Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Neden Sert Yükseldi?

bitcoin-2643188_640 (1).jpg

İşte BTC'nin Sert Yükselişinin Ardındaki Neden

Blockchain verilerinin analizini yapan ünlü platformlar arasında yer alan CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, kısa süre önce bir açıklama yaptı. CEO Ju açılamasında yalnızca 5 dakika gibi kısa bir süre zarfında biri ya da birileri tarafından 1,6 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alındığını ifade etti.

Bu durum, Bitcoin son 1 saatte yaptığı ani yükselişin sebebini açıkça ortaya koyuyor. Bu sert yükseliş hareketiyle 55.600 dolar seviyelerine dek yükselen BTC, küçük bir düzeltme hareketiyle birlikte yeniden 54 bin dolar seviyelerine inmiş durumda.

Önemli bir direnç seviyesi olarak kabul edilen 52,600 dolar seviyesini kırmayı başaran Bitcoin'in bir sonraki durağı neresi olacak?

Sanırım kritik soru bu. Eğer Bitcoin, 52,600 dolar üzerinde 2 defa 4 saatlik kapanış yapmayı başarırsa yükselişini sürdürebilir. Bu olmadığı takdirde ise 48,500 seviyelerine dek geri çekilmesi gibi bir senaryo da gerçekleşebilir.

Hep birlikte takibe devam.

Yatırım tavsiyesi değildir.

@Teknik Analiz ?

47-48K seviyelerini uzun süre takip ettim, yükseleceğini tahmin ediyordum ama zamanını kestiremeyip almaktan vazgeçtim ve geçen gün XLM aldım.

Şans işte 🙂

Selam hocam.

52640$ seviyesinin yukarı yönlü kırıldığını söylemek için henüz çok çok erken. Hatta eğer 48500$ civarının beklendiği ifade edilebiliyorsa bu seviye de henüz yukarı kırılmamış olduğu konusunda temkinli olunduğu demektir ki haftalık ve aylık grafikte de bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Her iki grafikte de 52640$ seviyesinin üzerinde açılışlar izlenmeli.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin'in yükselmesiyle ilgili bir ek yapayım. Yukarıdaki haberde yer alan yükü BTC alımıyla da alakalı. Doğrulanmış bir haber olmasa dahi, SEC'in, Bitcoin ETF'sine onay vereceğini içeriden haber alan bazı kurumsal şirketlerin bu yüklü alımın arkasında olduğu ABD kamuoyunda konuşuluyor. Şayet ETF onayı gelirse gerçekten o zaman asıl uçuşa geçeriz sanırım.

Yapılan yüklü alımları başka türlü anlamlandıramıyorlar çünkü BTC'nin yaptığı bu çıkış uzmanları da bir parça şaşırtmış durumda. Spekülasyon da olabilir elbette.

YTD.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri