Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Birlikte beyin Fırtınası yapalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selam arkadaşlar. Siteniz çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim. Öncelikle kısaca kendimden bahsedeyim. Ben normalde Elektrik teknikeriyim. Bilgisayardan profosyonel olarak anlamam. Ama eskiden beri wep sitesi. Kodlama uygulama, oyun tasarımı gibi projelerim vardı. Ancak bunların hiç birisi gerçekleşmedi. Hayaller ve gerçekler. Hepimizin dünyadaki amacı para kazanmak. Para kazanmak istiyoruz çünkü kendimizi değerli kılmak istiyoruz. Para=Değer. Hepimizin değer yargıları farklı. Kimimiz beyaz rekten hoşlanır. Kimimiz siyahtan. Buda demektir ki. Kimimiz beyaza değer veriyor. Kimimiz siyaha. İnsanlarda topumdal alanda kendilerine matamatiksel olarak değer veriyorlar. Bindiği arabanın modeli o insan hakkında bizim o insanın varlıklı az varlıklı veya çok varlıklı olduğunu bize gösterir. İşte bu sebebten hepimiz para kazanmanın derdindeyiz. Daha çok kazanmak ve kendi değerimizi arttırmak. Evet bu bir hakikat. İnkar edilemez bir gerçek. Gelelim benim aklımdaki fikre. Satoşi bir ödeme sistemi geliştirdi ve dünya yavaş yavaş değişiyor. Ancak hala daha güçlü daha çok güçlü güçsüz daha çok güçsüz. Günümüzde güç=Para yani değer. Bir insan eğer bilgisayardan anlamıyorsa neden bir ağa bağlanıp 1 senelik birikimiyle cripto para alsın. O insanın anlamadığı bir yol bu. Ayrıca işlem gücü gerektiren bir sistemde zengin yine zengin fakirin ekran kartı alacak parası yok. Yeni çıkan kripto paraların da hepsi kopyala yapıştır şeklinde. Yani bir adamın kazması var altın çıkarmaya çalışıyor. Diğer adamın kepçesi var oda altın çıkarmaya çalışıyor. Ben diyorum ki kepçesi olan kazmaya devam etsin. Ama kazması olana bari otomatik kazma verelim. Yani kepçesi olan blok ödüllerini o kadar kolay alamasın. Yani dengeyi sağlamak lazım. Bu konu hakkında aklımda bir takım projeler var. Ama bunu tek başıma yapamam. Bu işlere merağı olan güvenilir arkadaşlara ihtiyavım var. Evet yeni bir eko sistem yaratmaktan bahsediyorum. Bitcoin gibi ama tam olarak aynı değil. Yapılmamış bir sistemden. Yine işlem gücü gerektiren ama aynı zamanda insan zekası gerektiren bir sistemden. Yani tüm işi ekran kartları yapmayacak. %30-40 civarını insan zekası yapacak. Aklımda şekillenmiş bir resim var ancak beyin fırtınası yapalım istedim.

Farklı ve yenilikçi bir yaklaşım gibi geldi ve bilgisayardan anlamayan birinin kripto paralara yönelmeyeceği konusunda katılıyorum.
Ancak aklınızda ki projeyi biraz daha açarsanız daha fazla arkadaş fikir alışverişine katılabilir diye düşünüyorum.
Açıkçası yazdıklarınız neticesinde aklımda fikir yada öneri sunabileceğim bir şey belirmedi.

Kısa vadede belki zengin gene çok kazandı fakir az kazandı diyebiliriz ama bu sistemi düzgün ve kuralına göre başından veri olmasa da 3-4 sene kurcalayanlar da akıllı hamlelerle çok sağlam kazançlar elde etmiştir. Elbette daha fazla parayla daha çok kazanabilirlerdi ama bu sayede ev, araba ve rahat bir yaşam sürmeye başlayanlar var çevremde de internet ortamında da görebiliyorum.

Aklınızdaki projeye gelecek olursak aslında şöyle bir düşününce bu ağların ortaya çıkmasındaki süreçte zaten insan beyni yeteri kadar projeye odaklıyor diye düşünüyorum yani sonrasında hala %30-%40 nasıl kullanabilir de sistemde kendine yer bulabilir burayı anlayamadım.

Evet herkes eşit kazansın diyebilirsiniz ama bu sistemde değil insanda biter. 1 kazmayla çalışan bir arkadaşın yanında 20 kazma maliyetiyle çalışan kişi de eşit kazanacaksa o 20 kazmayı vuran kişiyi orada tutamazsınız. İlla bi ödülü olmalı ki adam da 19 kazmasını satıp 1 kazmayla işe devam etmesin.

Düşüncelerin güzel kardeşim düşünceleri uygulamaya geçirecek gücü de umarım kendinde bulursun. Her büyük projenin başlangıcı emin ol böyleydi. Uygulamaya geçirip başarıyı yakalayanlar ya da sönüp giden hayaller.

Hoş geldiniz. Forumun sahibi bizzat yazılım firması sahibi ve blockchain uygulamaları geliştiren / projelendiren birisi.

Para kazanmak istiyoruz çünkü kendimizi değerli kılmak istiyoruz. Para=Değer.

Bindiği arabanın modeli o insan hakkında bizim o insanın varlıklı az varlıklı veya çok varlıklı olduğunu bize gösterir. İşte bu sebepten hepimiz para kazanmanın derdindeyiz. Daha çok kazanmak ve kendi değerimizi arttırmak. Evet bu bir hakikat. İnkar edilemez bir gerçek.

Günümüzde güç=Para yani değer
Kişisel olarak algılamayın ancak oluşturduğunuz düşüncenin temeli sıkıntılı.

Güç=para olabilir evet ancak değer değildir. Hatta para her zaman güç de demek değildir. Kendimizi değerli kılmanın yolu paradan geçmez. Toplumdaki değerimizi maddi şeyler üzerinden hatta direkt para üzerinden tanımlamak çok da doğru bir yaklaşım değil. Daha iyi arabaya binmek, daha iyi yemek yemek, daha iyi bir evde oturmak bizi değerli kılmaz. Zengin ama değersiz bir varlık olmuş oluruz.

Daha önce bir sosyal paylaşım platformunda yaptığım bir paylaşım geldi aklıma.

"Para kaliteli bir insanı çok daha kaliteli yapabilir ama kalitesiz bir insanı çok daha kalitesiz yapacağı aşikardır" buna benzer bir sözdü.

Aramızda belki çok genç arkadaşlar var. O yüzden konuya müdahil olma gereği duydum.

Kısacası insanı değerli kılan en önemli şeylerden biri bilgiye duyduğu açlık ve bilgiyi nasıl sindirip onunla neler yaptığıdır. Daha pek çok şey var tabi. Bu dünyadaki amacını sorgulamak mesela. Sonra dünyaya ne kattığı, insanlığa. İlla atomu parçalamak zorunda değiliz ancak atomu parçalayacak ortamın sağlanmasına ne tür katkılar yapabiliriz ya da engel olma gafletinden nasıl kaçınabiliriz. Olay sadece bu kadarda değil. Yani sadece rasyonel bilimlerle ilgili değil. Daha pek çok şey söylenebilir.

Toplumda değerli olmanın yalnızca para ile ilişkilendirilmesi sığlıktan da öte ne yazık ki! :confused:

Selam arkadaşlar. Siteniz çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim. Öncelikle kısaca kendimden bahsedeyim. Ben normalde Elektrik teknikeriyim. Bilgisayardan profosyonel olarak anlamam. Ama eskiden beri wep sitesi. Kodlama uygulama, oyun tasarımı gibi projelerim vardı. Ancak bunların hiç birisi gerçekleşmedi. Hayaller ve gerçekler. Hepimizin dünyadaki amacı para kazanmak. Para kazanmak istiyoruz çünkü kendimizi değerli kılmak istiyoruz. Para=Değer. Hepimizin değer yargıları farklı. Kimimiz beyaz rekten hoşlanır. Kimimiz siyahtan. Buda demektir ki. Kimimiz beyaza değer veriyor. Kimimiz siyaha. İnsanlarda topumdal alanda kendilerine matamatiksel olarak değer veriyorlar. Bindiği arabanın modeli o insan hakkında bizim o insanın varlıklı az varlıklı veya çok varlıklı olduğunu bize gösterir. İşte bu sebebten hepimiz para kazanmanın derdindeyiz. Daha çok kazanmak ve kendi değerimizi arttırmak. Evet bu bir hakikat. İnkar edilemez bir gerçek. Gelelim benim aklımdaki fikre. Satoşi bir ödeme sistemi geliştirdi ve dünya yavaş yavaş değişiyor. Ancak hala daha güçlü daha çok güçlü güçsüz daha çok güçsüz. Günümüzde güç=Para yani değer. Bir insan eğer bilgisayardan anlamıyorsa neden bir ağa bağlanıp 1 senelik birikimiyle cripto para alsın. O insanın anlamadığı bir yol bu. Ayrıca işlem gücü gerektiren bir sistemde zengin yine zengin fakirin ekran kartı alacak parası yok. Yeni çıkan kripto paraların da hepsi kopyala yapıştır şeklinde. Yani bir adamın kazması var altın çıkarmaya çalışıyor. Diğer adamın kepçesi var oda altın çıkarmaya çalışıyor. Ben diyorum ki kepçesi olan kazmaya devam etsin. Ama kazması olana bari otomatik kazma verelim. Yani kepçesi olan blok ödüllerini o kadar kolay alamasın. Yani dengeyi sağlamak lazım. Bu konu hakkında aklımda bir takım projeler var. Ama bunu tek başıma yapamam. Bu işlere merağı olan güvenilir arkadaşlara ihtiyavım var. Evet yeni bir eko sistem yaratmaktan bahsediyorum. Bitcoin gibi ama tam olarak aynı değil. Yapılmamış bir sistemden. Yine işlem gücü gerektiren ama aynı zamanda insan zekası gerektiren bir sistemden. Yani tüm işi ekran kartları yapmayacak. %30-40 civarını insan zekası yapacak. Aklımda şekillenmiş bir resim var ancak beyin fırtınası yapalım istedim.

Bahsettiğiniz bu sistemde eğer sadece para babalarına yönelik çalışmalar yapcaksabır olur, zira güç=para=değer fikrine sadece onlar inanıyor. Biz fakirler @KriptoLuis dediği gibi daha farklı şeylere değer veririz. :)

Her şey bir yana benim anladığım şey şu bilgisayardan anlamayan insanların da bir noktada işe dahil olabilmelerini kolaylaştıracak bir sistem istiyorsunuz. Bunu da yapay zeka ile değil doğal zekanın müdahalesinin daha fazla olmasını sağlayarak yapmaya çalışacaksınız.

Yani güzel bir fikir aslında ama herkes bir yerden sonra bilgisayardan anlamak zorunda ki fakiri de zengini de bilgisayar veya en azından akıllı telefon kullanabiliyor. Bir şekilde insanlar elde edebiliyor zamanla. Bu önemli değil. Önemli olan şey şu: Aradan yıllar geçip bilgisayardan anlamayan tek bir kişi bile kalmayınca siz işin neresinde olacaksınız?

Valla herkesin bilgisayardan anladığı gün ben bu dünyada olmam muhtemelen :) Insanin biyolojik bir yaşı var. Olume çare yok. Sadece olum oteleniyor. 2. Dunya savaşı zamanları dede yaşı 40 Şimdi dede yaşı 80 Tabi göreceli olarak. Gunumuzde hala daha 40 yaşında dede olanlar da var. Benim yapmak istediğim. Daha doğrusu beyin fırtınası yapalım birlikte tartışalım dediğim şey şu. Benim bildiğim bitcoin blok ödülleri işlem gücüne karşılık veriliyor. Kimin ne kadar işlem gucu yüksekse o okadar pastadan pay alıyor. Bu ekran kartları ilk bloktan bu yana. Yani 2009 yılından bu yana bütün para transferlerini devamli tarıyor. Bu tarama da harcadığı işlem gücü karşılığında ödül olarak btc alıyor. Biz buna da madencilik diyoruz. (Yanılmıyorsam düzeltin beni) Ama bu sistemde sorvirlari kurup ayarlamaları yapıp btc üretecek yani blok taraması yapacak cihazları ağa bağladınız mi işiniz bitiyor. Burada nerde merkeziyesizlik. En çok ekran kartına sahip olan. En büyük altın madenine sahip iş adamı gibi. Insan gücü yok. İnsan yerine darphane gibi makineler çalışıyor. Daha fazla hash daha fazla para demek. Ben tek bir cihaz alıp o büyük firma ile yarışamam. (O cihaz da 10 ile 40 bin TL arasi ) Yani para yine parasi olanlar arasında merkezi. Tabiki çok yatıran çok kazanacak. Az yatıran az kazanacak. Ama aradaki makas farkını en azından azaltacak. Arada denklemi bozacak bir sistem gelistorilemez mi? Orneklendirmeye çalışayım.
Örneğin has karşılığında bir ekran kartı dk 1 blok çözüyorsa. Bu blok karşılığında 50 Btc ödül alıyorsa. Aga insan faktörünün çözebilecek örneğin 2+2 kaç eder sorusu konup. Cevap karşılığında. 50*2=100 Btc kazansa. Tabi her sorunun çarpan farklı olacak. Bu sorular ve carpanlari tablonanacak. Ve yine her yıl blok ödülleri yarilanacak. Yani sadece ekran kartı iş yaparsa 50 btc ama vakit ayırıp o cüzdanın sahibi işin içine girerse 100 veya daha fazla para kazanacak bir sistem yapılamaz mı? Bu durumda zengin kazanırken. Fakir ama kafası çalışan insan da zengin kadar veya bir tık altı kazana bilir. Bir nevi fırsat eşitliği. Neyse çok uzattım. Aklima geliyor böle delice fikirler ama. Boyle konular için ne çok bilgi birikimim var nede zamanim. Nede cok maddi imkanım. Saf fikir :) 5 para etmez. :) Oyle sadece fikirler kağıt üstünde kalıyor. Belki sacma bir düşünde ama öyle tartışmak beyin fırtınası yapmak. Yeni şeyler öğrenmek güzel bir duygu. Cevaplarınız için simdiden teşekkür ederim. Saygılarımla... Esenlikler ile kalın.

Farklı ve yenilikçi bir yaklaşım gibi geldi ve bilgisayardan anlamayan birinin kripto paralara yönelmeyeceği konusunda katılıyorum.
Ancak aklınızda ki projeyi biraz daha açarsanız daha fazla arkadaş fikir alışverişine katılabilir diye düşünüyorum.
Açıkçası yazdıklarınız neticesinde aklımda fikir yada öneri sunabileceğim bir şey belirmedi.
Valla benimde tam olarak yok. Sadece fikirler oyle beliriyor :) Ama buna engel olabilecek verileri bilmiyorum. Yani İstanbuldan Ankarada yola çıkmayı düşünüyorum ama karşıma çıkabilecek bir sürü ölümsuzluk var. Bunun farkındayım ama lastik mi patlayacak. Yolda yol çalışması mı var. Trafik kazası mi var. Benzin mi bitecek hiç bilmiyorum. Sadece yola çıkmanın hayalini kuruyorum hepsi o. :) Olur mu olmaz mı. Yoksa sacma bir fikirmi inanın bilmiyorum. Kısaca örnek vermek gerekirse. İnsanlara basit matematik problemleri çözürek kazanılacak cripto para carpanini değiştirmek olabilir mesela. 4-6+3(3+2)=× x kaçtır gibi. Dogru cevap verirse 10 dk da bir blok olulu alıyorsa o dk alacağı ödül carpani bu soruya verilecek çarpan. Orneyin0,8 veya 2 tabi bunu tüm ağa (Yani ekosisteme) uygulamak mümkün mü inanın bilmiyorum. Oyle bir anda aklıma gelen bir fikir. Ne madencilik yaptım bu güne kadar. Ne token çıkarttım. Sadece binace de al sat yaptım o kadar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri