Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 26.07.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin iyice toparlandı. Bir süredir görmediği seviyeleri dünden beridir hızlıca test ediyor. Haftalık grafiğin SAT pozisyonunda olmasına rağmen bu denli hızlı ve büyük adımlar atması düşüş trendinin bitmiş olacağını düşündürebilir; fakat dikkatli olmak lazım.

Dün sabah yazdığım analiz yazısında 40 bin civarlarını işaret etmiştim. Bu gün 39850$ seviyesi ile 40 binleri test etmiş oldu. Sonuçta aşağı yöneldi fakat dün de dediğim gibi tekrar deneyecek. Hatta bu hafta boyunca geçtiğimiz son iki günlük AL trendlerinden daha olumlu sinyaller alıyoruz.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210726_072810_713.jpg

Bitcoin saatlik grafikte AL pozisyonu aylardan beridir ilk defa bu kadar net oluşuyor. Aldığı güç tabii ki gğnğlk ortalamaları yükselişinden kaynaklanıyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, haftalık grafikten henüz hiçbir olumlu sinyal alınmadığı. Stratejileri geliştirmek lazım.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210726_072839_770.jpg

4 saatlik grafikte AL pozisyonu yaklaşık 5 gün devam ederek aylar sonra ilk defa uzun süre ayakta kalmayı başardı. Yine günlük grafikten gelen olumlu sinyaller ile oldu bu. Dünde belirttiğim gibi önemli olan bundan sonrası. Henüz 34800$ seviyesi yukarı yönlü kırılmadı. Bunun için birkaç güne daha ihtiyacı var.

Beklediğimiz ve önem verdiğimiz 42000$ seviyesi ise henüz test edilmedi. Buranın da kırılması için birkaç gün gerekecek. Bu yüzden dikkatli davranmak gerekiyor.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210726_072918_731.jpg

İşte geldik mümessil ve müsebbip günlük grafiğe. Küçük zamanlı grafikleri büyük ölçüde etkilediği için bu sıfat çok yakışıyor. Güzel ilerliyor; ama zayıf sinyaller veriyor. Güç kazanması için 42000$ seviyesinin üzeri lazım. Bunun için de hafta boyunca 34800$ ile 40000$ seviyelerinin üzerinde kalması lazım. Devam edebilirse iki hafta sonra haftalık AL pozisyonu almış olur. Böylece ilk hafta aylık grafikte olumlu sinyaller gelir. İkinci hafta aylık karar yukarı yönlü çıkar ve yeni bir yükseliş trendi başlar. Önümüzdeki iki hafta çok önemli. Başaramazsa da düşüşe devam.

Geçenlerde 95 bin ile 5 bin kanalında ciddi dalga hareketleri beklediğimi söylemiştim. Şimdilik erken ama tekrar hatırlatayım istedim.

Şu an için yukarıda 40000$, 42000$, 46800$, 48216$, 52640$ ve 58354$ seviyeleri bekliyor. Bu seviyeleri tek hatırlıyor olmanız gerek. Aşağıda ise 34800$, 29231$, 28377$, 24217$, 19686$ seviyeleri için halen risk var.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

$40.500'e değdi döndü. Yükseliş devam eder umarım.
Geri döndüğü yer tam olarak neresi biliyor musun... Dur bir görsel atayım.

IMG_20210727_000335_061.jpg

Tam da düşüş trendinin biteceği yer. 64 bin civarından başlayan düşüş kanalı var ya; tam olarak orası, şu mavi çizgi. Ama bu bitim için henüz erken. O yüzden geri döndü. Haftalık mumdan destek almadan olmaz. Nereye çıkarsa çıksın geri döner. Bu hafta biraz böyle devam etsin. Haftaya tekrar bakalım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Geri döndüğü yer tam olarak neresi biliyor musun... Dur bir görsel atayım.

Ekli dosyayı görüntüle 7022

Tam da düşüş trendinin biteceği yer. 64 bin civarından başlayan düşüş kanalı var ya; tam olarak orası, şu mavi çizgi. Ama bu bitim için henüz erken. O yüzden geri döndü. Haftalık mumdan destek almadan olmaz. Nereye çıkarsa çıksın geri döner. Bu hafta biraz böyle devam etsin. Haftaya tekrar bakalım.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Birkaç ay içinde bu çizginin üzerine atabilirse tekrar 6 haneli rakamları konuşabileceğiz.

Çok garip bir piyasadayız ve 3-4 gündür biraz modumu düşüren noktalardan biri de bu oldu. Özellikle bugün sabah Amazon haberini piyasaya sürenlerin gücünü düşününce çizilmiş senaryolara göre takılıyoruz düşüncesi geldi :D

Bana kalırsa şu anki durumu cokta kötü değil ama yükseldiği hızla geri viteste yapabilir gibi 35bin altına inmezse yolumuz açılır diye düşünüyorum. YTD

Ekli dosyayı görüntüle 7031

1 saatliğin ardından 4 saatlikte kesişti. Düşüş başladıktan sonra ilk defa oluyor bu. Meşhur altın koşu sinyalinin 4 saatlikteki teyidi. @Teknik Analiz
Bana kalırsa kesiştiği değil, nerede kesiştiği önemli. 40 bin üzerinde bir kesişme lazım. Bunu da 4 saatlik için değil haftalık grafik için yapacak. Haftalık grafik içinse 200 ile 50 günlük veriler yeterli değil. Bakalım. Şu an durum iyi.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,223
Kullanıcılar
6,717
Son üye
thedemirs
Geri