahip bir biçimde direnç olarak duruyor karşımızda ve fiyatların yukarı çıkmasını engelliyor. Yukarıda burası varken aşağıda 30.17$ desteği ise aşağılara gitmesi için set oluşturmuş durumda.

AVAXUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210223_003329_org.telegram.messenger.jpg

Şu an 33$ sularında seyrederken 4 saatlik grafikte SAT sinyali devam ediyor. Fiyatların sert yükselememesinin sebebi tam olarak 4 saatlik grafik. Bu grafikte ise 37.83$ seviyesi güçlü direnç olarak görev alıyor. Yükselişlerin devam edebilmesi için bu seviyenin üzerinde kalıcı olması şart; 4 saatlik grafikte SAT pozisyonu devam ettiği sürece mümkün değil.

4 saatlik grafiğin ise yeniden AL sinyali verebilmesi için saatlik grafikte hali hazırda oluşmaya çalışan AL sinyalinden sonra yeni bir aşağı yönlü düzeltme gerekiyor. Yani düşüş içinde ikinci bir düşüş yükselişin bahanesi olacak. Bu durum tepe ve dip ilişkisi bakımından incelemeye alınması gerektiği için şu an anlatamam.

4 saatlik grafikte yukarıda 33.48$ ile 37.83$ seviyeleri direnç olarak çalışıyor. Aşağıda ise 24.86$ güçsüz bir direnç görevi görüyor. Aşağıda 15.50$ desteği daha güçlü duruyor ve daha çekici. Neden olmasın?

AVAXUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210223_003413_org.telegram.messenger.jpg

AVAX topluluğuna sesleniyorum. Bu grafiği özellikle bu kadar yakınlaştırdim ki günlük SAT pozisyonunun daha yeni başladığı görülsün.

Günlük grafikte yaklaşık 53 gün önce 4$ civarlarında aldığınız AVAX'ı bir hafta önce 63$ seviyesinde yaklaşık olarak %2000 civarında kâr yazarken satmadıydanız ne yapmayı planlıyorsunuz? Hiç düşmeyecek mi sandınız, yoksa düşecek korkusuna kapılıp 60$'lardan satıp 63$ civarından tekrar mi aldınız? Sonsuza kadar yükselmesini beklemiyordunuz değil mi?

Düşüşü sadece ağ hatasına bağlamayın. O gün o hata olmasaydı yine düşecekti. Kimse gafil avlanmadı. Herkes neden ters pozisyonda kaldığını çok iyi biliyor. Neyse şimdi size iyi bir haberim var.

Haftalık grafikte AL pozisyonu devam ediyor. Hem de dimdik duruyor. Bu yükselişin devam edeceğini gösteriyor. Ama önce düşüş lazım. Evet yükselmesi için düşmesi lazım. Bu da yatırımcıyı oldukça adil ve zorlu ve gönüllü bir sınava sokuyor. Tercihiniz kripto paralar iken ne düşünüyordunuz ki? Bedeva para kimseye yok. Emek verip çalışın ve kazanın. Sabırlı olun. Çok güzel günler geliyor. Ama dediğim gibi önce düşüş.

Şimdi, onu bunu bırak madem düşecek nereye kadar düşecek onu söyle, diye içinden geçirenler vardır muhakkak. Bu sorunun cevabı yok. Nereye kadar çıkacağının asla net olarak bilinemeyeceği gibi nereye kadar düşeceğin net olarak bilinmiyor. Ayrıca ben niye söyleyeyim, kendin bul. Para senin paran değil mi? :)

Günlük grafikte SAT sinyali AVAX'a özel olarak ortalama 25 gün sürüyor. Bu süre içinde defalarca küçük çaplı trend değişimi oluyor; ama ana yön hep aşağı bakıyor. Daha kısa sürdüğü de görülmüş. 6 ile 10 gün arası da olabilir. Bu süreçte sabır lazım. Çünkü ciddi anlamda güçlü ve sağlam çıkış yapacak ileride. Daha yeni başlıyor her şey. Çok uzattım. Destek ve dirençleri verip bitireyim.

Yukarıda dirençler: 33.48$, 37.83$, 38.36$, 39.10$, 41.74$, 46.97$, 48.56$, 50.48$, 63.32$, 65.43$, 71.00$, 77.51$ 87.88$,123.46$,... 149.62$

149.62$ direnci özel bir analiz sonucunda bulunmuş seviyedir. Bu seviye @Vonzarovich hocama yönelik yazdığım VIP teknik analizinde yaptığım bir çalışma sonucunda ortaya çıktı. Kendisine teşekkür edebilirsiniz.

Aşağıda destekler: 37.83$, 33.48$, 15.05$, 14.88$, 12.68$, 8.45$...

Başarılar dilerim.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Hocam paylaşımların çok iyi gerçekten
Günlük grafikte yaklaşık 53 gün önce 4$ civarlarında aldığınız AVAX'ı bir hafta önce 63$ seviyesinde yaklaşık olarak %2000 civarında kâr yazarken satmadıydanız ne yapmayı planlıyorsunuz? Hiç düşmeyecek mi sandınız, yoksa düşecek korkusuna kapılıp 60$'lardan satıp 63$ civarından tekrar mi aldınız? Sonsuza kadar yükselmesini beklemiyordunuz değil mi?
Şurası bence mükemmel insanların bir sınırı olmalı

şu konuya ne diyorsun hocam proje hakkında yorumunu göremedim.

ben tedirgin yaklaşıyorum bu projeye nedense YTD

Hocam paylaşımların çok iyi gerçekten

Şurası bence mükemmel insanların bir sınırı olmalı

şu konuya ne diyorsun hocam

ben tedirgin yaklaşıyorum bu projeye nedense YTD

Ben, AVAX'a güveniyorum ama topluluk beni korkutuyor. Çünkü çok bilinçsiz alım satımlar yapılıyor. Telegram kanalında neler konuşuluyor bir görsen... Çok üzülüyorum okuyunca.

Ben, AVAX'a güveniyorum ama topluluk beni korkutuyor. Çünkü çok bilinçsiz alım satımlar yapılıyor. Telegram kanalında neler konuşuluyor bir görsen... Çok üzülüyorum okuyunca.
telegrama'da güvenmiyorum fanboy dolu.
takım tutar gibi coin tutuyorlar :)
herkes kendi aldı coini şahlandırmaya çalışıyor
kimse gerçekçi gelmiyor bana.
herkes kendi coini derdinde :D
adamlar dümdüz gidiyor be abi
yanlışım varsa affola lütfen bunlar benim kendi düşüncelerim sonuçta :)

telegrama'da güvenmiyorum fanboy dolu.
takım tutar gibi coin tutuyorlar :)
herkes kendi aldı coini şahlandırmaya çalışıyor
kimse gerçekçi gelmiyor bana.
herkes kendi coini derdinde :D
adamlar dümdüz gidiyor be abi
yanlışım varsa affola lütfen bunlar benim kendi düşüncelerim sonuçta :)
Bunlar düşüncelerin değil hocam, gördüklerin. Yani gerçekler bunlar. Yapacak bir şey yok. Onlara da hak vermek lazım; yeni gelmişler eksikleri çok... İleride düzelir de projeye zarar vermeden düzelmesi gerekiyor. Bir an önce araştırmalara girip öğrenmeleri lazım. Öyle milletten medet umarak olmaz bu iş.

Bunlar düşüncelerin değil hocam, gördüklerin. Yani gerçekler bunlar. Yapacak bir şey yok. Onlara da hak vermek lazım; yeni gelmişler eksikleri çok... İleride düzelir de projeye zarar vermeden düzelmesi gerekiyor. Bir an önce araştırmalara girip öğrenmeleri lazım. Öyle milletten medet umarak olmaz bu iş.
hem fikir olduğumuz için sevindim.
hocam insanlar gerçekten ne yaptığını bilmeden giriyor sektöre
neyse bakalım bir kaç aya kalmaz görürüz ortalıkta çoğunu.
ytd

Şuan bitcoin treninin arka vagonlarına yerleşip devam ediyor görünüyor.

9 martta 40m civarı avax serbest kalacak hatırlatmak isterim. Yani düşüş trendi @sahinadm hocamın söylediği gibi 25 gün sürebilir. Bu iş sabır işi zaten.

Teşekkür ederim bu güzel ve detaylı analizin için hocam @sahinadm
Bitcoin etkisiyle bakalım ne kadar dayanabilecek düşüşe. Çok güzel alım fırsatları doğuyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri