Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance Vadeli İşlemler - Yüksek Kayıp, Yüksek Kazanç

Öncelikle Binance borsasına bir üyelik gerçekleştirerek başlayalım. referansım üzerinden kayıt olmanız halinde komisyon indirimden faydalanmanız mümkün.

https://www.binance.com/tr/register?ref=P0XET4PA

Binance borsasına girdik. Yukarıda verdiğim link normal spot alış satışlarda komisyon indirimi sağlamaktadır. Yani bildiğimiz kripto al ve sat işlemleri. Benim bugün bahsedeceğim sistem vadeli işlemler.

Binance'ye girdikten sonra vadeli işlemler sekmesine tıklıyoruz. Burada riskleri anladığınıza dair bir metni onaylamanız isteniyor. Ayrıca bir referans kutucuğu mevcut. o kutucuğa da P0XET4PA kodunu yazarsanız yine komisyon indirimli işlemlerden faydalanabilirsiniz. Vadeli işlemlerdeki cüzdanınız normal spot cüzdanınızdan bağımsız bir cüzdan . Bu sebeple öncelikle spot cüzdanınızdaki BNB, BTC, ETH artık ne ile işlem yapacaksınız onu Vadeli İşlemler cüzdanınıza aktarıyorsunuz. Bunun için de iki yönlü ok işaretine tıklayarak vadeli işlemler hesabımıza istediğimiz bakiyeyi atıyoruz. ( yapamayanlar benimle iletişime geçebilir) Daha sonrasında kaldıraç miktarımızı belirliyoruz. Kaldıraç miktarlarının üst sınırı her kripto para için farklılık gösteriyor.

Kaldıraç miktarları

BTC 125x
ETH 100x
BNB 75x
ADA 75x
LINK 75x
TRX 75x
DOT 75x
EOS 75x
LTC 75x
BCH 75x
XRP 75x
ETC 75x
FIL 50x

Kaldıraç dedik ama nedir bu kaldıraç. Elinizde 1 BNB olduğunu var sayalım. 75X kaldıraçla işlem yaparsanız. BNB 1 dolar yükseldiğinde kaba tabirle 75 dolar kazanırsınız. tabi aynı şekilde düşüşlerde de çok ciddi oranda zarar etme olasılığınız bulunmaktadır. Ben çoğunlukla agresif oynamayı tercih ediyorum ama piyasaların çok oynak olduğu durumlarda uyguladığım bir taktiğim var. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Yine örnekleyerek gideyim;

1 BNB aldım. Bu BNB'ye karşılık tamamen misal veriyorum 100 sözleşme alabiliyorum 75x kaldıraçta. Ben 50 sözleşme alıp kaldıraç miktarını 38 e çekiyorum. Normal şartlarda tamamen kaba taslak konuşuyorum miktarlar değişebilir BNB 40 cent kazandığında paramı 2 ye katlayıp, benim aldığım sözleşme fiyatının 40 cent altına indiğinde tüm teminatımı kaybediyorsam, bu yaptığım sistemle hem eskisine göre yarı yarıya kaldıraç hem de yarı yarıya az sözleşmeyle içerideki teminat miktarımı fazla tutmuş oluyorum Bu sayede BNB 1.6 dolar kaybettiğinde ancak tüm teminatımı kaybetmiş oluyorum. Tabi ki 40 cent değil, 1.6 dolar kazanırsa paramı 2 ye katlamış olurum bu durumda. Direk tüm teminatınızı yatırırsanız BNB gibi salam bir kripto parada bile balinalar stop pozisyonlarına sattırıp ucuzdan alabilmek için kısa süreli ciddi sat pozisyonları alabiliyorlar. Bu durumda da ortalama BNB için konuşuyorum 1 dolara varan düşüşler gerçekleşebilmektedir. Elbette piyasaya girecek bir haber tüm kripto paraları olduğu gibi BNB'yi de tersine çevirebilir ama amacımız rutinde bir döngü oluşturmak.

Vadeli işlemler yüksek risk içermektedir. Bu riskleri göz önüne alarak yatırım yapınız. Normal kripto para işlemlerinde bir kripto para çöp olmadığı sürece değeri varken, vadeli işlemlerde yukarıda da bahsettiğim gibi yaptığınız yatırımın tamamını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Dikkatli oynamazsanız yuva yıkan cinstendir.

Şahsi tavsiyeme gelecek olursak, eğer oynamayı düşünen varsa bu şekilde yapması gereken benim taktiğimi uygular/uygulamaz ona kalmış; kazandığı parayı ayırması ve yatırdığı para kadar kazanınca ya kadar bu ayırma işlemine devam etmesidir daha sonrasında yatırdığı parayı çekip ya da spot cüzdanına atıp kazandığı parayla işlemlerine devam etmesidir. Finalde tüm içerdekini kaybetseniz bile artık bu noktadan sonra zararınız olmayacağından paniğe kapılmayacak ve daha mantıklı kararlar verebileceksiniz. tabi ki bunlar benim tavsiyelerim. Her oynayanın kendince kuraları vardır. uyguladığı bir taktik hatta bir uğuru bile vardır. Ama en temelde kesin bir kural varsa düşükten girmeye çalışmaktır. Bir kripto parada diğer her şeyde olduğu gibi önce alırken kazanmanız gerekir. Ayrıca son olarak kaybettiğinizde tahammül edebileceğiniz ve sizi zora sokmayacak bir parayla giriş yapın.

Bol kazançlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Binance' te Bitcoin için 125x kaldıraç gerçekten müthiş. Ama bunun bir komisyonu da var dikkatli olmak gerekiyor. 10x kaldıraçlı işlem ile vereceğiniz komisyon farklı 50x kaldıraçlı işlem ile vereceğiniz komisyon farklı. Hesabınızdaki paranın tamamını işleme almayın hiçbir zaman. Ben "Binance Futures" kaldıraçlı işlemlerini mayıs ve haziran aylarında iyice öğrendikten sonra birkaç kez yaptım. Bu işlemler sonucunda yaklaşık 160 dolar kazandım. Ama bu 160 dolara komisyon da dahil. Yani net olarak 140 dolar civarında kazancım oldu diyebilirim.

Size bu konuda bir tavsiye vermek istiyorum. Bitcoin fiyatı gerçekten çok oynak ve dalgalı. Bu yüzden kaldıraçlı işlem yaparken dikkatli olmalısınız ve kaldıraç oranlarını çoğzu zaman 10x ya da 15x civarında tutmalısınız. Kesinlikle bu naçizane tavsiyemi dinleyin. Çünkü bu çok işinize yarayacak. Bu arada benim kaldıraçlı işlem yaptığım zamanlar Bitcoin için Helving zamanlarıydı. Fiyatlar sürekli dalgalanmasına rağmen bazen tutturabiliyordum.

Kabaca anlaşılması için anlattım. Elbette komisyonlar var. Ama kaldıraça mantığı komisyonu da karıştırmadım kafa karışıklığın sebep olabilirdi. Herkesin bir taktiği var dediğim gibi. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Kabaca anlaşılması için anlattım. Elbette komisyonlar var. Ama kaldıraça mantığı komisyonu da karıştırmadım kafa karışıklığın sebep olabilirdi. Herkesin bir taktiği var dediğim gibi. Tavsiyeniz için teşekkürler.
Asıl ben teşekkür ederim güzel tavsiyeniz için. En kısa zamanda tekrar kaldıraçlı işlemlere başlamak istiyorum. Ama bu aralar biraz rahat olmaya ihtiyacım var.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri