Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BEPRO 13.05.2021 | Karalamalar

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar hepinize. 3-4 gündür altlarımızın üzerinde kara bulutlar, ardı sıra gelen açıklamalar, yükselişlerin engellenmesi, nefes alamayan grafikler derken bundan 1 hafta önce fark etmiş olduğum bir grafiği size sunmak istiyorum. Bunu daha önce @sahinadm hocamızın konusunun altına da atmıştım her gün bakıyordum açıkçası.

Buna bir üçgen de diyebilirsiniz ama benim eğimsiz çizgilerim destek ve direnç noktalarını belirleyen çizgilerdir. O yüzden ben alçalan trende biraz odaklandım. Tabi bu gerçekleşirken alt tarafta duran iki sağlam desteğin de çok fazla esnememesi gerekiyordu. Bugün itibariyle grafik yukarı yönlü kırıldı. Saatlikte çok ufak retest yaptı. Şimdi bu yazının başında 0.014'tü şu anda 0.016 oldu. Grafikleri yenilememiz gerekiyor. Bakalım bu yükseliş bizi nereye götürecek?

Önce 4 saatlik grafikle başlayalım. Retest'i çok severim ama bu kadar yükselmişken olmasa da olur :) Arkadaşlar grafikte alt tarafta 0.0099 desteği çok önemli görev görüyor. Günlükte daha geniş göreceksiniz daha önce direnç noktası olarak çalışmış diyebileceğimiz bir nokta. Yaklaşık 2 aydır ara ara aşağı yönlü hareketler olsa da buradan izin çıkmıyor. Grafikteki 0.0121 noktası grafikte daha önce kararın değiştiği bir noktaydı o yüzden o trendimi tutmak istedim orada. Yaklaşık gene 2 aydır süren alçalan trend yaklaşık ufakları saymazsak 4 defa teste tabi tutulmuş. Burada kritik nokta 0.0139'du grafiği hazırlamadan önce şu anda yükseliş devam etmekte yukarıdaki noktalarım 0.0183 ve sonra 0.022 dir. Çizgilerle tekrar atmak istemiyorum şu anda fiyat 0.0174 oldu.

1620857225735.png

Son olarak günlük grafiğimize bakalım 0.03 noktasını günlükte belirlemiştim. Yukarıdaki hedef noktaları çalışır durumda olur ve üzerinde gün geçirilirse bir iki güne daha yukarılar test edilebilir. Beklemede kalalım burada. Aşağıdaki desteklerimiz hala aktif. Geri dönerse sert dönebilir.

1620857565410.png

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Siz kendi yatırımınızı yaparken ölçüp biçin. Bakın günlüğü atarken 0.0169'a gelmiş fiyat. Bakalım bu grafik bizlere neler gösterecek günün kalan saatlerinde.

1621008617896.png

Burada kritik nokta 0.0139'du grafiği hazırlamadan önce şu anda yükseliş devam etmekte yukarıdaki noktalarım 0.0183 ve sonra 0.022 dir.
bu noktalar aktif. 0.024 olarak revize edildi ikinci nokta. İlki yüzdelere bağlıydı. Bu sepetteki ürünümden ilk çıkışı 0.0183 ( Yazıyı hazırlarken çıkamadığım ) yapacağım %40 ile ikinci çıkış 0.024 ilk miktarın %40'ı nasip olursa son çıkış 0.035 üstünde stop koyularak çıktığı yere kadar olacaktır. Yatırım tavsiyesi değil kendi planlarımı aktarıyorum. Siz de planlarınızı yapabilirsiniz, çıkış noktalarını belirleyebilirsiniz.

Tam bu yazıyı yazdığımızda grafikten sağlam bir yükseliş dalgası başlamış :) Ardından :) Elon :) Musk :) Dakikalar :) İçinde :) Açıklama :) Yapmış :) Ve :) Tekrar :) Düşmüştü.. Kâr ettirmese de istediğim gibi, al sat imkanı çok verdiği için zarar da ettirmedi. Bir rastlantıyı paylaşmak istiyorum ona gelelim. Saatlikteki bu mavi çizginin grafiğin altına her geçişi %35+ ile çıkmış geçmiş zamanlarda. 4 saatlikte ve özellikle de günlükte Sell demeye devam ediyor ama al sat olarak takip edilebilir. Biraz takip edip gir-çık noktası belirleyebilirsiniz. Yatırım planınızı kendiniz yapın lütfen, ben dikkatime çarpan bir olayı size aktardım.

1621931217107.png

1622524171640.png

Saatlik al verdi. Siz daha düşük yüzdeye tav olabilirsiniz. Kısa al-sat kripto param budur. Yatırım tavsiyesi değildir.

1622624196376.png

Bepro biraz Adana Demirspor'a saygısı olan bir kripto paraysa bu ADS formasyonunu tamamlar.

Grafik BEPRO'nundur ama formasyon da grafik de hayal ürünüdür. Görüldükten sonra yukarıdaki mesajla birleştirilecektir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri