Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BitCoin Farming Nedir? Nasıl Yapılır ?

satoshiMe

Kıdemli Çavuş
Merhaba arkadaşlar, kısa bir süredir Satoshi Turk'e yazamamıştım, Bu hafta sonu ancak müsait olabildim, Uzun süredir ATOM(COSMOS) fiyat
analizlerimi takip edenler de olmuştur. Ardından PERL(PERLİN) Coin analizlerim ile gündeme biraz ara vermek zorunda kaldım. (Bu aradan PERLİN'den de
iyi bir kar ettiğimi de söyleyebilirim Şu ara tekrar AL - TUT sinyalleri veriyor. Fakat bugün sizlerle bambaşka bir konuyu tartışmaya açmayı düşünüyorum.

Bitcoin Farming daha doğrusu ALT COİN FARMİNG

COİN FARMİNG Nedir?

Öncelikle , dilim döndüğünce Bitcoin farming Nedir kısaca açıklayayım ;
binance, Gate.io gibi Cripto para borsalarına ilk defa girecek olan altcoinlerin projelerinin duyurulduğu ve fikir babalarının tanıtıldığı,
kısaca markete yeni katılacak coinlerin ısıtıldığı bölümlerine (Launchpool) deniliyor. Bu bölümde skate denilen bir de
istediğiniz coinden bir miktar saklayarak gelir elde ettiğiniz kısımlar da var.

şimdi adım adım skating ve Farming seçeneklerini anlatayım ,

Sakating.png

Binance borsasının ana sayfasında yer alan Staking bölümüne tıkladığınızda elinizde bulunan yüklü miktar ana Coinlerden
vadeli olarak gelir elde ediyorsunuz. İşin bu kısmı biraz faiz getirisi gibi.

lanchpool.png

İkinci Seçenek ise Launchpool Yani benim deyimimle farming (çiftçilik ) bölümü , Bu bölümde markete girmek üzere hazırlanan
projelerin isimleri yer alıyor ve cüzdanınızdaki BNB, USDT ve BTC gibi büyük Coinlerden bir miktarını buraya ayırıp
saklarsanız . Yeni çıkacak Alt coinin hacim toplaması için ilk yatırımcılarından biri olmak adına dağıtılacak kar payından
deyim yerindeyse kıssadan hisse sahibi oluyorsunuz. Fakat üzülerek söylüyorum ki bu iş o kadar kolay ve getirili değil.
tıpkı madencilik gibi dünlerce yüklü miktar bakiyenizi kilitlemek zorundasınız.

PEKİ Kiletlediğim Bakiyemle NE kadar Getiri Alırım?

Düşük getirisine rağmen ben Farming yaparım derseniz de izlemeniz gereken adımlar şunlar
1. Önce Launchpool 'a girip Açık olan yani FARMİNG'i devam eden Coini tıklıyorsunuz.
2. altında yazan BNB , BTC yada USDT tut butonlarınfan cüzdanınızda yeterli miktarda bulunanı tıklıyorsunuz.
farming.png

Örneğin yukarıda launchpool da devam eden Alien Worlds adlı TLM coini için farmingin devam ettiğini ve listelenmek için kalan süreyi de görebiliyorsunuz.
3. Farming yapcağım bakiyemi seçiyorum.
"BNB tut " yazan butonu tıklayarak hasat etmeye yani çiftçiliğe başlıyorsunuz. minimum 40 dk içerisinde 0,005 değerinde
ilgili alt coinden hesabınıza açılan coin türünde cüzdanınıza aktarım için bir uyarı çıkıyor.

hasattopla.png

yukarıdaki uyarıyı aldığınızda Hasat Edilmeyi bekleyen yazısının üzerine tıkladığınızda , cüzdanınızda TLM aktarıldığını
görebiliyorsunuz. Bu durum periyotlar halinde devam ediyor.

diyelm ki tıklamayı unuttunuz, üzülmeyin, siz tıklamasanız bile bakiyeniz hasat etmeye devam ediyor.
aklınıza her geldiğinde girip ürünleri toplayabilirsiniz.
ödül al.png

yanda görüldüğü gibi TLM farming işlemimden 40 dk boyunca aldığım 0,0010 tanesini Tümünü hasat et butonuna tıklayarak cüzdanıma aktarıyorum. Bu hasat bana ileride TLM için bir fon oluşturuyor.
0,372 BNB ile yani yaklaşık 150 try karşılık 30 gün boyunca tüm hasat toplamımı da sizlerle daha sonra paylaşabilirim.

Peki Hasat Bitince NE olacak ?

Tüm hasat bittiğinde yani ısıtma işlemi tamamlandığında tüm çiftçiler gibi sizin de buraya yatırmış olduğunuz BNB, BTC ya da USDT paranız cüzdanınıza tekrar geri ödeniyor ve gördüğünüz gibi sizden zamanınız dışında hiç bir şey eksiltmiyor. Tabii ben buraya kilitlediğim parayla al-sat yapar daha çok kazanırdım derseniz haklı olabilirsiniz.

Hasat sonunda TLM hesabınızdaki kadar ekstra bir hissenizin oluştuğunu da unutmayın.

Eğer ki markete giren Farming yaptığınız coin gün gelir de 100,1000 ya da daha fazla kat yaparak satışa sunulursa ki bunlar proje ve hacim gücüne da bağlı... demeyin keyfinize : )

Bitcoin de Mining den sonra Farming olayının da yeni yeni duyulacağını düşünüyorum. Belki bu konuda daha tecrübeli arkadaşlarımın da olduğunu düşünerekten
nacizaten yazımda herhangi bir yanlışım da varsa düzeltmenizi isterim. Umarım faydalı bir paylaşım olur.

Herkese iyi forumlar

Ekli dosyalar

• hasattopla.png
    hasattopla.png
    6.2 KB · Görüntüleme: 83
  • ödül al.png
    ödül al.png
    20 KB · Görüntüleme: 91
Elinize sağlık bir ara konulardan birine yazmıştım farming olayıyla ilgili bir yazı var mıdır diye gayet açıklayıcı bir yazı olmuş.

rica ederim bende yazmadan önce bir araştırma yapmadım ama ilk farkında olan ben değilimdir elbet diye düşündüm. Günlük farming olayı bana biraz eski bir çiftlik oyununu da hatırlattığı için yazmadan edemedim : )

Burada şu olay güzel sanırım farming olduğu için 5 gün durdun ve bu sürede farm ettin pat bi haber geldi ya da beklediğin bi coin hareketlendi anında çıkıp oraya geçebiliyorsun sanırım. Burada konuşulduğunda bunu duymuştum.

Evet isterseniz anında Farming olayını sonlandırıp ilgili bakiyenizi tekrar cüzdana geri yükletebiliyorsunuz. Aynı şekilde dilediğiniz zaman yatırdığınız miktarı da arttırabilirsiniz. Ne kadar çok para ile farming yaparsanız hisse getirisi de o kadar oranda elbet fazla olacaktır.

Bilgilendirme için teşekkürler. Binance için ek bir bilgi :elinizdeki BNB’leri BNB kasasına koyarsanız da sistem otomatik olarak bir kısmı ile staking bir kısmı ile de launchpool yapıyor..

Merhaba arkadaşlar, kısa bir süredir Satoshi Turk'e yazamamıştım, Bu hafta sonu ancak müsait olabildim, Uzun süredir ATOM(COSMOS) fiyat
analizlerimi takip edenler de olmuştur. Ardından PERL(PERLİN) Coin analizlerim ile gündeme biraz ara vermek zorunda kaldım. (Bu aradan PERLİN'den de
iyi bir kar ettiğimi de söyleyebilirim Şu ara tekrar AL - TUT sinyalleri veriyor. Fakat bugün sizlerle bambaşka bir konuyu tartışmaya açmayı düşünüyorum.
Hocam merak etmedik değil :)

Çok güzel bir konuya el atmışsınız bu konu bana kategori eksikliği hissettirdi

Bu gibi konuları daha derli toplu olması için bir kategori açabiliriz.

Teşekkürler hocam...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri