Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 08.06.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin düşüşe devam ediyor. Bu düşüşe umarım hazırlıklı uğramışızdır. Geçtiğimiz gün Bitcoin analizimde 29231$ seviyesini önceki analizlerde 30066$ seviyesini telaffuz ettim. Her defasında güvenli olmadığını, dikkatli olunması gerektiğini belirttim. Umarım birilerinin işine yaramıştır. Neyse grafiklere geçelim.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210608_072201_816.jpg

Saatlik grafikte Bitcoin 43800$ altına indiğinde grafiğin güç kaybı açısından ciddi bir kayıp olmadı aslında. Sadece yön değiştirdi. Asıl önemli olan bundan sonrası. Şu an 29231$ desteğinden kuvvet alarak ayakta duruyor. Bu desteği aşağı yönlü geçerse o zaman asıl kayıplar başlar.

Şu an çok hafif yukarı yönelse de yeterli görmüyorum. Düşüş devam edecek. Aşağıda 29231$ ve 28377$ seviyeleri var. Yukarıda ise 34800$ seviyesi güçlü direnç olarak çalılıyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210608_072413_871.jpg

Dün sabah yazdığım Bitcoin yazısında 4 saatlik grafiğin önemine vurgu yaptım. Bu grafik yükseliş göstermek için önce düşüş ister. Sistemin tüm zaman dilimleri böyle yapar. Yine öyle oldu.

Bitcoin 4 saatlik grafikte aşağıda 32418$, 29231$, 28377$ seviyeleri bekliyor. Yukarı devam edebilmesi için 34800$ seviyesinin üzerine çıkıp kalıcı olması gerekli.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210608_072445_847.jpg

Günlük grafikte son bir haftanın yukarı yönlü hareketleri düşünüldüğünde yükseliş gelmesi ihtimali bazı insanlarda bir takım beklentiler oluşturdu; fakat takip edenin bu yükselişlerin düşüş hazırlığı olduğunu bilmesi gerekiyordu.

Şimdi günlük grafik için aşağıda 29231$, 28377$, 24217$, 23777$ ve daha aşağısı var. Buralara geldiğinde o seviyeleri tekrar konuşuruz. Şu na panik oluşturmayalım. Grafik normal düşüş trendinde hareket ediyor. Dışarıdan gelen hiçbir haberin etki ettiğini fikrine kapılıp panik yapmayın.

Yukarı çıkması için günlük grafiğe en az 370053$ seviyesi lazım. Seviyenin üzerinda dalgalanmadığı sürece sıkıntı devam eder. Bu düşüşlerin sağlam bir yükselişin habercisi olduğunu da unutmamak gerek.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri