Neler yeni

Bitcoin Cash Madencilik Donanımı, Yazılımı Ve Havuzları

  • REKT (Wreck — Wrecked): Batmak, kripto borsada büyük zararlarda olan kişileri ifade etmek için kullanılır.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

(Bitcoin Cash mining hardware)

Bugünlerde kripto para madenciliği, yalnızca madencilik amacıyla üretilen “ASIC miner” isimli madencilik bilgisayarlarına yatırım yaparsanız kârlı olabiliyor. Bu cihazları satın alırken sadece fiyatına değil, hash rate miktarına ve tabii ki elektrik tüketimine de bakmanız gerek. Aşağıda, piyasada mevcut olan en iyi ASIC madencilik donanımlarından bazılarının karşılaştırmalı tablosunu bulabilirsiniz.

Bitcoin Cash madencilik yazılımı
Bitcoin Cash mining software

BCH madenciliği için kullanılabilecek birçok farklı program var, ancak belki de en popüler iki program olarak, komut satırı uygulamaları CGminer ve BFGminer gösterilebilir.

Eğer komut satırı arayüzü sizin için çok karmaşıksa, CGminer veya BFGminer yazılımını daha kolay kullanılabilir hale getiren, hem bireysel hem de havuz üzerinden madencilik yapmaya olanak tanıyan EasyMiner’ı kullanabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, madencilik yazılımı seçerken donanımınızla uyumlu olup olmadığına bakmanız gerekecek. Bu nedenle sahip olduğunuz madencilik donanımı ile uyumlu programları aramanız lazım. Bir havuzda madencilik yapıyorsanız, oranın sunduğu yazılım da işinizi görebilir.

btcmadenc3.jpg


Bitcoin Cash madencilik havuzları
Şu an itibarıyla en çok tercih edilen ve en çok blok ortaya çıkaran Bitcoin Cash madencilik havuzları şöyle sıralanıyor:

 

Üst