Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin mi? Altın mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu an zirve seviyede olsa da benim de tercihim @Vonzarovich gibi FTT olur. Onun dışında Milan Token ICO satışı çıktığında alıp piyasaya çıktığında olacak pumptan sonra satmayı düşünüyorum. Bir de Litecoin'in yapacağı Flare airdropa yaklaştıkça da Litecoin'de büyük yükseliş olacağını düşünüyorum. O yüzden tarih belli olunca bir miktar da oraya.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben ikisinden de alablirdim. Hatta yarı yarıya olabilirdi.

Gram altın şu an güzel bir yükselişe hazırlık yapıyor gibi görünüyor. Bir iki gün sonra net olarak alım fırsatı verdiğini belli eder.

Bitcoin ise zaten ana yönü yukarı bakıyor.

BTCXAU paritelerden biriyle arbitrajı da yapılarak kâr oranı yükseltilebilirdi.

Uzun süre yatırım düşünüyorsam bitcoin alırım çünkü sürekli artış gösteriyor, altında kazanç sağlıyor fakat bitcoin kadar kazancı olmuyor. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir kendi fikrimdir.

Bende @sahinadm ve @luis1410 gibi düşünüyorum, Bitcoin her zaman yukarı yönlü olduğu için ve kurumsal şirketlerinde artık yatırım için kullanacağı veya kullandığı için Bitcoin'i tercih ederim fakat Altın asırlardır bir yatırım ve ticaret aracı bu yüzden güvenlik açısından Altın daha mantıklı.

Bitcoin'in değerinin 0 olması çok düşük bir ihtimaldir fakat Altın'da böyle bir ihtimal söz konusu değildir, her zaman güvenilir ve Bitcoin kadar olmasada karlı bir yatırım aracıdır, tabiki saklamasını veya muhafaza etmesini bilene.

Bazı gelişmeler sonucunda düşüncem birazda olsa değişti. Kısa ve orta vadede Bitcoin'i tercih etmem rağmen, uzun vadede altın diyorum. Bence çıkarılan altı ve Bitcoin haberlerinde altın zayıflıyor gibi özellikle gösteriliyor. Fiyatı ucuzlayınca, piyasadaki altını toplayacaklar.

Uzun vadeli yatırım için bitcoin veyahut alt coinlerden olabilir hocam,
ancak kısa sürede risk alıp kâr yapmayı amaçlıyorsam kesinlikle altına yatırım yapardım tabi ne olacağını bilemeyiz belki altın tavan olur bitcoin düşer kesin bişey söylemez kimse.

Altının 2028 yılına kadar yükseliş trendinde olacağını söylüyor bazı uzman ekonomistler. Geçmiş dönem grafiklerini inceledikten sonra bu kanaate varmışlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri