Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 19.06.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin düşüşe devam ediyor. Uzun bir süredir 34800$ ile 42000$ seviyeleri arasında yatay seyrediyor. Bu yatay seyir şimdilik 7 gün süren günlük AL pozisyonu getirdi; fakat haftalık grafiğin SAT pozisyonunda olması yükselişlere engel oldu. Şu an günlük grafik yeni bir düşüş kanalına girmek için hazırlık yapıyor.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210619_072427_631.jpg

Saatlik grafikte SAT sinyali son 24 saatte sağlam bir düşüş getirdi. Şu an 34800$ sınırında hareket ediyor. İlk denemede yukarı çıkmayı başardı. Şimdi yeni bir dalga ile tekrar deneyecek. Eğer 34800$ desteği aşağı doğru kırılırsa bu desteği artık göremeyiz. Yeni destek seviyeleri ile karşılaşırız.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210619_072509_167.jpg

Bitcoin 4 saatlik grafikte de SAT sinyali var. Bu grafiğin SAT pozisyonu saatlik grafiğe göre daha zorlu oluyor. Bu yüzden fiyatlar daha sert düşüyor. Yine 34800$ ile 42000$ seviyeleri arasında seyreden bir grafik. Fiyatlar aşağı yönlü çalışmaya devam ediyor.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210619_072539_464.jpg

Günlük grafikte AL pozisyonu normal şartlarda sevindirici olur; fakat haftalık grafik, SAT pozisyonunda iken çok güven olmaz. Bunu birkaç defadır tekrarlıyorum. Haftalık düşüş trendinde günlük yükseliş trendi sınırlı kalır. Zaten en fazla 6 ile 10 gün arası bir yükseliş hareketi oluyor. Şu an aynen bu olayı görüyoruz.

Bitcoin günlük grafik için yukarıda 42000$, 48216$, 52640$ seviyeleri beklerken aşağıda 34800$, 29231$, 28377$, 24217$, 23777$ ve daha düşük fiyatlar bekliyor.

Yeni bir düşüş hareketi beklediğimi daha önce söylemiştim. Hazır olmak gerek.

Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Son düzenleme:
Hocam son düşüşten önce de böyle uzun süreli belirsizlik hakimdi değil mi yanlış hatırlamıyorum? Belirsizlik sürdükçe can sıkıcı olmaya başlıyor.

Ben artık şu meşhur 13.500 dolar desteğini görür müyüz diye endişe etmeye başlıyorum ufaktan. Yanlış mı anladım yoksa sen yeni bir düşüş dalgası daha mı bekliyorsun hocam? Hadi şunun adını koyalım. :)

YTD.

Hocam son düşüşten önce de böyle uzun süreli belirsizlik hakimdi değil mi yanlış hatırlamıyorum? Belirsizlik sürdükçe can sıkıcı olmaya başlıyor.
Evet. 58354 dolar seviyesinde uzun süre oyalandı. Sonrasında 64895$ seviyesiyle kısa süreli bir çıkış yaptı ve sonunda tekrar 58354$ seviyesinde zaman geçirdi. O dönemlerde 58354$ seviyesi için 13850$, 19686$ ve 34800$ seviyeleri gibi önemli dönüm noktası olduğundan bahsediyordum.

Ben artık şu meşhur 13.500 dolar desteğini görür müyüz diye endişe etmeye başlıyorum ufaktan. Yanlış mı anladım yoksa sen yeni bir düşüş dalgası daha mı bekliyorsun hocam? Hadi şunun adını koyalım. :)

YTD.

Mümkündür hocam.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye