Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance, Bankacılık Dünyasındaki Kargaşaya Yanıt Veriyor: 1 Milyar Doları BTC, BNB ve ETH'e Dönüştürecek

yatırım-fırsatları.jpg

Binance CEO'su Changpeng Zhao, bankacılık dünyasındaki kargaşaya yanıt vermek için bir adım attı ve sektör kurtarma girişiminden kalan 1 milyar ABD Dolarını BTC, BNB ve ETH'ye dönüştüreceğini duyurdu. Bu hamle, Binance'in bankacılık dünyasındaki devam eden kargaşaya cevap vermek için aldığı son adımdır.

Geçtiğimiz hafta, ABD'deki birçok banka likidite sorunları yaşarken, büyük bir banka olan Silicon Valley Bank yetkililer tarafından kapatıldı. Bu gelişme, kripto para piyasalarında da bir endişe yarattı ve sektörde bir panik yaşandı. Ancak, Binance CEO'su CZ, sektördeki bu kargaşaya yanıt vermek için bir adım atmaya karar verdi.

Binance, BUSD'den alınan 1 milyar ABD Doları tutarındaki Endüstriyel Kurtarma Girişimi fonlarının kalanını BTC, BNB ve ETH dahil olmak üzere yerel kripto para birimlerine dönüştürmeyi planlıyor. Bazı fonlar zincire aktarılacaktır ve şeffaflık sağlanacaktır. Bu adım, Binance'in kripto para piyasasındaki liderliğini daha da güçlendirecektir.

Bu duyuru, kripto para piyasalarında olumlu bir etki yarattı. Bitcoin fiyatı, Binance'deki gün içi en yüksek seviyesi olan 22.600 $'a ulaştı ve şu anda bir günde %6 artış gösterdi. Ethereum ve BNB de artış gösterdi ve sektördeki genel artışın bir parçası oldu.

Endüstriyel Kurtarma Girişimi, Kasım 2022'de CZ tarafından duyurulmuştu ve Binance, FTX serisinin olumsuz etkisini hafifletmek için bir Endüstriyel Kurtarma Fonu oluşturacak. Bu fon, likidite krizinin ortasında olan projelere destek sağlayacak ve sektördeki istikrarı sağlamaya yardımcı olacak.
Binance CEO'sunun bu hamlesi, bankacılık dünyasındaki kargaşaya yanıt olarak atılan bir adımdır. Bu adım, kripto para piyasalarında olumlu bir etki yarattı ve Binance'in liderliğini daha da güçlendirdi. Binance, Endüstriyel Kurtarma Fonu ile sektördeki istikrarı sağlamaya ve likidite krizlerine cevap vermeye devam edecektir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri