Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bir Başarısızlık Hikayesi

Öncelikle gezdiğim çeşitli sitelerde hatta reklamlarda bile çeşitli başarı hikayelerini görüp/ duyup onlardan sıkılan birisi olarak kendi başarısızlık hikayemi anlatmak istiyorum. Bir çoğunuzu bu başarısızlığımla geçeceğime inanıyorum. Elbette 2010 yılında 10k BTC ile alınan 2 pizza kadar büyük bir zarar olmadı. Yani düşünüldüğünde bu alışverişi yapanda zamanına göre neredeyse bir değeri olmayan bir şeyle kendini doyurmayı başarmış. Ama şuan kafasını duvarlara vuruyordur sanırım. Neyse konuyu dağıtmadan başlamak istiyorum.

İnternetten para kazanma olgusuna lise çağlarımdan beri aşinayım. O çağlarda da Ultima Online adındaki bir oyunda karakterimi gece balıkçılığa bırakıp oyun parasını satıp sigara paramı çıkarırdım. Bu tip sistemleri araştırırken bitcoin ile karşılaştım. Bu karşılaşma 2014 yılına tekabül ediyor. o yıllarda bu tavuk siteleri yeni türüyor. Bir tavuk sitesinde de (adını şu an hatırlamıyorum) ciddi kazançlar sağlıyorlar. Arkadaşlarım öve öve bitiremiyor. Hepsi zaten yatırdığı parayı çoktan çıkarmış, kümeste büyümüş katlanarak paralarına para katıyorlar. Neyse uzatmayayım; o zamanlar çeşitli ödeme yöntemleri var ama Bitcoin en kolayıma geleni oldu. BTCTurk üyeliğimi de işte o zaman açtım. yanlış hatırlamıyorsam 2 BTC'yi tanesi 890 TL'den aldım ve bu siteye gönderdim. Ben siteye gönderdikten 2 gün sonra sistem değişmeye başladı ve en nihayetinde patladık. Giden 2 BTC'ye mi yanayım? yoksa o 2 BTC'nin şuan ki ederine mi. Elbette elimde olsaydı bozdurma ihtimalim yüksekti. Belki unuturdum ama ne biliyorsunuz :)

Gelelim olayın devamına. Bu BTC beni sarmaya başlamıştı. Maaştan 2 ay civarında biraz biraz artırıp almaya başladım BTCTurk üzerinden Bitcoin almaya başladım. 3'üncü ayın sonunda öyle çok değil 0.5 BTC falan vardı elimde. Tabi ki şuan ki ederiyle yaklaşık 50 bin TL ettiğini saymazsak. Bir sürü haber çıkmaya başladı. Bitcoin balonu patlayacak, şunu finanse ediyor, bunu finanse ediyor. Bende sazan gibi 900 TL civarındaydı sanırım o fiyatlardan elden çıkardım.

Gelelim yakın geçmişe. Bundan birkaç sene önce hani BTC 10 bin TL civarlarındaydı ya. işte tam o zamanlarda 1.5 BTC aldım. Yine haberler, şişirdiler bu BTC'yi falanlar derken aldığım fiyat civarlarından sattım. Çok değil 15 gün sonra seri bir tırmanışla önce 40-50 binleri sonra 70 binleri gördü. Çıldırdım ama faydası var mı?

Sonra akıllandım diyelim. Arada bir Steem ile tanıştım. O bana güzel kazandırdı. Belki onu da ileri de bir başarı öyküsü olarak anlatırım. Arabamı aldım onun sayesinde o derece. Tam zamanında da çıktım. şimdi sürünüyor :) BTC konusunda ne mi yapıyorum şimdi. Sadece biriktiriyorum. Al sat yapmıyorum. Al sat için ayrı param var. BTC almak için ayrı, altın döviz vs için ayrı. Zamanla bir yerlere geldim ama çok ciddi sıçrayış fırsatlarını kaçırdım.

Bu başarısızlık öyküsünün dışında ama bu zaman kadar bizzat bana anlatılan ve benimkini başarısızlık konusunda geçen tek hikaye, araçlara tüp takan sanayideki bir arkadaşın hikayesiydi. Onun hikaye oldukça kısaydı. Zamanında elinde flash belleğe benzer bir aparatla bir arkadaşı gelmiş, hani bu BTC'nin daha adının bile doğru düzgün duyulmadığı zamanlarda. Al demiş bunu bilgisayarına tak günde 2 Bitcoin verecek sana. Bitcoin ne ki? derken bizim eleman saçma sapan işlerle uğraştırma beni deyip yol vermiş arkadaşına. Bitcoinin fiyatının çok değil bin liraları gördüğünü öğrendiğimde dükkanı patlatasım gelmişti demişti.

Sizlerle bu nacizane hayatımdan kısa bir kripto para kesitini paylaşmak istedim. Umarım keyifle okursunuz.

Bu güzel hikaye, umarım okuyanlara ders olur,
Ben 2012 de başladım kripto para işlerine yazılım bilgiside var bu yüzden hep ağırlık verdim,
Kazanıp kaybettiğime gelince inanın çok kazandım ve inanın çokta kaybettim...

Bir gün bende yazmayı düşünüyorum ama önce hangisinden başlayacağıma karar veremiyorum :)

+Sat

XRP'de yatırımcısına cidden çok fazla kaybettirdi. Herkes bankalar Ripple ile transfer yapacak sandı. Çok güvenli dedi yüklendi. Sonra şirketin icraatlarına bir fondan ibaret olduğu görüldü. :)

Bu kadar çok fırsat ile karşılaşmanız gerçekten güzel olmuş. Ama bazen fırsatları değerlendiremiyoruz. Ben de Play Store' daki uygulamalardan satoshi kazanıyordum ordan BtcTurk' e atıyordum. Aldığım bu satoshiler tl olarak az gözükünce bu işi yapmayı bıraktım. O zamanlar bir de sınavlar vardı. Sınavlarla uğraşmaktan artık vakit bulamamaya başlamıştım zaten. BTC 19 bin dolar olduğu zamanlarda BtcTürk hesabımda gördüğüm miktar satoshi olarak kazandığım miktarın neredeyse 30 katıydı. Keşke bu işi bırakmasaydım. 1 BTC bile kazanmak çok iyi aslında.

Herkesin bir derdi varmış demek ki. :) Bende bir ara 100 lira ile başlayıp ev aldığımı ve sonra o evi nasıl kaybettiğimi ve daha sonra inat edip 0.001 ile başlayıp hedef 4 btc projemi ve projede şu an nerede oöduğumu nlatabilirim. :))

reis valla çok sarsıntılı dönemler olmuş ancak paranızı kazanıp birşeyler alıp mutlu bir şekilde arabınızı vs almışsınız ben o zamanlar daha 14 yaşlarında falandım benim abimde merak salmıştı btc işine sonra bıraktı 900 tl iken 10 btcyi sattı elden çıkardı ben uğraşamam demişti halbuki geçmişe gidebilsem şuan abime daha çok btc aldırırdım vallahi :p

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri