Bitcoin Hamlelerinde Daha da Güçleniyor

Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Blockchain: Blokzinciri. İlgili kripto paranın tüm işlemlerinin tutulduğu bir nevi muhasebe defteri.

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Bağış Yapan Üye


0.00037294
  • 0.00000000  
  • #1
CoinTelegraf'ın haberine göre Bitcoin için geçtiğimiz hafa başka bir güçlü hafta oldu. Oldukça iyi bir yükselişle dolar karşısında yüzde %2.5 değer kazandı. Ancak 24 saat içerisinde %4'lük bir düşüş yaşadı ve sonrasında yeniden toparlandı. Balinalar bu düşüş ve yükseliş trendlerine aldırılmaması gerektiğini ve Bitcoin'in tahminen Mart ayında 20 bin dolar seviyelerine yeniden çıkacağını söylüyor. Bitcoin'in bu zamana kadar gördüğü en yüksek noktalar olan 20 bin dolar seviyeleri, hemen hemen herkes tarafından kripto paralar arasındaki güvenilir liman algısını oturtturan BTC'nin kolaylıkla görebileceği seviyeler gibi gösteriliyor. Bu durumun ne kadar doğru olduğu bilinmez ama Bitcoin'in hareketlerinde güçlü olduğunu söylemekte yanlış olmaz.

Gelecekteki Bitcoin fiyatlanması aynı Paypal gibi, bankaların Bitcoin kabul edip etmeyeceği ya da bu teknolojiye ne kadar hızlı uyum sağlayabileceklerine bağlı gibi görünüyor. Olası risk faktörleri arasında devletler tarafından gelebilecek sıkı yasaklardan bahsederek de Bitcoin'in sürekli iyimser bir tavır çizemeyebileceğinin altını çizmekte fayda görüyorum.

Piyasada ufak tefek gibi görünse de etkili olabilecek bir sürü haber mevcut. Örneği ABD Başkanı D.Trump'ın seçim kampanyalarını yürüttüğü web sitesinin Hackerlar tarafından hacklenerek karşılığında kripto para talebinde bulunması yada Japonya'da bir Bitcoin çiftliği açılarak 100 kadar işçiye istihdam sağlanması gibi olumlu ve olumsuz yönde hareketlere neden olabilecek pek çok haber mevcut. Ancak piyasada dolaşan ana düşünce Paypal'ın boyun eğmesinden sonra gerisinin geleceği yönünde.
 

Bu konudan Vonzarovich isimli kullanıcıya 0.00001616 Bitcoin verilmiştir

Teknik Analiz

Tümgeneral
Süper Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Bağış Yapan Üye


0.00005466
  • 0.00000000  
  • #2
Devletler de kendi içinde BTC'den faydalanıyordur muhakkak ama şimdilik sessiz davranıyorlar. İleride yasaklar yerine onlar da uyum sağlayacaklardır bana göre.

Her şeye rağmen BTC iyi gidiyor ve iyi gittikçe de gönül verenler çoğalacak mı göreceğiz hep birlikte.


Güzel konu açmışsın hocam. Teşekkür ederim paylaşım için.
 

Hitasyurek

Üsteğmen
Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)


0.00016359
  • 0.00000000  
  • #3
Bence bitcoinin dünyaca yaygın bir ödeme yöntemi haline gelmesi gerekiyor neden derseniz bir turist dovizci de ülkenin parasını çevirirken belki de çok fazla kayba ugraya biliyor veya yatırımcı veya ürün alırken ama bitcoin ile sabit bir fiyatlandırma az da olsa işe yarar gibime geliyor adını hatirlamadigim bir zincir restorant bitcoin ile ödeme yöntemi geliştirmişti ve çok fazla olumlu tepki almıştı ..
 
Üst