Bitcoin Balinalarının Sayısında Çarpıcı Düşüş! BTC İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Ask Price veya Lowest Ask (Talep Fiyatı): Satım tablosunun en üstünde yer alır. Satım için belirlenen en düşük fiyattır. Daha düşük fiyatlı bir satım emri gelirse tablonun ilk sırasına yükselir. Varlığın talep fiyatı da bu veriye göre değişir.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
Bitcoin balinalarının sayısında düşüş yaşanıyor. Glassnodes, bunun yeni bir boğa koşusunu tetikleyebileceğini düşünüyor.

Glassnode’a göre Bitcoin balina hesaplarının sayısındaki büyüme yavaşlıyor. Kripto para analiz firması, bunun başka bir boğa koşusunun bir işareti olduğunu söylüyor. Glassnode bu teoriyi desteklemek için tarihsel verileri kullanıyor.

Kripto para analiz sitesi Glassnode’a göre, Bitcoin balinalarının sayısındaki artış yavaşlıyor.

Glassnode, bugün yayınlanan ” Zincir Üstü Haftası” raporunda, Bitcoin varlıklarının sayısındaki artışın ve 1.000’den fazla Bitcoin (11 milyon dolar) tutan hesapların sayısındaki artışın Eylül ayı boyunca yavaşladığı bildirildi.

Glassnode raporunda, balinalar için işlerin tüm yıl boyunca iyi gittiğini belirtti. Raporda”1.000’den fazla Bitcoin tutan kuruluşlar sürekli olarak büyüyor, 2012 ve 2014 ve 2015’e benzer eğilimler gösteriyor”denilerek genel gidişat vurgulandı. Ancak Eylül ayında, büyüme gerilediğinde işler büyük Bitcoin sahipleri için bozuldu. Bitcoin balinalarının sayısı en son 2019’un son çeyreğinde şimdiki gibi istikrarlı bir şekilde azalmıştı.

Peki, Bitcoin pazarı için tüm bunlar ne anlama geliyor? Glassnode, balinaların satış baskısının fiyatı düşürdüğünü söyleyen popüler düşüncenin aksine, bunun Bitcoin için iyi olduğunu belirtti.

2010 yılından bu yana verilere bakıldığında Glassnode, şu eğilimi tespit etti: “BTC balinalarının sayısında bir düşüşün başlaması, genellikle perakende yatırımcıların ilgisinin arttığını ve pazarın zirvesine ulaşmanın başlangıcını gösteriyor.”
Yani, diyeceğim o ki bu iyi haber! Balinaların sayısı daha yeni azalmaya başlarken, bu yine de yeni bir boğa koşusunun başlangıcı anlamına gelebilir.

Glassnode’un bu teoriyi desteklemek için kullandığı verilere baktığımızda bunun muhtemel olduğu söylenebilir. Raporda kullanılan veriler 1000’den fazla Bitcoin tutan hesapların sayısındaki düşüşlerin, logaritmik bir ölçek kullanıldığında, genellikle daha sonra fiyat artışları ile ilişkilendirildiğini gösteriyor.

Bununla birlikte bir Bitcoin balinasının anlamı yıllar içinde farklı şeyler ifade etti. Glassnode’un bir balina ölçüsü için sahip olunması gereken değer bugün 11 milyon dolar iken; 2011’de ‘balina’ olabilmek için yaklaşık 200 dolar yeterliydi.
 

Üst