Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Grafiklerinde Sırada Neler Var

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin bu gün sert bir biçimde yukarı yöneldi. Bu yöneliş dün gün içinde gelen saatlik AL ve gece saat 3 civarında gelen 4 saatlik AL sinyali bu gün için yükseliş haberini veriyordu; fakat bu kadar sert bir çıkış beklemiyordum açıkçası. Yoğun bir gün geçirdiğim için forumu tam olarak okuyamadım. Sanırım temel bir gelişme ya da birilerinin bir açıklaması olmuş.

Her ne olmuşsa olmuş. Bitcoin yükseldi; fakat bu kadar mı? Daha devam edecek mi? Yoksa DOGE'ye olanlar mı oluyor Bitcoin'e? Grafiklere bakalım da neler olmuş ve neler olabilecek görmeye çalışalım.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20210129_212423_org.telegram.messenger.jpg

Bitcoin'de saatlik grafikte şu an ciddi bir karar aşaması gelirken fiyatlar 35 bin Dolar altını test etmeye çalışıyor. Burası bir süredir bahsini ettiğimiz 34800$ seviyesi. Şu an için bu seviye ne destek ne de direnç olarak çalışıyor. Tam olarak karar noktasında yer aldığı için nötr alan olarak gösteriyor kendini. Şimdilik tarafsız bölge 34800$.

Taze bir saatlik direncimiz var artık; 38620$. Bu seviye hareketleri yukarı çekerken aşağıda 29231$ desteği görevini ciddi bir başarıyla gerçekleştirmiş olmanın mağruriyeti ile çekici duruyor. Tehlikesi henüz geçmedi, demek yanlış olmaz.

Saatlik grafikte düşüş devam ederse günlük grafikteki kararsız duruş yüzünden işler birkaç gün öncesinde olduğu duruma geri dönebilir. Şimdi 4 saatlik grafiğe bakalım.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210129_214636_org.telegram.messenger.jpg

Bitcoin'e bakar mısınız... Tam olarak 8 gündür bu kanalda yatay seyrediyor. Bu seyre bu günkü heyecan uyandıran hareket de dahil. Bu kanaldan çıkmadığı sürece heyecan veya panik yapmaya gerek yok.

Para kazanmanın çok kolay bir yolu yatıyor bu kanalda. Evet öyle; 29231$ fiyatından al, 34800$ fiyatından sat. Hatta yetmiyormuş gibi 34800$ seviyesinden daha yukarı çıkacağını düşünen garibim küçük yatırımcıyı 38 binlere kadar çıkar ve oradan da sat. Tekrar indir ve 29 bin civarlarında yeniden al. Bu iş böyle. Acaba kaç kişi 38 bin civarında bu hapı yuttu!.. Geçmiş olsun!

Ama merak etmeyin, tekrar yukarı yönelecektir. Önemli olan sabırlı olmak, dedikten sonra 4 saatlik grafiğin destek ve dirençlerinin saatlik grafikler aynı olduğunu ve grafikte siyah tabela ile gösterildiğini belirteyim. Şimdi günlük grafiğe geçelim.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210129_215538_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafikte SAT pozisyonunun tam da 10. gününde fiyatların yukarı yönelmesi size tanıdık geliyor mu bilmiyorum; fakat tanıdık gelmesin şimdilik. Benim yaptığım bir genelleme idi ve çoğu zaman (%85) başarılı olmasına rağmen güvenirliği ıspat edilememiştir. Eğer saatlik grafikteki karar aşağı yönlü çıkarsa ve sabaha kadar devam ederse günlük grafikle beraber yeni bir dip bulmaya çalışırlar. Bu dip bu kez 29213$'ın altı olabilir. Kendi tezimin güvenirliğinden bahsederken temkinli konuşmamın sebebi birilerinin 10 gün kuralını ciddiye almasından korkmamdır. Kendi tezinizi oluşturun! Bu tez benim. :p

Diğer taraftan saatlik grafik, SAT sinyali verir ve aşağı devam ettikten sonra sabaha karşı yeniden AL sinyali verirse 4 saatlik grafiğin desteği ile günlük grafiğin moralini düzeltir ve yarın için güzel bir günlük AL pozisyonu oluşturabilir. Bu ihtimal, tıpkı yukarıdaki riskli ihtimal ile eşit oranıdır. Dikkat etmek gerek.

Haftalık ve aylık grafiklerin AL pozisyonunda olması büyük fotoğrafın yukarı baktığını göstermesi açısından önemli ve güzel. Uzun vadede kazançlı olduğunu zaten biliyoruz. Önemli olan da bu.

Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Her ne olmuşsa olmuş. Bitcoin yükseldi; fakat bu kadar mı? Daha devam edecek mi? Yoksa DOGE'ye olanlar mı oluyor Bitcoin'e? Grafiklere bakalım da neler olmuş ve neler olabilecek görmeye çalışalım.

Çok şey kaçırdın hocam. Ortalık karıştı. Değişik mevzular var :) ekonomi çapında merkeziyetsizlikten, toplumsal çapta merkeziyetsizlikyen söylemlerine doğru gidiyor olay.

Çok şey kaçırdın hocam. Ortalık karıştı. Değişik mevzular var :) ekonomi çapında merkeziyetsizlikten, toplumsal çapta merkeziyetsizlikyen söylemlerine doğru gidiyor olay.
Az önce okudum hocam. Güzel şeyler aslında da Musk "Bitcoin" yazdı diye yükselmez. Doge değil bu. İnsanlar böyle yorumlayabilir ama bir kelime ile koca BTC yerinden oynamaz. Yükseliş sinyalleri dün geceden gelmeye başlamıştı zaten.

"...görevini ciddi bir başarıyla gerçekleştirmiş olmanın mağruriyeti ile çekici duruyor."

Bu nasıl bir ifadedir, nasıl bir şiirselliktir hocam. Vallahi anlatım tarzınıza hayran kaldım. Latife etmiyorum, ciddiyim.
Teknik bir analiz değil de, sanki bir roman. Klasik roman havası var anlatım tarzınızda. Belirtmeden edemedim. :) (y)

"Kendi tezimin güvenirliğinden bahsederken temkinli konuşmamın sebebi birilerinin 10 gün kuralını ciddiye almasından korkmamdır. Kendi tezinizi oluşturun! Bu tez benim."

Yok öyle yağma hocam, aldım ben bu taktiği. 29300 ile 34.800 arası da iyi fikir. O da cepte. :ROFLMAO:

"...görevini ciddi bir başarıyla gerçekleştirmiş olmanın mağruriyeti ile çekici duruyor."

Bu nasıl bir ifadedir, nasıl bir şiirselliktir hocam. Vallahi anlatım tarzınıza hayran kaldım. Latife etmiyorum, ciddiyim.
Teknik bir analiz değil de, sanki bir roman. Klasik roman havası var anlatım tarzınızda. Belirtmeden edemedim. :) (y)

"Kendi tezimin güvenirliğinden bahsederken temkinli konuşmamın sebebi birilerinin 10 gün kuralını ciddiye almasından korkmamdır. Kendi tezinizi oluşturun! Bu tez benim."

Yok öyle yağma hocam, aldım ben bu taktiği. 29300 ile 34.800 arası da iyi fikir. O da cepte. :ROFLMAO:
Teşekkür ederim hocam. :) Beğendiğine sevindim.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri