Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Cash Grafiklerine Satış Mı Geliyor?

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba. Biraz da Bitcoin Cash hakkında konuşalım isterseniz. Forumda güzel konular açılmış. Bitcoin Cash tanıtılmış, hakkında bilgi verilmiş. Ben de bir grafik yazısı bırakayım istedim. Eksik kalmasın. :) Şimdi saatlik grafikten başlayalım.

BCHUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210207_170501_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte AL pozisyonu yaklaşık 4 saat önce başlamış; fakat bu AL sinyali fiyatı yukarı çıkarmak yerine sadece düşüşü bir nebze durarak yatay seyre geçirebilecek kadar görev yapabilmiş. Ötesine geçememesinin sebebi satışların sürekli devam etmesi. Bu satışlar halen devam ediyor. Baskıların en büyük sebebi ise tabi ki 4 saatlik grafikteki kararsızlık. Saatlik grafiğin destek ve dirençlerini verdikten sonra ona da bakalım.

BCHUSD saatlik grafik aşağıda destekler; 453$, 440$, 438$ ve 429$B
BCHUSD SAATLİK grafik için yukarıda dirençler; 471$, 485$, 491$.

BCHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20210207_171216_org.telegram.messenger.jpg

Şimdi 4 saatlik grafikteki bu karar aşaması saatlik grafikten gelen satış baskıları yüzünden daha karmaşık bir hal alıyor ve içinden çıkılamaz bir duruma geliyor. Baskıların devam etmesi halinde 4 saatlik satış sinyalleri de gelmeye başlayacak. İyi bir strateji ile böyle bir durumdan da kurtulmanın yolları var. Önemli olan panik yapmamak.

BCHUSD 4 saatlik grafik için aşağıda destekler; 451$, 410$, 401$, 386$
BCHUSD 4 saatlik grafik için yukarıda dirençler; 460$, 492$.

Bu destek ve dirençler en önemli olan seviyelerdir. Bunlar arasında irili ufaklı birçok destek ve direnç var; fakat en önemlilerini vermek daha sağlıklı stratejiler için gerekli. Şimdi bir de günlük grafiğe bakalım.

BCHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210207_171500_org.telegram.messenger.jpg

BCHUSD günlük grafikte AL pozisyonun varlığı umut veriyor; fakat 4 saatlik grafiğin SAT sinyali vermesi halinde günlük sinyaller gücünü kaybetmeye başlayabilir. Daha devam etmesi durumunda ise günlük grafiğin de satış pozisyonları araması gerekecek. Zaten şu an yeteri kadar güçlü değil.

Asıl önemli olan yarınki mum ve yarına daha çok zaman var. Bu yüzden panik yapmamak gerekiyor. Net bir SAT sinyali için birkaç gün lazım ve bu süre içinde güzel bir plan ile kurtuluş sağlanabilir. Şu an korkacak şey sadece 4 saatlik grafikten gelebilecek panik satışları. Panik yoksa sıkıntı da yok.

Yukarı yönelmelerde günlük hedef ilk olarak 554$ ve 670$. Aşağı devam ederse 433$, 424$, 354$, 314$, 254$... Daha aşağısı da var; ama panik yok. Sinyaller orta ve uzun vadede yukarı bakıyor.

Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210207_170501_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_20210207_170501_org.telegram.messenger.jpg
    509.4 KB · Görüntüleme: 93
Bitcoin cash ile ilgili geçen ay bir haber derlemiştim. Bitcoin tahminleri tutan bir trader, 2021 yılında, BTC'nin 3.000 dolar olacağını söylüyordu. İşlem ücretlerinin düşük olması ve hızlı olmasından bahsediyordu. Alış veriş için ideal olduğundan bahsediyordu. Bitcoin forku olmasının da avantajından bahsediyordu. Sonrasında güzel yükseldi aslında. 350 dolar civarındaydı, 450 doları aşmıştı sanırım o dönem.

Geçen gün 470 den girdim uzun vadeli olarak inşallah yüzümüzü kara çıkarmaz

Bitcoin cash ile ilgili geçen ay bir haber derlemiştim. Bitcoin tahminleri tutan bir trader, 2021 yılında, BTC'nin 3.000 dolar olacağını söylüyordu. İşlem ücretlerinin düşük olması ve hızlı olmasından bahsediyordu. Alış veriş için ideal olduğundan bahsediyordu. Bitcoin forku olmasının da avantajından bahsediyordu. Sonrasında güzel yükseldi aslında. 350 dolar civarındaydı, 450 doları aşmıştı sanırım o dönem.

Şu an tüm piyasada düşüş var. Bakalım nereye varacak...

Geçen senenin 15 Şubat'ından beri BTC önünde değer kaybeden bir coin. Evet senelerce uzun vadede üzmedi ama en az 2 aydır altcoinler ve BTC önünde etkisini kaybettiğini düşünüyorum ben. Ytd.

Ben teşekkür ederim hocam. BCH'nin kendine has bir duruşu var.
Analiz için teşekkürler hocam. :) Bitcoin Cash radarımda değil ama dikkat edilmesi gereken bir coin bence. Değişik bir potansiyeli var

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,716
Son üye
Doker
Geri