Binance CEO’sundan Altcoin Yatırımcılarını Endişelendiren Açıklama

  • Konbuyu başlatan Ömer SAKMAR
  • Başlangıç tarihi
Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • To the Moon: Ay’a çıkar anlamındaki tabir. Düşük seviyelerde işlem gören bir kripto paranın yükseleceğine inanılarak söylenen bir slogandır.
Ö

Ömer SAKMAR

Misafir


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
Binance CEO’su Changpeng Zhao düşük hacimli altcoin yatırımcılarını endişelendiren bir açıklama yaptı. Changpeng Zhao, yeteri kadar hacmi bulunmayan altcoin birimlerini Binance’ten çıkarmanın “iyi bir fikir” olacağını söyledi.

Kripto para borsası Binance platformdaki 150’den fazla altcoin ile yatırımcılara yüzlerce farklı parite üzerinden alım-satım yapma imkanı tanıyor. Coinbase gibi kripto para borsalarına kıyasla çok daha geniş bir altcoin yelpazesi bulunan Binance bu özelliğiyle zaman zaman destek, zaman zamansa tepki görüyor.

Hacmi olmayan altcoinlere eleştiri


Kripto para yorumcusu RookieXBT bugün bir tweet paylaşarak Binance’te listelenen ancak çok fazla hacim getirmeyen altcoinler hakkında konuştu. Analist günlük hacmi 10 BTC’nin altında olan altcoinlerin Binance’ten çıkarılması gerektiğini savundu.

Delist all coins on Binance that do less than 10 BTC of daily volume

— RookieXBT
1f9f2.png
(@RookieXBT) October 28, 2020


RookieXBT’nin bu yorumu Needacoin tarafından da yorumlandı ve analist bunun “karmaşık bir konu” olduğuna dikkat çekti. Needacoin’e göre bunun karmaşık bir mesele olmasının sebebi gayet açık. Eğer Binance yeteri kadar hacmi olmayan altcoinleri tek tek avlamaya başlarsa; henüz yeni kurulmuş olan, bu yüzden çok fazla hacmi bulunmayan ama yine de gelecek vadeden altcoin projelerine ne olacak?

This is a very slippery slope, see bittrex. https://t.co/kJF8lqNjqA

— Needacoin (@needacoin) October 29, 2020


Binance CEO’su: “İyi bir fikir”


Binance CEO’su Changpeng Zhao bu iki isim tarafından yapılan altcoin yorumuna yanıt verdi. Zhao yeteri kadar hacmi bulunmayan altcoinleri borsadan çıkarmanın “iyi bir fikir” olduğunu söyledi. Binance CEO’su bunun ardından “eğer Binance’te listelenmişseniz ama yeteri kadar hacminiz yoksa” deyip üç nokta bıraktı.

I think it is a good idea. If you are on #Binance and still have no volume, then…

— CZ Binance (@cz_binance) October 29, 2020


Yerli kripto para yorumcularda Altcoinrookie ise Binance CEO’su tarafından yapılan bu açıklamanın piyasada bırakabileceği etkiye dikkat çekti. Rookie, Zhao tarafından yapılan bu altcoin yorumunun piyasaya paniğe yol açabileceğini ve yeni bir satış dalgasını tetikleyebileceğini düşünüyor. Analist, düşük hacimli altcoinlerin bu yüzden büyük bir çöküş yaşayabileceği yönünde uyarıda bulundu.

Be careful sir!
You will cause a panic in the market. I hope low volume coins don't make a big crash today because of this post

— Rookie
1f9a5.png
(@altcoinrookie) October 29, 2020


Binance CEO’sundan Altcoin Yatırımcılarını Endişelendiren Açıklama isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

kaynak : https://koinbulteni.com/binance-ceosundan-altcoin-yatirimcilarini-endiselendiren-aciklama-83241.html
 

Üst