Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Teknik Analiz, AL-SAT Sinyalleri 18.03.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Eskiden sadece BTC analizi yaptığım için her gün mutlaka bir Bitcoin yazısı paylaşıyordum ama bu aralar altcoinlere yöneldiğimden dolayı Bitcoin biraz geride kalıyor. Buna rağmen Bitcoin analizlerini geniş içerikli tutup en az bir hafta güncelliğini koruyabilen analizler yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden BTC analizi istemek yerine yazıları geriye dönük okuyarak da strateji sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin bu hafta yepyeni bir rekor kırdıktan sonra aslında riskli bir düzeltmeye girdi. Bu süreçte 61778$ zirvesinden sonra 53221$ seviyesine kadar inerek 52640$ desteğini (sanırım şubat ayından bu yana 8. defa oluyor) tekrar teyit etti. Böylelikle Bitcoin grafik tarihçesine sağlam bir seviye (destek ve direnç ortaklığı) daha kaydedilmiş oldu. Uzatmadan grafiklere geçeyim çünkü geçmişe dair istatistikleri saymaya başlarsak bitmez.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210318_182729_271.jpg

Saatlik grafikte SAT sinyali devam ediyor; fakat son saatlik mum şu an 58 bin Dolar civarında inat ederek yukarı yönlü toparlanma başlattı. Devam etmesi halinde 4 saatlik grafikten de destek alarak AL sinyali vermesi gecikmez.

Saatlik grafikte oluşan ve şu an fiyat seyrinde önemli bir etkisi olan kanal 56855$ ile 61778$ arasında dalgalanmaları sıkıştırmaya çalışıyor. Sıkışma yukarı yönlü olduğu için fiyatlar hop yukarı hop aşağı şeklinde oluyor. Öyle bir acayip şekil işte. :)

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210318_182758_586.jpg

Bitcoin 4 saatlik grafikte bu gece yeni bir ATH gelmemesi için hiçbir neden yok, şeklinde meydan okuyor. Çünkü kendisi gğbendeyken saatlik grafiği yukarı doğru itiyor. Böylece hızlı bir biçimde yeni ATH için yeni fiyatlamalar olabilir.

Seyir kanalı saatlik grafikle aynı kanal olduğu için hiçbir engel yok. Tam gaz ileri yani. Geçelim günlük grafiğe.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210318_182831_065.jpg

Günlük grafikte yeni rekor seviye gelmesine rağmen hafta boyunca süren 4 saatlik düzeltme, ortalamaları iyice düşürdü ve sıkıntı oluşturudu. Şimdi saatlik grafiğin öncülüğünde 4 saatlik grafiğin desteği ile bu sıkışma için kurtuluş harekatı başlıyor.

Günlük grafikte 43021$ ile 61778$ kanalında seyreden Bitcoin için durum şu an normal. Yeni yükseliş trendinin başlaması için 59009$ üzerinde kalıcı olması yeterli.

Yukarıda eve aşağıda bekleyen seviyelerin varlığı ve birliği değişmedi. Onun için geçen gün yazdığım analiz yazısının destek ve dirençlerini aynen kopyalıyorum. Şöyle k;

Şu an için her şey yolunda. Eğer 52640$ altında kalıcı olursa o zaman kaçmak lazım. Aşağıda günlük grafik için 48216$, 43021$ ve 42000$ seviyeleri duruyor.

Yukarı devam edebilmesi için 58354$ seviyesinin üzerinde kalması şimdilik yeterli.
Yukarılarda 63102$, 65347$ ve 70000$ seviyeleri bekliyor.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Ben Bitcoin için iki ihtimal görüyordum. Ya 50k'ya düzeltme yapacaktı ya 54k'dan toparlayacaktı, sanırım ikincisi gerçekleşiyor. 4 gün içinde rekoru tekrar zorlayacağını düşünüyorum, sonrası allah kerim. Belki bu sefer orayı kıramaz. Ytd.

hacim problemi çok ürkütüyor beni. 70-80 k lar umut ediliyor ama önce 52 leri görürüz bence hacimsiz yükseliyor düzeltme geliyor yani aman dikkat

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,206
Kullanıcılar
6,738
Son üye
milyoner62
Geri