Neler yeni
probit borsası

Bitcoin Cash Bulut Madenciliği

  • Hash : Bir metni şifreleyerek farklı uzunlukta, farklı bir değer elde etmeyi sağlayan kriptografik yöntemdir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

btccash34.jpg


Bitcoin Cash madenciliğine yatırım yapmak istiyor, ancak sırf madencilik işi için donanım satın almayı tercih etmiyorsanız, bulut madenciliği iyi bir alternatif olabilir. En basit ifadeyle bulut madenciliği, uzak veri merkezleri üzerinde çalışan ortak işlemci gücünün kullanılması ile gerçekleşiyor. Gürültülü ve fazlasıyla enerji tüketen madencilik donanımı satın almanız gerekmediği için, gerçek madencilik yöntemine kıyasla bu yöntem çok daha pratik.

Bulut madenciliğinde tek yapmanız gereken bir sözleşme satın almak ve hesabınızı Bitcoin Cash cüzdanına bağlamak, hepsi bu!

Kullanımı son derece kolay olsa da bulut madenciliğinin sakıncaları da yok değil. Özellikle deneyimsiz yatırımcıların sözleşme satın almadan önce dikkatli olmalarını gerektirecek bazı riskler bulunuyor. Zira bugüne kadar çok fazla Bitcoin bulut madenciliği dolandırıcılığı gerçekleşti. Bulut madenciliğinde gerçek fiziksel donanımı hiçbir zaman kontrol edemeyeceğiniz için hizmet sağlayan şirkete güvenmekten başka çareniz yok. Ayrıca hizmet sağlayıcılar, kendi masraflarını karşılamak için yapacakları ödemelerde kesintiye giderler. Haliyle bulut madenciliğinde daha az kâr elde edilir.

Bulut madencilik siteleri

En popüler bulut madencilik siteleri arasında Hashflare ve Genesis Mining geliyor. Sunulan Bitcoin madenciliği sözleşmesinin iyi olup olmadığını kontrol etmek amacıyla, tüm kripto para birimleri hakkında kapsamlı bir liste sunan CryptoCompare sitesi üzerinden araştırmak akıllıca olabilir.
 

Üst