Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 01.06.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin son birkaç gündür yukarı yönlü çalışıyor; fakat artık yeter. Bitcoin'in düşmesine izin veriyorum. Çok yükseldi. :D

Şakayı bir kenara bırakalım da cidden düşecek. İyi direndi, çok çabaladı; fakat yoruldu. Düşüş trendinde Bitcoin arada 4 saatlik hatta günlük AL sinyali verebilir, az yükselir; fakat düşüş sürekli devam eder. Kademe kademe düşer yani. Şu an öyle oluyor. Gelin grafiklere bakıp görelim.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210601_203541_529.jpg

Kanal halen 42000$ ile 34800$ seviyeleri arası; bu denli bir yatay seyir Bitcoin gibi bir dalga manyağı için çok fazla. Bilirsiniz Bitcoin dalgaları yüksek ve hacimli olur. Aynı derece düşüş dalgaları da var. Şimdi bu kadar yatay seyretmesi artık çok riskli oldu. Bitcoin'den hem yükselişte hem de düşüşte faydalanan yatırımcılar olduğu için şu an her iki tip yatırımcı için de büyük riskler var. Ama yükseliş bekleyenler kenara çekilsin. Onlar biraz daha bekleyecekler. Söz düşüşlerden kâr etmeyi bilenlerindir şu an.

Saatlik grafikte Bitcoin için sıkıntılı bir dönem geçiyor. Şimdilik 34800$ destek seviyesi ciddi bir güçle düşüşü engelliyor; ama nereye kadar... Artık gücü kalmadı ve yeni 4 saatlik düşüş trendi başlangıcı ile bu seviyeden daha aşağıdaki destek seviyelerini konuşacağız.

Eğer ki 37931$ -bu seviyeyi direnç olarak belirtmiştim daha önce- seviyesinin üzerinde kalıcı olmayı başaramazsa düşüşler 34800$ seviyesini çok zorlar.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210601_203612_273.jpg

Her yeni gelen AL pozisyonu, bir öncekinden daha güçsüz ve kısa ömürlü oluyor. Şu an can çekişen 4 saatlik yükseliş trendi ise saatlik düşüş trendinin etkisi ise artık iyice tükendi ve yerini bir sonraki 4 saatlik mumla kırmızılara bırakacak.

Yazıyı yazmaya iki saat önce başladım ve 28 dakika sonra yeni 4 saatlik mum açılacak. Onu bekliyorum. :)

Aşağıda bekleyen 34800$ seviyesini aşağı yönlü kırarsa 33425$ seviyesinden sonra birkaç haftadır telaffuz ettiğim 29231$ ve 28377$ seviyeleri kaçınılmaz olur. Bu seviyeler geldiğinde kıyamet kopacak gibi anlaşılmasın. Buralardan ve 34800$ seviyesinde (defalarca olduğu gibi) yukarı yönelme ihtimali her zaman var ki destek olarak çalışmaları bunu gerektirir.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210601_203645_877.jpg

Günlük grafikte SAT sinyali 20 gündür devam ediyor. Yükseliş trendinde ortala 6 ile 10 gün süren günlük düşüş trendi, düşüş trendinde ortalama 30 ile 40 gün sürüyor. Trend içinde trendden bahsediyorum. Bir ama trend içinde onlarca ara trend iç içe girip seyrediyor. Bu trendleri sıkı takip edebilirseniz grafiklere hükmedersiniz. Ben, ayıptır söylemesi, 2010 yılından bu yana tek bir ara trendi bile kaçırmadım. Bu yüzden destek ve dirençleri nokta atışı ile tespit edebiliyorum. Hava etmek için değil, seviyeleri not edin diye söylüyorum.

Günlük grafikte aşağısı için 34800$, 30066$, 29231$, 28377$, 24217$, 23777 ve daha aşağısı bekliyor. 23777$ seviyesinden yukarı sert yönelebilir. Buradan da dönmezse aşağıda 19 bin, 16 bin ve ara trendlerle beraber kademeli olarak 13850$ gibi önemli bir dönüm noktasına kadar gidebilir.

Başarılar dilerim.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur

Yine çok güzel bir analiz, bir dahaki analizinizin içeriğinde haftalık grafiğide bekliyorum hocam.

Ayrıca dediğiniz gibi 30000$ ve 28850$ değme riski çok yüksek, ben bu hafta yada önümüzdeki hafta bu seviyelere değeceğini düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bitcoin'in düşmesine izin veriyorum. Çok yükseldi.
Üzücü grafikler devam ediyor :( Uzun vade yaptığım çantayı uygundan aldığımı düşünüyorum, hafta sonuna sağ çıkarsak sizinle de değerlendirmek isterim hocam. Market hacmi düşük ve geleceğini güzel gördüğüm tokenler. Ama şu da var kaçış zamanı ilk terkedilenler de olabilir tabi ki. Her ne kadar 2017'den bu yana ara ara takip etsem de böylemesine ilk defa işin içerisindeyim, hata yapması bile güzel diye düşünüyorum, ucuza mal olduğu ve gereken dersler çıkarıldığı sürece.

Düşüş zamanları trade devri olduğunu çok okudum, bunun için de ilk trade girişimimi başlattım bakalım sistemi öğrenebilecek miyim.

BTC'de yazdıklarım hariç yatırımım yok :) Ama sepettekiler BTC'ye gebe. Benim aklımda bu aralar ETH güncellemesi var. @blockchain hocamızın konusunu tekrar okudum 2 ay sürebileceğini ön görüyordu ve siz de kademeli düşüşleri söylüyorsunuz. Şimdi 2 ay sürecek ve hem bitcoini hem de altları yıpratacak sürecin ardından ETH güncellemesi de sağlam gelirse işlerin rengi bulanıklaşır mı acaba? Çok merak ediyorum.

Üzücü grafikler devam ediyor :( Uzun vade yaptığım çantayı uygundan aldığımı düşünüyorum, hafta sonuna sağ çıkarsak sizinle de değerlendirmek isterim hocam. Market hacmi düşük ve geleceğini güzel gördüğüm tokenler. Ama şu da var kaçış zamanı ilk terkedilenler de olabilir tabi ki. Her ne kadar 2017'den bu yana ara ara takip etsem de böylemesine ilk defa işin içerisindeyim, hata yapması bile güzel diye düşünüyorum, ucuza mal olduğu ve gereken dersler çıkarıldığı sürece.

Düşüş zamanları trade devri olduğunu çok okudum, bunun için de ilk trade girişimimi başlattım bakalım sistemi öğrenebilecek miyim.

BTC'de yazdıklarım hariç yatırımım yok :) Ama sepettekiler BTC'ye gebe. Benim aklımda bu aralar ETH güncellemesi var. @blockchain hocamızın konusunu tekrar okudum 2 ay sürebileceğini ön görüyordu ve siz de kademeli düşüşleri söylüyorsunuz. Şimdi 2 ay sürecek ve hem bitcoini hem de altları yıpratacak sürecin ardından ETH güncellemesi de sağlam gelirse işlerin rengi bulanıklaşır mı acaba? Çok merak ediyorum.
Sorunuza @Teknik Analiz cevap versin ama her şey güzel olacak diye bir şey, yok bu sözden nefret ediyorum ve şöyle değiştiriyorum, günlük grafik alış sinyali veriyor, bir şeyler güzel *olabilir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri