Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance Yasaklanacak mı?

binance.jpg

Dünya'nın en büyük kripto para borsası olan Binance'nin, özellikle Türkiye'de meydana gelen Thodex skandalı sonrasında, yurtdışı borsaların yasaklanmasıyla beraber yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda sıkça sorular soruluyor. özellikle sosyal medya alanında bu tarzda tedirginliklerin oldukça fazla olduğunu söyleyebilirim. Sağdan soldan duyulan bilgilerle bu şekilde bir kanıya varıp, bütün varlıklarını Binance borsasından çıkaran, hatta komple kripto para borsasından çıkanlar bile mevcut.

Bu olayların temelinde Thodex olayı yatıyor. Thodex borsasındaki vurgun ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sert bir regülasyona gideceği yönünde yorumlar mevcut. Bu tip durumlarla daha önce karşıaştık. Önce sertçe tedbir al, sonra düzenleriz. Bu mantık bazı zamanlarda uygulandı. Her ne kadar bu ihtimal bulunsa da ben pek olası görmüyorum.

Binance yasaklanacak mı? Bence hayır. En azından bu dönemde böyle bir yasağın geleceğini düşünmüyorum. Şimdi gelelim bana bu olumlu havayı düşündüren nedenlere. ilk olarak Binance yönetimi, yönetim konusunda çok akıllıca davranıyor ve hükümetlerle arasını her zaman iyi tutuyor. Pandemi döneminin başında Binance tarafından ülkemize yapılan N95 maske yardımını ve buna istinaden Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından kaleme alınan teşekkür mektubunu buna örnek olarak gösterebilirim.

Ayrıca Binance pek çok olası durum için hazırlığını önceden yapmasıyla ünlü. Türkiye'de Binance TR adı altında bir borsa açtı. Bu durumu o zamanda değerlendirdiğimizde, bunun olası regülasyonlara karşı bir ön hazırlık olduğunu değerlendirmiştik. Kripto para portföyünü gün geçtikçe geliştiren platformda oluşturulmak istenen havanın Binance'nin global borsasına benzer tarzda, yüzlerce işlem çiftlerinden oluşan bir şekil olduğu, sürekli yeni listelemelerle kendisini gösteriyor.

Yani demem o ki yasak yurtdışı genel olmadığı sürece ki, bulan yine yolunu bulur Binance borsasına bir yasak getirileceğini düşünmüyorum. Ben şahsen bu konuda da bir yasak beklemiyorum. En azından şu aşamada.

böyle bir şey mantıksız bence konuşulması dile getirilmesi bile bir garip.
teşekkürler hocam güzel yorumların için.

Düzenleme için hükümete bahane olacak Thodex olayı. Gerçi her şekilde düzenleyeceklerdi ama şimdi daha net bir bahaneleri oldu. Bence de tamamen yasaklanma diye bir şey söz konusu olmaz.

Binance' nin yasaklanması demek, mağdur sayısının daha çok artması demek.
Yasaklama olsa bile tarih verilir. Paranı çektiğin sürece ne mağduriyeti anlamadım ? :)

Ayrıca devlet alacağı vergiye, dışarıya çıkan sermayeye bakar. Sadece dediğim gibi ikili ilişkiler sağlam. Öyle bir bomba beklemiyorum. Örnek vermek gerekirse Binance Kart çıktı ama Türkiye'de aktifleştirmedi. :) Yani ilk hamleyi görmüş gibi diyebilirim :) Yoksa şua o kartlar çöptü :)

kripto para borsasında 5. sırada olan ülkemizden uzaklaşması imkansız gibi bence

Kulaktan kulağa geçen şeyler. BinanceTR ülkede yasal faaliyet sürdüren bir firma, böyle boş spekülasyonlar her zaman olur, bazen bazı insanlar dikkat çekmek ister.

Düzenlemeyi yatırımcılara değil kurumlara yapacaklar eğer yaparlarsa. Korkmayın. Paranızı elinizden almayacaklar. Borsalara yönelik yaptırımlar gelebilir. Eğer borsalar bu yaptırımları yatırımcılara yansıtmazlarsa sıkıntı yok.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri