Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Daha Yeni Başlıyor!

Bu Yazı Yatırım Tavsiyesi İçermemek ile Beraber Yatırım Tavsiyesi Olarak Algılanmamalıdır.
Yazıyıdan Esinlenerek Yatırım Yapanlar Kendi Sorumlulukları Altındadır.

images (1).jpeg

Merhaba arkadaşlar hepimiz Bitcoin'in zayıfladığını ve her zirvesinin eski zirvesine yakın olduğunu yani artık güç kaybettiğini görüyoruz.

Tabiki bu olay bizi korkutuyor, yeni bir ayı sezonumu başlıyor diye hepimiz düşünüyoruz, daha önceki yorumlarımda Bitcoin'in 35000$ fiyatlarına kadar gerilemesini bekliyordum ve hala da bekliyorum ama bu okadar da kolay olmayacak gibi çünkü artık Bitcoin'in değeri 1 tiriliyon doların altına kolay kolay inmeyecek bunu rahatlıkla söyleyebiliriz, buna dayanağımız ise kurumsal şirketlerin yatırımı ve satmamaya dair azimleri.

Şimdi sizlere aşağıdaki şirket ve maddelerin değerleri ile Bitcoin'in değerlerini kıyaslayarak Bitcoin'in meşhur rallisinin daha yeni başladığını ve pöpülerliğinin daha çok artacağını göstereceğim.

Bitcoin Toplam piyasa değeri = 1 Trilyon 45 Milyar Dolar.

Altın Toplam piyasa değeri = 11 Trilyon 300 Milyar Dolar.

Gümüş Toplam piyasa değeri = 1 Trilyon 415 Milyar Dolar.

Apple İnc. Toplam şirket değeri = 2 Trilyon 230 Milyar Dolar.
(Teknoloji şirketi)

Microsoft Toplam şirket değeri = 1 Triliyon 947 Milyar Dolar.
(Yazılım - Teknoloji şirketi)

Saudi Aramco Toplam şirket değeri = 1 Trilyon 895 Milyar Dolar.
(Petrol şirketi)

Amazon İnc. Toplam şirket değeri = 1 Trilyon 683 Milyar Dolar.
(Perakende ticaret şirketi)

Alphabet İnc. (Google) Toplam şirket değeri = 1 Trilyon 545 Milyar Dolar.
(İnternet - Teknoloji şirketi)

Sıralama olarak
1 - Altın
2 - Apple İnc.
3 - Microsoft
4 - Saudi Aramco
5 - Amazon İnc.
6 - Gümüş
7 - Bitcoin

Torunlarımız için konuşacak olursak şimdiden yatırım yaparlarsa onlar için iyi olucak tabi devletler Bitcoin için kötü kararlar almazlarsa!

Siz ne düşünüyorsunuz?

Kripto paraların kullanımıyla ilgili her geçen gün yeni gelişmeler oluyor. Bugün Paypal ile ilgili bir haber okudum. Venmo uygulaması içinde kripto tutma, satış ve satın alma işlemlerini başlatacak diye. Zaten piyasaya dahil olmuştu ama yeterince kapsamlı hizmet vermiyordu. Süreç biraz daha hızlandı sanki. Daha da hızlanacaktır diye düşünüyorum mevcut koşullarda.

Devletlerin düzenleme hamlesi olacak bir noktada. Ancak tamamen engel olmaya değil de denetleyebilme adına o da. Ne kadar denetleyebilirlerse tabi. Daha çok vergilendirmeyle ilgili bir düzenleme olacak sanırım.

Kripto paraların kullanımıyla ilgili her geçen gün yeni gelişmeler oluyor. Bugün Paypal ile ilgili bir haber okudum. Venmo uygulaması içinde kripto tutma, satış ve satın alma işlemlerini başlatacak diye. Zaten piyasaya dahil olmuştu ama yeterince kapsamlı hizmet vermiyordu. Süreç biraz daha hızlandı sanki. Daha da hızlanacaktır diye düşünüyorum mevcut koşullarda.

Devletlerin düzenleme hamlesi olacak bir noktada. Ancak tamamen engel olmaya değil de denetleyebilme adına o da. Ne kadar denetleyebilirlerse tabi. Daha çok vergilendirmeyle ilgili bir düzenleme olacak sanırım.
Hocam sert kararlar alınırsa ve yüksek vergileme veya değişik sıkıntılı kararlar alınırsa insanlar ellerini kripto paralardan çeker fakat şuankık öyle bir durum söz konusu değil olmayacak gibide.

İnsanlar vergilendirme çalışmalarını sürekli dile getiriyor. Sanırım vergi ödemek istemiyorlar. :)

Bence vergi ödemeleri daha sağlam ve serbest bir biçimde hareket etmelerine yol açar. Merak etmesin kimse, kimsenin elinden parası zorla alınamaz. :)

Ayrıca devletin istediği vergilendirme değil, denetleme. Devlet haklı olarak ülkede paranın nereye aktığını ve nereden geldiğini bilmek istiyor. Bu Türkiyede oldu. Sırayla tüm dünyada olacak. Başka devletler örnek alacak. Belki de başka formüller bulunacak. Her ne olacaksa sonuçta kazanan kripto varlıklar olacak ve dünya buna hazır olacak.

İşte o zaman şu an sadece Fiat parayı arttırmaya yönelik trade yapanlar pişman olacak. Gün gelecek 1 milyon TL 1 liradan daha değersiz olduğunda: ulan neden elimde tutmadım da 1 milyon TL sahibi oldum, diyecekler. Belki. :)

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Gün gelecek 1 milyon TL 1 liradan daha değersiz olduğunda: ulan neden elimde tutmadım da 1 milyon TL sahibi oldum, diyecekler.
Bu kısım biraz kafa karıştırıcı.

Hocam bir de, kripto paraların çıkarılış amacı yani Blockchain teknolojisi zaten herhangi merkezin kontrolünde olmaması için değil mi?

Yani denetleyeceklerse ne anlamı var o zaman merkeziyetsizliğin.

İnsanlar vergilendirme çalışmalarını sürekli dile getiriyor. Sanırım vergi ödemek istemiyorlar. :)

Bence vergi ödemeleri daha sağlam ve serbest bir biçimde hareket etmelerine yol açar. Merak etmesin kimse, kimsenin elinden parası zorla alınamaz. :)

Ayrıca devletin istediği vergilendirme değil, denetleme. Devlet haklı olarak ülkede paranın nereye aktığını ve nereden geldiğini bilmek istiyor. Bu Türkiyede oldu. Sırayla tüm dünyada olacak. Başka devletler örnek alacak. Belki de başka formüller bulunacak. Her ne olacaksa sonuçta kazanan kripto varlıklar olacak ve dünya buna hazır olacak.

İşte o zaman şu an sadece Fiat parayı arttırmaya yönelik trade yapanlar pişman olacak. Gün gelecek 1 milyon TL 1 liradan daha değersiz olduğunda: ulan neden elimde tutmadım da 1 milyon TL sahibi oldum, diyecekler. Belki. :)

Yatırım Tavsiyesi Değildir
Kesinlikle hocam haklısınız miktara yönelik trade yapmak uzun vade iler için dahada mantıklı olacaktır.

Devletler Konusunda da evet devletler haklı ama umarım aşırıya kaçmayan kararlar ve önlemler alırlar.

Bu Yazı Yatırım Tavsiyesi İçermemek ile Beraber Yatırım Tavsiyesi Olarak Algılanmamalıdır.
Yazıyıdan Esinlenerek Yatırım Yapanlar Kendi Sorumlulukları Altındadır.

Ekli dosyayı görüntüle 4057

Merhaba arkadaşlar hepimiz Bitcoin'in zayıfladığını ve her zirvesinin eski zirvesine yakın olduğunu yani artık güç kaybettiğini görüyoruz.

Tabiki bu olay bizi korkutuyor, yeni bir ayı sezonumu başlıyor diye hepimiz düşünüyoruz, daha önceki yorumlarımda Bitcoin'in 35000$ fiyatlarına kadar gerilemesini bekliyordum ve hala da bekliyorum ama bu okadar da kolay olmayacak gibi çünkü artık Bitcoin'in değeri 1 tiriliyon doların altına kolay kolay inmeyecek bunu rahatlıkla söyleyebiliriz, buna dayanağımız ise kurumsal şirketlerin yatırımı ve satmamaya dair azimleri.

Şimdi sizlere aşağıdaki şirket ve maddelerin değerleri ile Bitcoin'in değerlerini kıyaslayarak Bitcoin'in meşhur rallisinin daha yeni başladığını ve pöpülerliğinin daha çok artacağını göstereceğim.

Bitcoin Toplam piyasa değeri = 1 Trilyon 45 Milyar Dolar.

Altın Toplam piyasa değeri = 11 Trilyon 300 Milyar Dolar.

Gümüş Toplam piyasa değeri = 1 Trilyon 415 Milyar Dolar.

Apple İnc. Toplam şirket değeri = 2 Trilyon 230 Milyar Dolar.
(Teknoloji şirketi)

Microsoft Toplam şirket değeri = 1 Triliyon 947 Milyar Dolar.
(Yazılım - Teknoloji şirketi)

Saudi Aramco Toplam şirket değeri = 1 Trilyon 895 Milyar Dolar.
(Petrol şirketi)

Amazon İnc. Toplam şirket değeri = 1 Trilyon 683 Milyar Dolar.
(Perakende ticaret şirketi)

Alphabet İnc. (Google) Toplam şirket değeri = 1 Trilyon 545 Milyar Dolar.
(İnternet - Teknoloji şirketi)

Sıralama olarak
1 - Altın
2 - Apple İnc.
3 - Microsoft
4 - Saudi Aramco
5 - Amazon İnc.
6 - Gümüş
7 - Bitcoin

Torunlarımız için konuşacak olursak şimdiden yatırım yaparlarsa onlar için iyi olucak tabi devletler Bitcoin için kötü kararlar almazlarsa!

Siz ne düşünüyorsunuz?
Bitcoin bu günlere kolay gelmedi aradan 10 seneden fazla bir süre geçti değerlendi bence bu kadar uzun zamanda yükselen coin anında 0 ı görmez düşüşler korkutmasın bitcoinin düşmeyeceğini umuyorum . Yatırım tavsiyesi değildir!!!

Bitcoin bu günlere kolay gelmedi aradan 10 seneden fazla bir süre geçti değerlendi bence bu kadar uzun zamanda yükselen coin anında 0 ı görmez düşüşler korkutmasın bitcoinin düşmeyeceğini umuyorum . Yatırım tavsiyesi değildir!!!
10 Trilyon dolar piyasa değerine de kolay kolay gelmeyecek gibi.
Her şey zamanla, belki bu süreçte bir çok ayı piyasasınıda görücez veya ömrümüz yetecekmi ondada şüpheliyim.
Neyse en azından torunlarıma 1 BTC bırakma hayalim var, güzel bir hayal en azından birileri gibi btt 1000 dolar olacak hayalleri gibi değil. :D

Vergi hakkında konuşan insanlara söylemek istiyorum vergi olabir vergisiz işlem tabikide daha güzel ama şuana kadar vergisiz birşey olmadı aldığımız sudan bile en az 5 kuruş vergi alınıyor büyüklüğüne göre değişir tabi 100.000 tl olan bir arabayı 3 kişiye alıyoruz biri devlete biri şirkete biri ise kendi şahsımıza

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,235
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri