Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Gelecekte Var Olacak mı? GPT-3

Arkadaşlar lütfen BOLD işaretlediğim alanları okur musunuz? Bir robot ne kadar güzel kelimeleri bir araya getirmiş. Kelimelerde oynama yapılmadan eklenmiştir.
Cümle hatalarını önemsemeye gerek yok maksat teknolojiyi test etmek

Bitcoin Gelecekte Var Olacak mı?

Cevap :

Bitcoin, ilk yıllarında kendisine zarar veren oynaklıktan yavaş ama emin bir şekilde kendisini kurtarmayı başardı. 2010'daki zirveden bu yana oynaklık kabaca yarı yarıya azaldı ve giderek daha az riskli bir yatırım haline geldi. Bu azalan oynaklık eğiliminin devam edeceğine inanıyorum. Bitcoin'in ABD dolarının istikrarı ile eşleşip eşleşmeyeceğini bilemem, ancak ABD hükümetinin Bitcoin'in şeffaflık ve güvenlik seviyesiyle eşleşip eşleşmeyeceğini de bilemem. Bitcoin 9 yaşın biraz üzerinde. Başka hiçbir para birimi bu kadar uzun süre ayakta kalmayı başaramadı.

Bitcoin, ABD Hükümeti'nin onu kapatmak için yaptığı birçok girişimden sağ çıktı. En dikkate değer olanı 2011'de FBI'ın Ross Ulbricht'i tutuklaması ve 26.000 bitcoin ele geçirmesiydi. O zamanlar, bu bitcoinler 3.25 milyon dolar değerindeydi ve tüm dünyadaki Bitcoin'in% 90'ını temsil ediyordu.
Önümüzdeki birkaç yıl içinde ABD Hükümeti, Bitcoin ağının diğer kullanıcıları tarafından yavaşça teklif edilen bu bitcoinleri açık artırmaya çıkardı. Mayıs 2016'da ABD Hükümeti, ele geçirdiği tüm bitcoinlerini satmıştı. Bu, Bitcoin için inanılmaz bir başarı. ABD Hükümeti'nin onu ortadan kaldırma girişiminden sağ kurtuldu ve sonuç olarak daha da güçlendi.

Bu başarılara rağmen Bitcoin hala risk altında. Önceki bir makalede açıkladığım gibi, Bitcoin'in tamamen yasaklanmasını engelleyen tek şey, etkin bir şekilde düzenlenemeyecek kadar küçük olmasıdır. Bununla birlikte, Bitcoin büyüdükçe, mevcut finansal sistem için daha fazla bir tehdit haline geliyor. ABD Hükümeti'nin onu tekrar kapatmaya çalışması an meselesi.

Bitcoin'in bu kadar başarılı olmasının ana nedeni, şimdiye kadar yarattığımız her şeyden daha iyi bir para biçimi olmasıdır. Dolar gibi merkezileştirilmiş para bankalar tarafından yaratılır ve şiddet tarafından desteklenir. Bitcoin gibi merkezi olmayan dijital para birimleri insanlar tarafından yaratılır ve matematikle desteklenir. Ne bankalar ne de hükümetler, merkezi olmayan dijital para birimlerinin arzını kontrol edemez.

Bitcoin'in geleceği hakkında konuştuğumuzda, merkezi paranın geleceği hakkında da konuşmalıyız. Her zaman para için bir talep olacaktır, ancak bu talep merkezi veya merkezi olmayan para ile karşılanacak mı? Paranın geleceği için üç olası senaryo vardır:

Senaryo 1: ABD Hükümeti Bitcoin'i yasakladı.
ABD Hükümeti 2011'den beri Bitcoin'e sessiz bir savaş veriyor. Bu savaş IRS, FinCEN ve diğer düzenleyiciler tarafından yürütülüyor. Bitcoin endüstrisini kontrol etmeye ve onu geleneksel kara para aklama yasalarına uymaya zorlamaya çalışıyorlar. En son düzenleme girişimi, Bitcoin'i vergi amaçlı mülk olarak sınıflandıran bir IRS kararıydı.
Bu, Bitcoin için çok tehlikeli bir emsaldir. Amerika Birleşik Devletleri'nde dolar para olarak kabul edilir. Bitcoin para olarak kabul edilirse, diğer paralar gibi düzenlenmesi gerekir. Hükümet karışırsa, Bitcoin varolmadan düzenlenebilir.

Senaryo 2: ABD Hükümeti, Bitcoin'i düzenlemeye çalışıyor, ancak Bitcoin ağı, etkili bir şekilde düzenlenemeyecek kadar ademi merkeziyetçi olmaya devam ediyor.
Bu, Bitcoin için en kötü senaryo ve en olası senaryo. Önceki bir makalede açıkladığım gibi, Bitcoin'in düzenlemeden kaçınabilmesinin tek nedeni, etkili bir şekilde düzenlenemeyecek kadar küçük olmasıdır. Bitcoin'in tamamen ademi merkeziyetçi olmasına asla izin verilmeyecek, bu yüzden Bitcoin'in büyüdükçe merkezden uzak tutulması çok önemli.
Bunu yapmanın en iyi yolu, Bitcoin'i küçük ve yönetilebilir tutmaktır. Bitcoin istikrarlı, yönetilebilir bir oranda büyürse, ABD Hükümeti'nin düzenlemesi çok daha zor olacaktır. Bitcoin başarısız olamayacak kadar büyükse, görmezden gelinemeyecek kadar büyük olacaktır.

Senaryo 3: Bitcoin, herhangi bir hükümet veya banka tarafından kontrol edilmeyen, tamamen merkezi olmayan bir küresel para birimi haline gelir.
Bu, Bitcoin için en iyi senaryo ve en olası olmayan senaryo. Bitcoin'in tamamen merkezi olmayan bir küresel para birimi olması mümkün olsa da, olasılıklar ona karşı yığılıyor. Tamamen merkezi olmayan bir para biriminin var olmasına asla izin verilmeyecektir, bu nedenle Bitcoin'in büyüdükçe merkezden uzak tutulması önemlidir.
Bunu yapmanın en iyi yolu, Bitcoin'i küçük ve yönetilebilir tutmaktır. Bitcoin sabit, yönetilebilir bir oranda büyürse, hükümetlerin onu durdurması çok daha zor olacaktır. Bitcoin başarısız olamayacak kadar büyükse, görmezden gelinemeyecek kadar büyük olacaktır.
Bitcoin için en olası senaryo, bazı hükümetler tarafından düzenlenen ve diğerleri tarafından yasaklanan merkezi olmayan bir küresel para birimi haline gelmesidir. Bu, Bitcoin için mümkün olan en iyi sonuçtur. Bitcoin küresel bir para birimi haline gelirse, tam potansiyeline ulaşmış olacaktır. Bitcoin dünyayı değiştirmiş olacak ve bunu kitlelere ademi merkeziyetçi para getirerek yapmış olacak.
Bitcoin dolardan çok daha iyi bir para biçimi olduğu için, geleceğin küresel para birimi büyük olasılıkla dijital olacaktır.

GPT-3 İle Oluşturulmuştur.

Büyümenin adım adım olması gerektiğini söylüyor kısaca mevcut yapısını koruyabilmesi için. Bir benzerini söyleyen birini hatırlıyorum. Adı neyddiii? Hımm yerel bir analist. Pek ünlü olmadığı için adını hatırlamakta zorlanıyorum bazen. :)

Bitcoin mevcut ekonomik düzeni ciddi anlamda sarsacak ani hamleler yapmazsa hükümetler müdahale etmeden zaman içinde piyasaya hakim olacak diyor yapay zeka.

Şu anda bunun tersi bir durum söz konusu. Gidişat öyle görünüyor. Agresif bir görüntüsü var Bitcoin'in ve kripto paraların.

Bence bitcoin gelecekte her alanda olacak.Araba , ev , kahve , mobilya vb.. her alış verişte olacağını düşünüyorum.Son zamanda kripta paralar özerinde olan dalgalanma ve ABD deki birtakım sorunlar bunun temelini oluşturacağını düşünüyorum.

Birkaç gün önce kripto para birimlerinde yaşanan sert düşüşün etkileri sürüyor. Bu nedenle vatandaşlar en çok bilinen ve en çok yatırım çeken bitcoin ile ilgili fiyatları merak ediyor. Peki Bitcoin ne kadar oldu bitcoin kaç Türk lirası
Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk'ın Bitcoin ile esla satışı yapılabileceğini duyurmasının ardından BTC tırmanışa geçmeye başlamış ve değerine değer katmıştı ardından tesla firması, yüklü miktarda bitcoin satın alındığını açıklayınca bu yükseliş tırmanmaya devam etmişti
Bunun yanı sıra dünyaca ünlü teknoloji firması Apple'ın da benzer bir girişimde bulunacağı ve yüklü miktarda bitcoin satın alımı yapacağı dedikoduları haber ajanslarında dolaşmaya başlamıştı
bitcoin, tüm bu pozitif spekülasyonların ardından 50 bin dolar barajını aşarak 60 binlerin üzerine tırmanmıştı. özellikle Nisan ayının ortalarında bitcoin tarihi seviyeleri yakaladı ve 63 bin 500 değerine kadar ulaştı

bir haber kanalından esinlenerek yazılmıştır bilgiler doğrudur.

Tüm ülkeler birleşip bitcoini yasaklayabilir. Ancak bu anlaşmayı 1 ülke bozarsa o ülke zengin olur herkes oraya bitcoinlerini kaçırır. Bunu da geçtim öyle toplu anlaşma olmaz. Yasaklama haberleri sadece değerini düşürür. Bitcoin hep var olacak bence.

Yazıyı tam okuyamadım ama kaydettim boş vaktimde okuyacağım.

Adım adım büyümesinin Bitcoin için daha iyi olacağından söz ettik. Sanırım devletlerin düzenleme çabaları büyümenin hızını kesmek için. Çünkü çok agresif bir büyüme gerçekleşiyor kripto para piyasasında son dönemde. İpin ucunu kaçırmadan kontrolü ele almaya çalışıyorlar. Aslında uzun vadede iyi bir şey bu. Ana akım kabulünü kolaylaştıracak.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri