Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin yine beklediğimiz gibi hareket etmedi mi? Hocam olsa: "Bu da mı gol değil!" derdi. :)

Şimdi rehavete kapılmadan önemli olan 42 bin dolar seviyesini takip etmek. Yılların zirvesi sonuçta. Çok mu çok güçlü bir direnç değil, bunu bilmekte fayda var; fakat daha ilerisi için burayı tekrar test ettikten sonra üzerine çıkıp herhangi bir fiyatta kalıcı olması gerekiyor. Bunun için seçtiği o fiyatta bir süre sabit kalmalı. Sonrasında zaten stratejisini belirleyip ona göre devam eder.

Son yazımda bahsettiğim ve çok da zor olmadığını söylediğim 46 bin Dolar ile 52 bin Dolar seviyeleri gelecek mi, yoksa hayallerden mi ibaret, göreceğiz. Eh sonuçta Bitcoin'i yaratan adam veya adamlar da bir hayalden yola çıktı, değil mi?

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210203_223524_org.telegram.messenger.jpg

Bitcoinin, ciddi anlamda yükseliş ivmesi kazandığı 20 bin ve 42 bin Dolar serüveninde nasıl hareket etti, çoğumuz gördük. Şimdi 42000$ zirvesini tekrar edip yeni bir tepe noktası oluşturmak için çaba sarf ediyor. Daha doğrusu 42000$'a kadar olan koşusu için çaba sarf edecek. Sonrası için artık rahatlamış olacak ve daha güçlü davranacak.

Soluğu nerede alacağını inanın dünyanın en ünlü analisti bile çok merak ediyordur. Olağan tahminler var tabii ki; fakat kimin hangi noktada satış veya alım yapacağını kimse bilemeyeceği için tahminler bazen çöp olabiliyor. Bu yüzden peşin konuşmamak gerek. Dayanılan verilerin çok sağlam olması gerekiyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210203_235921_org.telegram.messenger.jpg

İşte 4 saatlik grafiğin 42000$ macerası. Şöyle bir bakıldığında 42000$ seviyesinin sağlam bir şekilde görülmediğini bile görebiliyoruz. Bu grafik böyle. Bu grafik bir fiyatı görmeden o fiyatta kırılmayı bırakın test edilme bile başarılı olamıyor. Yılların tecrübesi ile söylüyorum bunu. Hatırlarsanız 42 bin Dolar civarlarındayken aramızda sık sık; henüz kırılma gerçekleşmedi, diye konuşuyorduk. Kırılmaların o kadar kolay olmadığını sürekli telkin ediyorduk birbirimize. İşte sebebi buydu.

En başa dönelim, 10 bin Dolar civarlarında iken bu foruma gelmiştim. 13850$ seviyesine gelene kadar benden başka, ya da benim kadar, umut besleyen pek kimse yoktu. Hele ki biner yükselip 2, 3 biner düştüğünde ödler kopmuyor muydu... Ondan önce daha 6000$ civarlarında iken de ben yine umut doluydum @Vonzarovich bilir. Demek istediğim "Ben çok iyi bir analistim." değil; anlatmak ve hatırlatmak istediğim, Bitcoin'in ne zorluklarla buralara geldiği ve yine böyle zorluklar yaşayacağı. Daha geçen hafta 10 bin Dolarlık bir düşüşle birkaç saatte silip atmadı mı her şeyi? Evet, yaptı bunu.

Şimdi, bitmiş bir günlük aşağı yönlü düzeltmenin ardından yeni bir günlük yükseliş trendi başlattı. Önceki günlük yükseliş trendi 10000$ fiyatından başladı ve 42000$ fiyatına gelmesi 122 gün sürdü. Şimdi 33 bin Dolar civarlarında başlayan yeni günlük yükseliş trendinin 122 gün değil de sadece 30 gün sürebileceğini düşünün. Tamam umut edin en azından. :) Yukarılara baktım da yazı çok uzun oldu. Günlük grafiğe geçelim.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210204_002548_org.telegram.messenger.jpg

Bitcoin günlük grafiğinde AL sinyali henüz ikinci gününde olduğu için çok da güçlü olmadığını belirtmem gerekiyor. Günlük bir trendin içinde onlarca 4 saatlik trend değişimi gerçekleşir. Tüm bu değişimler günlük grafiği etkiler. Her defasında günlük grafik üzerinde zorlayıcı olarak şekil değişikliklerine sebep olur. Şekil değişikliğinden kastım, ortalama fiyat değişimlerinin mumlara yansıması. Böylece güncel fiyatlar da ortalamaları takip eder ve sonucu bulur. Ya aşağı ya yukarı...

Şimdi bunları bırakalım da destek ve dirençlere bakalım.

Bitcoin günlük grafik için aşağıda destekler: 34800$, 29231$, 28377$, 24217$, 23777$...

Bitcoin günlük grafik için yukarıda dirençler: 39694$, 42000$, 46700$, 52300$ ve nihayetinde 60000$. Daha yukarısı da var; ama şimdilik bu kadar yeter.

Not: Bu seviyeler günlük grafiğe ait olduğundan dolayı öyle bir iki gün veya bir iki hafta içinde gerçekleşir anlamını taşımıyor. Orta vade seviyeleridir. Grafik zaman dilimlerine yüklediğimiz anlamlara dikkat edelim.

Kolaylıklar dilerim.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Analizlerinize hayranım doğrusu, kelimeler ile resmen oynuyorsunuz edebiyatınıza hayranım, telafuzun için zaten ayrı bir hayranlık içindeyim, kısacası size hayranım. ❤️

Analizlerinize hayranım doğrusu, kelimeler ile resmen oynuyorsunuz edebiyatınıza hayranım, telafuzun için zaten ayrı bir hayranlık içindeyim, kısacası size hayranım. ❤️
Ben de sana hayranım. ❤️ :)

Günlük analizlerde 24 gündür uzun ve net bir yeşil veya kırmızı mum yok. Bence yeni bir düşüş veya yükseliş için yeterince beklendi.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri