Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 29.05.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin düşüşe devam ediyor. Sıklıkla bahsettiğimiz 34800$ seviyesi ehemmiyetini korumakla beraber gerektiği gibi çalışıyor. Bu seviyenin üstüne çıkması, sonrasında aşağıya geri gelmesi durumunu daha önce konuşmuştuk ve şu an tam olarak gerçekleştiriyor. Ben şahsen (sadece) izlemeye devam ediyorum.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210529_185458_096.jpg

Saatlik grafikte Bitcoin, SAT pozisyonuna aralıklarla başarısız yukarı yönelmelerden sonra devam ediyor. Grafik için 34800$ seviyesi çok önemli. Bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Şu an aşağıda duruyor ve aşağı yönlü çalışıyor. Aşağıda uzak veya yakın önemli seviyeler ve sanırım uzun zamandır görmediği düşük rakamları test edecek.

Şu anda en önemli olan seviye aşağıda 29231$ seviyesi. Bu seviyenin altında 28377$ seviyesi de iyi bir destek olarak çalışacak. Yukarı tekrar yönelebilemesi için 35599$ seviyesinin üzerinde hareket etmesi gerekiyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210529_185542_138.jpg

Mavi çizgiyi görebiliyoruz. Bu çizgi doğrultusunda ilerlemeye devam edecek. Bu devam söz konusu olduğu sürece aşağıda yeni destek seviyelerini göreceğiz. Henüz bir şansı varken bir an önce 34800$ seviyenin üzerine çıkması gerekiyor. Bu seviyenin üzerinde seyretmesi 42000$ seviyesini kolaylaştırır çünkü uzun süredir dip ve tepe olarak bu iki seviyeyi kullanıyor. Yukarı yönelmesi için 37139$ seviyesinin üzerinde kalıcı olması gerekiyor. İzlemeye devam.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210529_185620_175.jpg

Günlük grafikte son oluşan SAT sinyali 17 gün, düşüş trendi ise 40 gündür devam ediyor. Aşağıda 43800$ seviyesinden sonra 29231$, 28377$, 24217$, 23777$ seviyeleri önemli. Bana kalırsa verdiğim bu 4 rakamdan son ikisi, yeniden yukarı yönelmesi için büyük role sahip. Bu iki seviyede eğer tutunamazsa daha aşağıda 19686$ seviyesi bekliyor. Bu seviye ise herkesin 20 bin olarak bildiği düşüşün başlangıç noktası. Bu seviyenin önemi hakkında sanırım çok konuşmaya gerek yok.

Yukarı yönelip 45 bin civarlarında Temmuz ayının ortalarına kadar tutunabilirse yeni bir yükseliş trendi başlatır. Yapamazsa 13850$ seviyesine kadar yolu var.

Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Piyasalar çok tedirgin, herkes bir karar aşamasında gibi bunun yanısıra kurumsallar alttan alttan yatırım yapıyor olabilir ben kenarda duruyorum bakalım hayırlısı, acele etmemek gerek YTD

yükseleceği düşüncesine nasıl kapıldın hocam ? meraktan soruyorum :)
Ya öyle ATH seviyesi kadar değil tabi. Tekrar dip yapar ya da çok daha derin düşüş olur gibi sağlam analiz bilgilerine henüz vakıf değilim ama şöyle 45-50 seviyelerine çıkıp ondan sonra düşüş olur diye düşünüyordum. :)

@Teknik Analiz hocamızın grafikleri ışığında ben de kendim ve grafiklerim için yol çiziyorum sürekli.

kısa vade al sat için takipteyim şöyle bir grafik koyayım hızlı al sat yapıyorum böyle belki yapacaklara faydalı olur.
Çıkacak gibi yapıp bi espri yapıyor sadece.
YTD

1622314301893.png

34800$ desteği çalışıyor. Burayı iyi benimsedi. Devam etmesi halinde güzel seviyeler gelir; fakat halen yön aşağı. Bu gün haftanın son günü. Yeni haftalık mumun açılışı önemli olacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.

1622357482716.png

Hocam çizdiğim trendler içerisinde sarılar en geç 1 sene içerisinde tekrar aktif olmuş çizgiler. Yeşilde kararsız kaldım ama üst sarının üstünde kaldıkça tekrar yukarıdaki beyazları yoklar mı? Sizin de bu sabah yaptığınız yoruma dayanarak soruyorum.

Ekli dosyalar

• 1622357024877.png
    1622357024877.png
    135.3 KB · Görüntüleme: 43
Ekli dosyayı görüntüle 6143

Hocam çizdiğim trendler içerisinde sarılar en geç 1 sene içerisinde tekrar aktif olmuş çizgiler. Yeşilde kararsız kaldım ama üst sarının üstünde kaldıkça tekrar yukarıdaki beyazları yoklar mı? Sizin de bu sabah yaptığınız yoruma dayanarak soruyorum.
Hep yukarı yönlü düşünmüşsün hocam. Bir de tepelerden aşağıya düşüş trendlerini çiz. Şekillenir kafanda. Kesişimlere öenm ver bakalım, nasıl bir şey çıkıyor ortaya.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri