Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Kaldıraç işlemlerini süpürdü!

Bitcoin (BTC) Durdurulamıyor! – Ünlü Trader'ın Bu Haftaki Hedefi… - Bitcoin  Sistemi

İyi akşamlar arkadaşlar bu yazımı nihayet piyasa bir nebze de olsa kendine geldiğini düşünerek yazıyorum :D İnşallah bu yazımı yazarken veya yazdıktan sonra sert bir şaka daha yapmaz bizlere :D Yoksa yürek kaldırmaz özellikle kaldıraçlı işlem yapanlara :D

Şimdi bu yazımda bitcoinin sert bir düşüş yaparak haftaya ve güne başlamasının neden olduğunu kendimce ele alacağım müsadenizle.

Biliyoruz ki bitcoin koşturan bir atlı gibi yeni ath ler yapa yapa gidiyordu. Dolayısıyla ve haklı olarak bu durum birçok yatırımcının iştahını kabarttı ve birçok borsada sunulan kaldıraçlı işlemler seçeneği ile ellerinde yeteri kadar para bulunmayan fakat bitcoin pastasından kar almak isteyen yatırımcıların ilk yapacakları iş bu borsalardan kaldıraçlı işlemlere başlamak oldu.

Ne de olsa sürekli artan bir bitcoin ve altcoin bogası vardı, bazılarının deyimine göre ise neye koysak katlanıyor mantığı hakim olmuştu son bir aydır borsaya.

İnsanlar bu kaldıraçlı işlemin ve analiz, kar zarar durumu yapmadan girdikleri birçok coinden bugün itibari ile boyunun ölçüsünü almış gibi görünüyorlar. Tabi hepsi degil sadece bir kısmı burdan boyunun ölçüsünü aldı. Genelde bu kişiler küçük yatırımcılardı. Çünkü bunların daha fazla zarara sokacak paraları ve sabrı yoktu, belli miktardaki zarardan sonra bari eldeki paradan olmayalım diyip çıkanların sayısı bir hayli çoktu takip ettiğim sosyal medyada yazılanlara göre.

Peki Gün Sonunda Ne oldu?

Akşam saatleri ile birlikte bitcoin yavaş yavaş kendine gelmiş gibi görünüyor. Her ne kadar 58 binlerde olmasa da 53 55 bin arasında seyreden bitcoin yükselen rotasından çıkmış gibi durmuyor. Ufak bir silkelemeden sonra yoluna kalan sağlam yatırımcılarla daha emin gidecekmiş gibi duruyor.

Tabi ki bu demek değil ki bitcoin eskisi gibi yine artmaya devam edecek. Belki de yarın sabah bir uyanacağız ki bugün düştüğü noktanın da altına düşecek ve dün sabredip zarar dahi etseler satım yapmayan kullanıcıların sabrını ve limitlerini bir daha zorluyacaklar. Bakalım öyle bir şey olduğunda ne kadarımız ayakta kalabilecek.

Peki Kim Yaptı Bunu ve Kimler Kazandı?

Bu in çıkları yapan insanlar az çok belli kendimce. Bu kripto parasında özellikle bitcoinde kimin parası çoksa onun borusu öter. Tamam indikatörler analizler vs tüm mantıksal işlemler bir yere kadar bizi ilerletir fakat bitcoin de olası sert iniş çıkışlarda bunların hiçbirinin işe yaradığını düşünmyorum.

Kendimce haklı sebeplerde var. Biliyorsunuz Tesla bitcoin alacam dedi, Elon bi tweet attı hooop bitcoin ath yaptı. Hani analiz, hani indikatör ? Herkes 30 bin seviyelerini test etmesini bekliyordu, tüm analizler veriler bunu gösteriyordu, ne oldu? Ters bir hamleyle yeni bir ath yaptı ve birçok short oynayan küçük yatırımcıyı likidite etti.

Onların elindeki parayı aldı zenginlerin ceplerine koydu. Olay hep böyle ilerledi ve böyle devam edecek.

Bugün 50 lerden 49 lardan satılan bitcoinler ne oldu sizce? Ben hemen cevabını veriyim. Zarar etmekten korkan ve belki de elindeki tek parasını buraya yatıran insanların sattığı bu bitcoinler zenginler tek tek topladı. Sonuç biz az bir zararla çıktı diye teselli bulurken onlar dipten bitcoin toplamış oldu.

Peki yarın ne olacak dersiniz? Bunun da cevabını veriyim. Bitocin olacak 60 bin 65 bin. Bu borsada yatırım yapan insanların birçoğu kısa yoldan kar elde etme derdinde ve balık akıllıdır. Hatta size şöyle bir örnek veriyim siz kendiniz karar verin ne kadar mantıklı bir hamle.

Adam bitocin artıyor diye kredi çekip parayı bitcoine yatırıyor. Adamın elinde para bile yok borç para ile zar atar gibi borsaya giriyor, dip fiyat nedir destek nedir, ath nedir hiçbirşey bilmeden yapıyor bunu ve en ufak düşmede haliyle korkup satıyor.

Neyse ne demiştim oldu bitcoin 65 70 bin. Bu sefer aynı insanlar önceki yapmış olduğu zararı çıkaracak ya baktılar bitcoin yine artarak gidiyor bu kesin 80 85 bin olacak kaçırmamamız lazım diyorlar. (FOMO kelimesini bu noktada çok seviyorum. Bence borsadaki kullanıcılar temelde 2 ye ayrılıyorlar. Bu FOMO kapılanlar ve kapılmayanlar. )

Bu kaçırmamamız gerekiyor diyenler tepeden alıyor bitcoinleri tabiki. Bu bitcoinleri satan kim peki? 45 den 50 den toplayan büyük balinalar. Bunları kimden toplamışlardı peki? Daha büyük zarar etmek korkusuyla elinden bitcoin çıkaran aynı insanlardan almışlardı.

Yani sonuçta ne oldu. Adam senden 45 den bitcoin aldı, geri sana bunu 70 den sattı.

Şimdi aynı senaryoyu tekrardan yazmıyım, olası hamle gün gibi ortada bu bitcoin yine bir düzeltme veya silkelenme yapacak. Bu 2 kere 2 4 kadar açık. Çünkü kolay para yok. Yatırıyım 2 katını alıyım diye birşey yok arkadaşlar. Kimse size bedavadan para vermez bunu asla unutmayın.

Çok sevdiğim bir söz var her yerde sıkça kullanırım, buraya da yazıyım da belki okumamış bir kişi okur ve işlem açarken aklına ben gelirim :D

''Bir şey bedava ise orda ürün sensindir.''

Yani arkadaşlar uzun lafın kısası ne yapıyorsanız FOMO ya kapılmayın, unutmayın o parayı sizden almak için oynayacaklar ve en büyük kozları ise senin o paraya duyduğun ihtiyaç. Adamlarla aramızdaki en büyük fark bu. Bitcoin 0 olsun o adam o parayı 1 haftada unutur ama belki de bu senin tek paran. Ev, araba almadın artırdın buraya yatırıyorsun. O yüzden buraya yapacağınız yatırımı lütfen ihtiyaç duymayacağınız miktarlarda yapın.

Böylelikle en büyük kozlarını bozalım. Onlara korku salsın. Bu bağlamda kendi taktiğimi yazıyım :D

Ben asla ihtiyacım olmayan parayı koydum buraya. İsterse 0 olsun zaten ihtiyacım yoktu. Yani beni korkuya düşüremezler 7 24 o paranın ne olduğu korkusuyla yaşatamazlar beni, siz de öyle olun.

Uzun vadede bu adamlar kar etmeye çalışacak onların amacı bu, işte ben de burda onlara katılacağım istediğim fiyata gelirse satacağım yoksa satmayacağım.

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim, sizde kendi pozisyonlarını paylaşırsanız mutlu olurum, iyi akşamlar.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,222
Kullanıcılar
6,715
Son üye
pacemaker
Geri