Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin İçin Kötü Haber: Ayı Piyasası mı Geliyor?

Ekran Görüntüsü (449).png

Bitcoin için bir gün yeni zirveler yapabileceği yönünde haberler gelirken, hemen ertesi gün düşüş yaşanabileceği yönünde haberlerde servis ediliyor. Farklı haberler farklı yorumlanabilirken aynı grafik verilerini inceleyen analistler dahi farklı yorumlarda bulunabiliyor. Haliyle yatırımcılar olarak bazen düşüncelerimiz karışıyor.

-- Altın Piyasasından Bitcoin (BTC) İçin Kötü Haber: Ayı Piyasası mı Geliyor?-- Haber başlığındaki manşet bu sefer altın piyasasından geliyor.

Coinkolik sitesi, altın fiyatlarında olması muhtemel düşüş trendi ve bununla ilişkili Bitcoin'in fiyat analizini sayfalarına taşımış. Habere göre, altın fiyatlarının ayı trendine girmeye başladığı ve düşüş eğiliminin, Bitcoin’i benzer bir düşüş için risk altında bırakabileceği öngörülüyor. Bu öngörüye ise farklı zamanlarlar içinde BTC/USD döviz kuru ve XAU/USD döviz kuru incelenerek varılmış. Bir analiz firması olan TradingShot şirketi de teknik analiz yöntemlerinden Fibonacci geri çekilme seviyelerini ve Göreceli Güç Endekslerini kullanarak benzerlikleri belirlemiş.

Bunlar elbette ciddi araştırmalar fakat gündemi de oldukça sıkı takip etmek tüm yatırımcılar için kritik öneme haiz.

--Yatırım tavsiyesi olmayıp belirtilen haber kaynağından derlenmiştir.--

Bir anda artmış, geçenlerde hiç takip etmedim ve bir de baktım ki fiyatı baya artmıştı. Sert düşüşlerin habercisi olabilir de diniyor bunun için.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Ne olacağı hiç belli olmaz bu piyasanın. Şu an kabullenme ile reddetme arasında gidip geliyor ülkeler bazında. Sert çıkış ve düşüşler mümkün

Tam bir haber bolluğu var. Kafaların karışmaması mümkün değil. Ama bu fiyat seviyelerinde de sanki bir sıkıntı var gibi ama nedeni hakkında fikir yürütmek zor.

Aslında Bitcoin'in bu agresif yükselişi insanı tedirgin ediyor. Ani yükselişin ani düşüşlere sebep olabileceği fikrine katılıyorum. Ben yine yükselişinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Ancak yine de bu kadar agresif olmaması gerektiğine inanıyorum. Piyasada tedirginliğe neden olabilir bu durum. Bitcoin'in pek çok kuruluş tarafından benimseniyor olmasına bağlıyorum bu durumu. Tabii bir de seçim sonuçları kesinleşmiş olmasına rağmen siyasi bir istikrar yakalayamamış olmasına. Bu konuda okuduğum haberler Amerika'daki siyasi belirsizliğin Bitcoin'in yükselişinde payı olduğu yönünde. Yani siyasi belirsizlik piyasada hareketliliğe yol açıyor. Yeni başkan göreve başladığı zaman tam tersine bir etki yaratabilir elbette.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri