Neler yeni

Binance'den Yeni Denemeler

  • “Proof of stake” ve “Proof of work” karşılaştırması.

Rengarengo

Yüzbaşı
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
775
Çözümler
1
Tepkime puanı
301
Puanları
285
Konum
Türkiye
Cinsiyet
Erkek


0.00022440
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Rengarengo isimli kullanıcı 0.00001020 Bitcoin kazanmıştır

0.00001020 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 5.72 Türk Lirası Değerindedir.


Coin para borsası olarak bilinen, sürekli haberleri ile gündeme gelen, hatta ve hatta coin dünyasının neredeyse artık gündemini oluşturma yönünde hareket eden, duyurular yapan Binance, Ethereum ve Gitcoin tabanına sahip olan/olacak yeni projeleri fonlamak için 100 bin dolar destek/hibe edeceğini açıkladı..

Coin dünyasında bilindiği üzere yeni çıkmış olan bir çok proje, finans sektöründe tutunabilmek ve alışılagelmiş zorlukları aşmak adına büyük çaba sarfediyor. Konu tam da burada alevleniyor arkadaşlar. Binance, konunun bu kısmında devreye giriyor ve konunun merkezine geçiyor.. Peki ne mi yapıyor? Yeni çıkan/çıkmakta olan projelere destek olma amacıyla kurulan bi platform olan Gitcoin'e yardımda bulunma kararını verdi...

Binance Smart Chain (BSC) de mevcut proje adına 100 bin dolar hibe edildiğini çoktan belirtti bile...

En başından beri BSC, 11 farklı projeye hibe vererek destek olmuştu. Böylece bu güne kadar Binance kanalıyla desteklenmiş olan "PARSIQ, DeFiStation, Bounce, JustLiquity" diye sıraladığım bu projelere bir yeni proje olarak da Gitcoin eklenmiş oldu. Yazının başından bu yana birkaç defa Gitcoin dedim.. Bu noktada da belirtmeden geçmeyelim; Gitcoin, vakıf hibeleri ve kitle fonlaması aracılıklarıyla blockchain projelerini desteklemeye yönelik olan bir geliştirme odaklı platform.. Bu proenin asıl amacına değinecek olursak, o da; Web3'teki mevcut/gelecek projelerin sürdürülmesini ve de büyümesini sağlamaktır..

Son olarak da bazı eklemeler yapıp yazıyı tamamlayalım. Coin dünyasında "CZ" olarak da tanınan Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun yapmış olduğu açıklamaya bakacak olursak, bu paranın bir bölümü "Gitcoin" aracılığıyla "Ethereum" tabanlı projelere destek olma işine yararken, bir bölümü de "Web3" hackathonlarında değerlendirilecek.. İddialar, haberler, bilgiler bu yönde seyrediyor.

Ayrıca Zhao, finans ekonomisi için çok daha fazla altyapı oluşturmayı amaçladıklarının da altını "özellikle" çizdi.
 

Bu makaleyi hazırlayan Rengarengo isimli kullanıcı 0.00001020 Bitcoin kazanmıştır

0.00001020 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 5.72 Türk Lirası Değerindedir.


Üst