Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 05.04.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin 58354$ seviyesi ile uğraşıp duruyor. Bu uğraş tüm iniş-çıkış hareketleri ile beraber yaklaşık 44 gündür devam ediyor. Arada yeni bir ATH yapmış olması bile 58354$ seviyesini yukarı veya aşağı yönlü kıramadı. Bir desteğin veya direncin teknik olarak kırılma olayının öyle hemen olmadığını söylerken tam olarak bu durumdan bahsediyordum. İnsanları galeyana getirip: "Şu destek veya direnç kırıldı acele edin." diyenlere bu yüzden kızıyordum. Neyse uazatmayalım. Grafiklere bakalım.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210405_201116_985.jpg

Saatlik grafikte AL sinyali 5 saat önce 57433$ seviyesiyle başladı ve devam ediyor. Şu an 59280$ seviyesinde hafif bir durak yaptı ve aşağı yönlü çalışıyor. Daha doğrusu kararsızlıktan kurtulmaya çalışıyor. Kararsızlığın sebebine 4 saatlik grafikte değineceğim.

Bitcoin saatlik grafik için 56800$ ile 59280$ arasında dalgalanmalar görüyoruz ve bu kanalda güvenli bölge 59280$ ile 58354$ seviyeleri arası. Bu bölgede hareket ettiği sürece sıkıntı yok. Zaman kaybetmeden 4 saatlik grafiğe geçelim.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210405_201146_185.jpg

Bitcoin 4 saatlik grafiğe SAT sinyali geleli 2 gün 4 saat olmuş ki karar verme aşamasında şu an. Yeniden AL sinyali vermesi için biraz daha düşüş lazım. Kaçınılmaz! Önemli olan düşüşlerin hacim artışı ile sonuçlanarak güç kazanıp yukarı yönlü ivme kazanması. Başarırsa yarına güzel bir gün göreceğiz. Hazır haftalık mum da güzel açılmış. Neden olmasın?

Bitcoin 4 saatlik grafik için destek 56466$ seviyesi. Direnç ise 59801$ seviyesi. Bu kanalda bildiğiniz 58354$ seviyesinin üzerinde kaldıkça sıkıntı yok.

Söz konusu AL pozisyonunun gelmesi için gereken düşüşte ise 57121$ civarlarına dokunması yeterli olur. Eğer daha fazlası gelir ve aşağıda kalıcı olursa aman deyip el çekmek gerekecek. Hadi bakalım.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210405_201234_606.jpg

Sevgili günlük grafiğimiz AL pozisyonunda olduğu sürece korkacak bir şey yok. Evet aynen öyle; dünkğ düşüşün neden yukarı yöneldiğini sanıyordunuz ki? Tabii ki günlük, haftalık ve aylık grafiğin AL pozisyonunda olması bunun en büyük sebebi. Ha bunlar AL pozisyonunda ile düşüş asla gelmez demek de çok yanlış olur. Saniyeler içinde 10 bin Dolarlık düşüşlere şahit olduk. Neyse.

Bitcoin günlük grafikte 50360$ ile 60103$ seviyeleri arasında dalgalanıyor. Bu kanalda 55231$ seviyesinin üzeri güvenli.

Yukarıdave aşağıda bekleyen seviyeler hakkında geçmiş yazılarımda belirttiğim seviyeler halen geçerli:

Aşağıda 55355$ seviyesinden sonra 52640$ seviyesinden sonra 50360$ ve 48216$ seviyeleri halen var ve her zaman olacak. Yukarıda ise 58354$ seviyesinden sonra 61778$, 63200$, 68490$, 70010$, 74100$ seviyeleri günlük grafik için hedef olarak bekliyor. Tekrar ediyorum; günlük grafik hedefleri olduğu için 'yarın zengin oluyoruz, diye düşünmeyin.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

MicroStrategy, 59 bin 339 dolardan 253 Bitcoin daha satın aldığını duyurmuş, bakalım piyasalara itici bir etki yapacak mı ?

MicroStrategy, 59 bin 339 dolardan 253 Bitcoin daha satın aldığını duyurmuş, bakalım piyasalara itici bir etki yapacak mı ?
Yine trend başlangıcında yeni alım duyurusu. Hiç şaşırmadım.

Hocam hangi seviye daha önemli?

57121'in altına inerse mi tehlike çanları çalar yoksa 55231'in mi?
4 saatlik grafik için 57121$ altına düşmesi günlük grafiği sıkıntıya düşürür; fakat günlük grafik tekrar yukarı yönelebilir.

Günlük grafik içinse 55231$ seviyesi altında büyük sıkıntı. Bu seviyeye gelen günlük grafik kalıcı olursa yeni bir düşüş trendi başlar ki bana kalırsa yön yukarı baktığı için bu ihtimal düşük.

4 saatlik grafik için 57121$ altına düşmesi günlük grafiği sıkıntıya düşürür; fakat günlük grafik tekrar yukarı yönelebilir.

Günlük grafik içinse 55231$ seviyesi altında büyük sıkıntı. Bu seviyeye gelen günlük grafik kalıcı olursa yeni bir düşüş trendi başlar ki bana kalırsa yön yukarı baktığı için bu ihtimal düşük.
Yatırım Tavsiyesi Değildir

Hocam şöyle bir eklemede yapabilirimiyiz, malum grafik bir yükseliş ve düşüş için mumları yatay ilerletir ve bir kaç defa alım ve satım sinyali verir, böylece düşüş yada yükseliş gerçekleşir, tıpkı her yükselişin devam etmesi için bir düşüş gerektirmesi gibi. Aynı şey düşüş içinde geçerli, peki şuan günlük grafik hafif yatay seyretmiş durumda biz diyebilirmiyiz ki bir sonraki 4 saatlik al sinyali günlük grafiği düşüşe hazırlayacak.

Hocam şöyle bir eklemede yapabilirimiyiz, malum grafik bir yükseliş ve düşüş için mumları yatay ilerletir ve bir kaç defa alım ve satım sinyali verir, böylece düşüş yada yükseliş gerçekleşir, tıpkı her yükselişin devam etmesi için bir düşüş gerektirmesi gibi. Aynı şey düşüş içinde geçerli, peki şuan günlük grafik hafif yatay seyretmiş durumda biz diyebilirmiyiz ki bir sonraki 4 saatlik al sinyali günlük grafiği düşüşe hazırlayacak.
Bir sonraki 4 saatlik AL sinyalinden sonra gelebilecek 4 saatlik SAT sinyali, eğer günlük grafik halen karar aşamasında ise düşüşe sebep olur. Şu an böyle bir durum söz konusu değil. Ama şu an değil. Çünkü günlük grafik için birkaç gün daha yatay seyre dayanacak güç var. Birkaç gün sonrasına tekrar bakmak lazım.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri