Bitcoin Madencileri Harekete Geçti: Borsalara Akan BTC Oranı %271 Arttı

  • Konbuyu başlatan İlkyaz Taşdemir
  • Başlangıç tarihi
Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Exchange: Kripto para alım satımı yapılan merkezi borsa platformlarıdır.
İ

İlkyaz Taşdemir

Misafir


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
Bitcoin madencileri harekete geçti ve borsalara son 24 saat içerisinde yüksek miktarda Bitcoin aktardılar. Madencilerin aktardıkları BTC oranı ise önemli seviyede yükselerek %271.6’ya çıktı. Glassnode’un paylaştığı veriye göre, transfer edilen mevcut Bitcoin sayısı 6.754 BTC’den hızla 25.101’e çıktı.

Glassnode, Bitcoin madenci faaliyetlerinde görülen ani yükselişle ilgili bir tweet paylaştı. Borsalara gönderilen BTC miktarının 2 günlük hareketli ortalamasını baz alan grafiğe göre madenciler borsalara 6 bin 754 adet Bitcoin gönderirken bu sayı birden 25 bin 101’e kadar çıktı.

bitcoin-madencileri
Bitcoin madencileri hareketlendi


U.Today’den Yuri Molchan’ın konuyla ilgili haberinde, Bitcoin madencilerinin kazançlarını sabitlemek ve nakde çevirmek için borsalara BTC gönderdikleri öne sürüldü. Haberde, Glassnode’un sağladığı verilerin son 24 saat içerisinde madencilerin eskiye oranla çok daha fazla Bitcoin transfer ettiğini ortaya koyduğu belirtildi. CoinMarketCap’in Bitcoin fiyat grafiğine bakıldığı zaman, Bitcoin madencilerinin yükselen faaliyeti neticesinde son dönemde gördüğü rekor seviyelerden bir miktar düşüş yaşadığı görüldü.

bitcoin-madencileri
Diğer değerlerde de yükseliş görüldü


Glassnode’un Twitter üzerinde paylaştığı diğer Bitcoin verileri arasında gerçekleşmiş piyasa değeri (realized cap) ve 7-10 yıl içinde harcanan BTC oranının (spent outputs lifespan 7-10y) da bulunuyor. Analiz şirketinin paylaştığı grafiklere göre, Bitcoin realized cap değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 125 milyar doların üzerine çıktı.

Ek olarak, 7-10 yıl arasında harcanan BTC oranı da son 24 saatte büyük bir yükseliş gördü ve 2.688’den 276.417’ye çıktı. Bu da tamı tamına %10185,3 oranında bir yükseliş demek.

Bitcoin’de son durum


Bitcoin, son günlerde gördüğü rekor fiyatlanmalara yakın seviyelerde işlem görmeye devam ediyor. CoinGecko verilerine göre, Bitcoin şu anda 15.476 dolar seviyesinde fiyatlanıyor. Son bir gün içerisindeki artış oranı ise %2.2 oldu.

bitcoin-madencileri


Bitcoin Madencileri Harekete Geçti: Borsalara Akan BTC Oranı %271 Arttı isimli makale İlkyaz Taşdemir tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

kaynak : https://koinbulteni.com/bitcoin-mad...i-borsalara-akan-btc-orani-1-artti-84630.html
 

Üst