Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 30.07.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Bitcoin takibine devam ediyoruz. Bu aralar geçmiş ayların fiyat ortalamasına nazaran yukarıda seyrediyor. Durumu iyi olmasına rağmen toparlanması hızlı değil. Zaman kaybetmeden grafiklere geçelim.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210730_071811_439.jpg

Saatlik grafikte AL pozisyonu devam ederken uzunca bir süredir yatay seyrettiğini görüyoruz. Seyir hattı ise düşüş trendinin başlangıç noktası olan 64 bin civarlarından gelen ve kesişmenin şimdiki seviyesi olan 40 bin seviyesi. Bu hattı mavi çizgi ile belirttim. Şu an tam olarak bu hattı takip etmeye çalışıyor ki bu takip, faydalı değil. Çünkü yön aşağı gidiyor. Daha yukarısı lazım.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210730_071853_777.jpg

Bitcoin 4 saatlik grafikte de AL pozisyonu devam ediyor; fakat artık oldukça zayıfladı. Yatay seyrin etkisi olarak da dalgaları küçük atıyor. Yine 40 bin seviyesi önemli.

Yukarıda 40 bin seviyesinden sonra 42000$ seviyesi çok çok önemli. Bu seviyenin üzerine çıkıp kalıcı olabilirse daha sağlıklı yürümeye başlar.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210730_071944_840.jpg

Günlük grafikte AL pozisyonunun altıncı günü. Durum geçmiş günlük AL pozisyonlarına göre gayet iyi. Normal şartlarda yatay seyrin başlaması yavaş yavaş yeni günlük SAT pozisyonun geleceğini haber verir; fakat haftalık grafik toparlandığı için en azından haftasonuna kadar beklemek gerktiğini düşünüyorum. Önümüzdeki hafta her şey daha net olacak.

Haftalık grafik halen SAT pozisyonunda olduğu için ben çok güvenmiyorum. Bunu daha önce de belirtmiştim; fakat bunkez biraz daha istikrarlı bir günlük AL pozisyonu var. Yine de benim güvenimi ancak önümüzdeki haftasonuna kadar yukarı seviyelerde kalırsa kazanır. Kendi bilir valla. :)

Yukarıda 42000$, 48216$, 52640$ seviyeleri gibi uzak var zor seviyeler beklerken aşağıda 35110$ seviyesinden başlayarak 34800$, 29231$, 28377$, 19868$ gibi yakın ve kolay seviyeler var.

Haftalık grafik AL pozisyonu almadan bu seviyeler hazır kıta bekler. Dikkatli olmak lazım.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Yine hava kaçırmaya başladı hocam senin Bitcoin. 42 binin üzerine çıkıp kalıcı olmadan rahat yok bize anlaşılan. :unsure:
Güvenmemek gerektiğini belirttim birkaç kez. Kademe kademe hedeflerimiz geliyor. Şimdilik iyi gidiyor.

Yatırım tavsiyesi değildir

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri