Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Düşüş Mü Yaşayacak Yükseliş Mi?

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Küsuratlara çok takılmazsak BTCUSD paritesindeki 39 saat süren son tırmanışı 19000$ seviyesi olarak kabul edebiliriz. BITSTAMP verilerine göre söz konusu son yukarı yönlü hareket, 18977$ seviyesinde son buldu. Aynı veri sağlayıcısının verilerine göre herkesin 20 bin Dolar olarak kabul ettiği seviye 19666$ seviyesi idi. Tabi ki rekorun kırılabilmesi için gözle görülür rakamlar isteriz. Bana göre ise 20 bin Dolar artık geldi. Şu an yeni yukarı yönlü hareketler için hazırlık devam ediyor. Grafiklerin son durumlarına bakalım da genel durumu bir görelim.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201123_004730_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte 19160$ ile 17221$ seviyelerinin arasındaki yatay ilerleyişi net olarak görebiliyoruz. Yatay seyir kanallarının her iki yöne de risk barındırdığından daha önce bahsetmiştik.

Saatlik grafikte AL sinyali devam ediyor; fakat 19160$ direnci üzerine çıkıp kalıcı olması için az bir zamanı kaldı. Söz konusu yatay kanalda daha fazla oyalanmaması gerekiyor.

Bitcoin, 17221$ desteği üzerinde kaldıkça olumlu; ama 19169$ direnci altında kaldıkça da risk oranı artar. Bu durum bir süre sonra fiyatlarda sıkışmalara yol açacak. Şimdi 4 saatlik grafiğe bakıp bu sıkışma ve yatay seyir hakkında fikir sahibi olmaya çalışalım.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201123_012617_org.telegram.messenger.jpg

Yaklaşık 16 saat önce gelen SAT sinyali devam ediyor. Bu sinyali gören yatırımcı satışlara yöneldi fiyatları 17600$ seviyesine kadar düşürdü. Bu hareket yukarıda bahsettiğimiz yatay kanalın destek birimi olan 17221$ seviyesinin görevini yerine getirdiğini gösterdi. Sonrasında gerçekleşen yukarı yönelmelerde 19160$ seviyesine varmadan tekrar durularak yavaş hareket etmesi de bu direncin hâlâ çalıştığını gösteriyor. Böylece bahsini ettiğimiz yatay kanal teyit edilmiş oluyor.

Varlığını sürdüren 4 saatlik SAT sinyali devam ediyor etmesine; ama yavaş yavaş AL pozisyonuna dönmeye çalışıyor. Bu da saatlik hareketlerin sertliğine bağlı.

Bu hareketler günlük grafiğe de yansımış tabi ki ama günlük grafik öyle kolay kolay pozisyon değiştirebilecek bir zaman dilimi grafiği değil. Bu yüzden düşüş riskleri azalmaya devam ediyor her geçen gün.

Bu gece saat 3.00'te açılacak olan yeni 4 saatlik ve yeni günlük mumları gördükten sonra tekrar grafiği incelemek gerekiyor. Büyük ihtimalle 4 saatlik yön değiştirme hazırlığını bitirmiş olacak ve sabahın ilk saatlerinde daha somut hareket eder. Bu şart gerçekleşirse günlük grafik de baskı altından kurtulmuş olur. Tam tersi de olabilir. Önemli olan 20 bin direnci.

Başarılar dilerim.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

3-4 gün grafiklere bakmadım yükselmeye başlamıştı en son. Bir anda düşebiliyor da, iner mi çıkar mı hiç bilinmez bu aralar.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Düşmezse olmaz. İşler yürümez. Birileri düşüşlerden kaybedecek ki başka birileri kazansın. :)

Ben at unut yapıyorum. O yüzden kısa vadeli iniş çıkışları çok önemli değil benim için. Kaldıraç devrini bitirdim :)

Kaldıraç sıkıntı. Büyük fotoğrafa bakıp hareket etmeli, dediğin gibi.

Kaldıraç olayına katılıyorum ama bu işlemi yapmak için çok önemli atakları gözlemek gerekli. Sürekli işlem yapmaktansa zaman kollanmalı.
Çok başarılı işlemler yapamasam da bence zenginliğin anahtarı kaldıraçlı işlemlerde .

Kaldıraç olayına katılıyorum ama bu işlemi yapmak için çok önemli atakları gözlemek gerekli. Sürekli işlem yapmaktansa zaman kollanmalı.
Çok başarılı işlemler yapamasam da bence zenginliğin anahtarı kaldıraçlı işlemlerde .
Haklısınız yapabilen için büyük fırsatlarla dolu. Her saat ya da her gün işlem yapmak zorunda hissetmemek gerek.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri