Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin İçin 2018 Senaryosu Yeniden Gerçekleşir Mi?

approve-1254550_640.png

Fidelity Digital Assets yöneticisi Tom Jessop, CNBC televizyonuna kripto para piyasasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Jessop, Biden yönetiminin, kripto para sektörünün gelişimini destekleyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Yeni başkan Gensler’in alandaki deneyimi ve son yıllarda yaptıkları göz önüne alındığında, bunun ileriye dönük beklentilerimiz açısından daha yapıcı bir tutum sergilediğini düşünüyorum. Geçen yıl oldukça ilginç ve iyi düzenleyici gelişmeler gördüğümüzü belirtmek isterim.”

Bitcoin‘in fiyatı hakkında da görüş bildiren Jessop, BTC’nin yaşamakta olduğu konsolidasyonun aslında O’nun için faydalı olduğunu savundu.

2018 yılında rekor seviyeye ulaşmasının ardından, % 80 oranında düşüş yaşayan Bitcoin’in, benzer bir senaryoyla karşılaşma ihtimali sorulduğunda Jessop şu ifadeleri kullandı:

“Bu, piyasa için sağlıklı bir konsolidasyon aşamasıdır. Piyasanın henüz erken dönemlerinde olduğu göz önüne alındığında, fiyat hareketini belirli faktörlere atfetmek zor… Müşterilerimiz, bizimle çalışan kurumlar, tüm bu dönem boyunca istikrarlı net alıcılar oldular ve kurumlar arasında varlık sınıfına erişim için güçlü talep görmeye devam ediyoruz. Son zamanlarda olanlara bakış açımız gerçekten bu…

Bunu göz ardı etmem [fiyatta gerçekleşebilecek %80’lik bir düşüş], ancak şu anda 2017’de olduğumuzdan çok farklı bir piyasada olduğumuzu düşünüyorum. Yatırımcı yapısının önemli ölçüde değiştiğini düşünüyorum. Perakende odaklı bir çılgınlık olan 2017’den, geçtiğimiz yılın son haftalarına taşındık ve şimdi çok daha geniş tabanlı bir kurumsal benimseme görüyoruz.”

Yatırımcının yapısı 2017'den çok farklı, zaten Jessop da aynı yorumu yapmış. Kurumsal firmalar toplam hacimde büyük rol sahibi. Hem balina sayısı arttı hem pazarı kontrol edebilen kişi sayısı.

Buna benzer değerlendirmeleri biz geçen ay bu forumda kendi aramızda yapmıştık. Piyasa dinamiklerinin kurumsal şirketlerin oyuna dahil olmasıyla birlikte değiştiğinden bahsetmiştik. Tabi, takip ettiğimiz haberlerin bizde bıraktığı etkiydi bu. Yine de bu yazı gibi direkt bir haber değildi okuduklarımız. Ancak düşündüklerimiz böyleydi kısaca.
Aklın yolu bir demek istediğim.

Evet. Düşüşlerin sağlıklı olduğundan hep bahsediyoruz burada. Olması gerken de budur. Düşüşler olmazsa kâr/zarar olmaz. Bu da güvenirliği sorgulatır.

2018 gibi bir tablonun olmayacagını düşünüyorum
Bir günde 10 bin Dolar düşüp 5 bin Dolar yükselen bir birimden söz ediyorsak her şey mümkün. Fakat kurumsal alımların yarattığı arz yetersizliği fiyatları uzun süre yıkarıda tutabilir. YTD

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri