Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Grafiklerinde Son Durum 08.02.2023

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba. Bitcoin'de yeni bir düşüş hareketi daha geliyor. Her şey zaten çok iyi gitmiyordu. Yatay seyirden, günlük grafikten, haftalık ve aylık grafikten uzun bahsetmeyeceğim. Gerek yok. Bunlardan son analiz yazımda bahsettim. Buradan okuyabilirsiniz. Sadece 4 saatlik ve günlük grafiğin son durumunu aktarıp yazıyı bitireceğim.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI

TradingView_Screenshot_1675885995540.jpg

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1675886038838.jpg

Her şey ortada. Şimdi 4 saatlik grafik düşüş başlatacaksa günlük grafik zaten hazır durumda. Gelecek olan düşüş ise haftalık grafiğin yükseliş hazırlıklarını sekteye uğratacak. Sonrasında 19686$ seviyesi yeniden test edilecek ki son yazıyı okuyanlar bu seviyenin yukarı doğru henüz kırılmadığını nedenleri ile biliyor. Burada bir süre bekledikten sonra 17221$ ve 15479$ ve sonrasında zaten malum en tehlikelisi 13850$... Oy oy. Daha bir şey dememek lazım.

Bu aşağı yönlü hareketlenme senaryosu. Yukarı yönlü ise gayet normal olarak 19686$ seviyesinden haftalık grafiğin AL pozisyonunun vereceği güvenle bir süre bekledikten sonra yeniden yukarı yönelmesi ve bilindik dirençleri, klasik "biner biner hareketi" ile yavaş yavaş ilerleyerek kırması. Son 3 aydır bunu yapıyor.

Burada bitirmek sağlıklı olacak. İyi geceler, başarılar.

Geçen haftanın ortasından beri, gücünü kaybettiğini teknik analizden anlamadığım halde ben bile fark ettim. Cılız hamlelerle yukarı yönelmeye çalışsa da, her defasında fazla yol alamadan geri dönüyordu. Yine de, benimkisi bir şüphe olarak kaldı ve kesin hükme varmadım elbette çünkü dediğim gibi, teknik analizden anlamıyorum. YTD.

Geçen haftanın ortasından beri, gücünü kaybettiğini teknik analizden anlamadığım halde ben bile fark ettim. Cılız hamlelerle yukarı yönelmeye çalışsa da, her defasında fazla yol alamadan geri dönüyordu. Yine de, benimkisi bir şüphe olarak kaldı ve kesin hükme varmadım elbette çünkü dediğim gibi, teknik analizden anlamıyorum. YTD.
Teknikten anlamaya gerek yok hocam. Fiyatlar yeni en yüksek seviye yapamıyorsa düşüş trendidedir. 😊

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri