Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 11.04.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba. Bitcoin ile devam edelim. Bildiğiniz üzere 58354$ seviyesi ile hem aşağısı hem yukarısı için büyük mücadele verdi ve sonunda hafta içinde tam da beklediğimiz yerde yukarı yöneldi ve şu an yukarılarda devam ediyor. Bu gün biraz farklı olarak aşağı yönlü çalışıyor; fakat kararsızlığın henüz bitmemesinden kaynaklanan bir hareket bu. Eğer aşağı devam ederse başlangıç noktasına yani 58354$ bikşnmezliğine geri gider. Yok yıkarı devam ederse zaten önü açık ve yeni bir rekor seviye gelir. Bunun için eğer balina değilseniz beklemek ve izlemekten başka yapabileceğiniz bir şey var mı? O zaman beni izleyin. :D

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210411_125456_058.jpg

Saatlik grafikte net olarak AL sinyali 15 saat sürdü. Sonrasında 8 saat boyunca aşağı yönlü çalıştı ve bundan sonra ise 3 saat süren küçük bir düzletme ile yukarı yöneldi. Evet, yukarı yönlü düzeltmeler de oluyor. Devam edelim. Son iki saattir de yeniden aşağı yöneldi şu an ayakta durmaya çalışıyor.

Tüm bu olanlar saatlik grafikte gerçekleşirken fiyatlar ise şöyle hareket etti; 58354$ seviyesinden 61222$ seviyesine kadar yükseldi. Oradan tekrar 58354$ seviyesine düştü ve oradan ise yeniden yukarı yönelerek 60679$ seviyesine çıktı. Bundan sonra 59270$ civarlarına düşerek hafif bir hareketle tekrar yukarı yöneldi ve şu an 59800$ civarlarında seyrediyor. Bunlar olurken 58354$ sürekli fiyatları yukarı yönlü destekledi ve 4 saatlik grafiğin daha rahat hareket etmesini sağladı. Hadi ona da bakalım.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ[/I
IMG_20210411_125522_802.jpg

Saatlik grafik tepe ve dipler oluşturup sürekli bir satış baskısı ve alım desteği altına iken 4 saatlik grafik olaylardan çok da etkilenmiş gibi görünmüyor. Çünkü bir kere AL pozisyonuna geçti mi saatlik grafik kadar hızlı pozisyon değiştirmiyor. SAT pozisyonu olduğunda da böyle ağır işliyor. Bu sebeple 4 saatlik grafik, saatlik grafiğe göre daha güvenilir, diyebiliriz.

Bitcoin 4 saatlik grafikte 56256$ ile 61222$ seviyeleri arasında dalgalanırken son yaptığı ATH olan 61778$ seviyesine 28 gündür ilk defa bu kadar yaklaştı.

Bana göre küsuratı yok saymak ve bu hareketi ATH'yi ikinci kez test ediş olarak kabul etmek gerek. Bu kabul edişimin sebebi üçüncü kez ATH test edildiğinde fiyatlar daha yukarılara çıkmak için güzel bir bahaneye sahip olacak. Bu bir kural değil. Bitcoin çoğu zaman böyle yapıyor; ama güçlü bir dayanak değil.

Bitcoin şu an için 58354$ seviyesinin üzerinde kalıcı olmak çok önemli ve bunu yarına kadar başarırsa yeni haftalık mum daha yukarı bir yere açılmış olacak ki bu da 58354$ seviyesini garantiye alıp yukarı devam etme ihtimalini arttıracak. İzliyoruz. Daha doğrusu siz izliyorsunuz ben yapıyorum. :D

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210411_125555_656.jpg

Günlük grafikte Bitocin için rahat bir gün oldu. Bu günün rahatlığı fiyatlara da yansıdı zaten. Yukarıda saatlik grafik için bahsettiğim olaylardan hiçbirinin izi bile yok günlük grafikte. Çünkü günlük grafik çok daha ağır ilerliyor ve saatlik grafik ile 4 saatlik grafiğe göre en güvenilir grafik günlük grafiktir. İkisine göre daha uzun süre karda veya güvenli limanda yahut zararda kalmak isteyenler bu grafiği kullanırlar. Açıkçası diğer iki grafik aç gözlülerin takip ettiği grafiktir. Eğer aç gözlüyseniz usta da olmalısınız. Yoksa günlük grafikte zararda bekleyenler arasında olursunuz.

Günlük grafik şu an oluşan saatlik aşağı yönlü düzeltmeden şimdilik çok etkilenmeyecek; fakat eğer satış baskıları ağır gelirse geceye kadar sıkıntı yaşar ve haftaya kötü başlar. Şu an durum normal.

Günlük grafikte dikkat edilmesi gereken en önemli seviye yine 58354$ buranın altına inerse 55791$ seviyesi destek olarak çalışır; fakat çok güçlü değil. Bu yüzden daha altta 52640$, 50360$ ve 48216$ hedefte olur. Yukarıda nelerin beklediği hakkında artık her yazımda bulunan şu seviyeler var:

Yukarıda ise 58354$ seviyesinden sonra 61778$, 63200$, 68490$, 70010$, 74100$ seviyeleri günlük grafik için hedef olarak bekliyor. Tekrar ediyorum; günlük grafik hedefleri olduğu için yarın zengin oluyoruz, diye düşünmeyin.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Hocam Bitcoin Dominance grafiği ne diyor sizce onun da bu tarz bir yorumlaması var mıdır?
Var hocam. Şimdilik aylık grafiği seninle paylaşayım. Bundan sonraki yazılarına dominans grafikleri de ekleyebilirim.

IMG_20210411_154658_449.jpg

Son 10 aydır düşüşte. Sebep olarak sanırım yeni ve ciddi anlamda başarılı projelerin piyasaya giriş yapması gösterilbir. Örneğin PolkaDot, Avalanche Uniswap...

Aylık grafiğin bu şekilde devam etmesi aylar boyunca hakimiyetin düşmeye devam edeceği şeklinde yorumlanabilir.

O zaman beni izleyin
Takipteyiz hocam. İzleyip grafik değerlendirmeyi öğrenmeye çalışıyoruz. :)
Açıkçası diğer iki grafik aç gözlülerin takip ettiği grafiktir.
En sevdiğim grafik 1 dakikalık olanı. :) Geçen WIN'den kaçarken en çok onu takip ettim. Diğerlerine de baktım ama 1 dakikalığa bakarken düşüşün derin olacağı izlenimine kapıldım ve doğru zamanda çıktım. 5 dk. içinde karar vermem gereken bir noktaydı.

Takipteyiz hocam. İzleyip grafik değerlendirmeyi öğrenmeye çalışıyoruz. :)

En sevdiğim grafik 1 dakikalık olanı. :) Geçen WIN'den kaçarken en çok onu takip ettim. Diğerlerine de baktım ama 1 dakikalığa bakarken düşüşün derin olacağı izlenimine kapıldım ve doğru zamanda çıktım. 5 dk. içinde karar vermem gereken bir noktaydı.
Şanslıymışsın ve kararlıymışsın hocam. :)

Kesinlikle şansım da yaver gitti. Tepe noktaya çıktığı an da satmamıştım. Sonra düşmeye başladı. Ha şimdi çıkar ha şimdi çıkar derken aldığım noktaya yaklaştı. Zarar edeceğimi ve düşüşün derin olacağını anladım. Çünkü son birkaç aylık süre içinde sert bir yükseliş yapmıştı.
1-3-5 dakikalık grafikleri sıkı takip edip tepe dip ilişkisine ciddi anlamda bağlı kalırsan gün için birkaç kez sağlam fırsat bulursun. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,742
Son üye
Berat28
Geri