Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Uçuşa Mı Hazırlanıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba arkadaşlar. Bitcoin üzerinden yürüyelim biraz da. Haftasonu gün içlerinde güzel bir kalkış yaptı; fakat geceye doğru bir türlü satışlardan başını kaldıramadı. Sert hareketler de gösterdi. Bu kadar sert olmasa da böyle bir düşüşün gelmesi gerekiyordu. Çünkü çok fazla sıkışmıştı ve bir yöne karar vermesi lazımdı. Aşağı karar vermesi daha sağlıklı oldu.

Tüm çabası 34800$ seviyesini haftalık destek yapmaktı ve bunda biraz da olsa başarılı oldu. Şimdi yapması gereken hafta boyunca bu seviyenin üzerinde devam etmesi. Ayrıca 38800$ seviyesi de önem arz ediyor artık. 34800$ seviyesini çekirdek, 38800$ seviyesini de kabuk olarak düşünebilirsiniz. Kabuğun aşınması normal; ama kırılmaması gerekiyor.

Yeni açılan haftalık mum güzel açıldı ve bu hafta boyunca şu anki formunu koruyabilirse deforme olmadan fiyatları yukarıda tutmayı başarabilir. Şimdi saatlik grafik ile başlayalım.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210208_133652_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte AL sinyali iyi bir düzeltmenin ardından oluştu ve devam ediyor. Gelen satışların etkisiyle oluşan kırık şekiller grafiği aşağı yöne zorlanmış gibi gösteriyor. Bu durum bir miktar daha düşmek istediği anlamına gelebilir. Zaten biraz daha düşmesi sağlıklı olur diye düşünüyorum. Çünkü 4 saatlik grafiğin tam olarak doğrulması için saatlik AL sinyalinin daha kuvvetli gelmesi gerekiyor; yeniden.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210208_134202_org.telegram.messenger.jpg

Bitcoin 4 saatlik grafikte SAT pozisyonu devam ederken fiyatlar saatlik grafiğin AL pozisyonu münasebeti ile yukarı yönelmekte zorluk çekmiyor. Yukarıda bahsettiğim düşmesi gerektiği fikri işte buradan doğuyor. İki grafiğin tepe ve diplerinde uyumun oluşması için saatlik grafikte son bir SAT sinyali oluşması gerekiyor. Sinyalin oluşması düşüşlerin derin olacağı anlamına gelmiyor. Yatay seyreden satış pozisyonları da olabiliyor. Böylesi lazım.

Bu olmadan da ilerler ki şu an ilerleyecek gibi görünüyor. 4 saatlik AL daha güçlü gelip düşüşü erteleyebilir. Bu durumda yukarı yönlü bir düzeltme ile düşüşü erteleyebilir. Hatta bunu yapmaya çalışıyor. Yol açık şu an.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210208_134749_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafiğin varlığı umut verici fakat yukarıda anlatageldiğim tüm sebeplerden dolayı bu gün açılan mum, kararsız. Yani 42000$ ile 34800$ arasındaki dalgalarla boğuşma süreci henüz bitmedi. Daha önemlisi 34800$ desteği yukarı yönlü kırılabilsin diye asıl güçlü hareketleri bu hafta göreceğiz. Yani henüz kırılmadı; ama yarın artık karar vermiş bir günlük mum açılırsa artık 34800$ seviyesine bir süre daha bay bay diyeceğiz ki o zaman da 42000$ ve daha yukarısına merhaba demek için kucak açacağız.

Bitcoin için yeni rekorları geçen günkü yazımda belirtmiştim ama şimdi bir kere daha yazayım.

Bitcoin günlük grafik için aşağıda destekler: 34800$, 29231$, 28377$, 24217$, 23777$...

Bitcoin günlük grafik için yukarıda dirençler: 39694$, 42000$, 46700$, 52300$ ve nihayetinde 60000$. Daha yukarısı da var; ama şimdilik bu kadar yeter.

Not: Bu seviyeler günlük grafiğe ait olduğundan dolayı öyle bir iki gün veya bir iki hafta içinde gerçekleşir anlamını taşımıyor. Orta vade seviyeleridir. Grafik zaman dilimlerine yüklediğimiz anlamlara dikkat edelim.
Başarılar dilerim.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

şimdi geçen hafta başıma gelen bir durumu anlatayım.
bir akrabam aradı. yurt dışında sağlam bir broker var arkadaşı ve yıllardır borsa içerisinde aktif kazançlar elde ediyormuş.
duyum almış bitcoin 20 gün içerisinde uçacakmış, neyse kendiside dahil olmak üzere bir arkadaşına da 950 milyar yatırım yaptırmış.
sonra aramış bizim akrabayı demiş ki elinde ne var ne yok koy bitcoine 20 gün içerisinde çok katlayacak kendisini bilgin olsun demiş.

akraba bana danıştı ne diyorsun diye :)
biz herkese inanmıyoruz bugün elon musk'ta doge diyor onadamı yatıralım her şeyimizi dedim.
para senin üzülmeyeceğin paraları yatır dedim.

hemen hemen 7 gün oluyor bu diyaloğun süresi
kaldı 14 gün falan sabırla bekliyorum bitcoini :)
umarım dedikleri olmaz.

bir akrabam aradı. yurt dışında sağlam bir broker var arkadaşı ve yıllardır borsa içerisinde aktif kazançlar elde ediyormuş.
duyum almış bitcoin 20 gün içerisinde uçacakmış, neyse kendiside dahil olmak üzere bir arkadaşına da 950 milyar yatırım yaptırmış.
sonra aramış bizim akrabayı demiş ki elinde ne var ne yok koy bitcoine 20 gün içerisinde çok katlayacak kendisini bilgin olsun demiş.

biz herkese inanmıyoruz bugün elon musk'ta doge diyor onadamı yatıralım her şeyimizi dedim.

umarım dedikleri olmaz.
Onu bunu boşver de hocam 10k doların altını ne zaman görecek bu BTC :)

2021 son ayında bekliyorum.
benimle birlikte tahminleri tutan bir kaç analist var onlarda bekliyor.
ben 10 K altı diyorum ama diğerleri 3k falan bahsediyor.
sanırım buna benzer bir yazı sahinadm'de paylaşmıştı
bekleyenler çok hocam....

umarım dedikleri olmaz.
Sonuçta parayı yatırmadılar anladığım kadarıyla ve yine senin yüzünden mi hocam. :D

Sonuçta parayı yatırmadılar anladığım kadarıyla ve yine senin yüzünden mi hocam. :D
abi şimdi seni arasam ve sana desem ki
70K TRY yatıracağım bitcoin'e ne dersin bana ?
şuan cevap bekliyorum senden.

birde hocam neden senin konuların sürekli hızlı şekilde gösterim alıyor :D
özelliğin ne yani :D
bende analiz yapmak istiyorum.

ada analizin tuttu takip ediyorum.
gerçekten başarılı birisin tebrikler....

2021 son ayında bekliyorum.
benimle birlikte tahminleri tutan bir kaç analist var onlarda bekliyor.
ben 10 K altı diyorum ama diğerleri 3k falan bahsediyor.
sanırım buna benzer bir yazı sahinadm'de paylaşmıştı
bekleyenler çok hocam....
10 bin riski halen var evet. 2021 yılı da olabilir 2022 ortaları da olabilir.

abi şimdi seni arasam ve sana desem ki
70K TRY yatıracağım bitcoin'e ne dersin bana ?
şuan cevap bekliyorum senden.

birde hocam neden senin konuların sürekli hızlı şekilde gösterim alıyor :D
özelliğin ne yani :D
bende analiz yapmak istiyorum.

ada analizin tuttu takip ediyorum.
gerçekten başarılı birisin tebrikler....
Valla hocam, sen bilirsin; dikkatli ol derim. :D

Ben sadece yazıyorum hocam. Başka bir şey yapmıyorum. :)

Teşekkür ederim. :)

Başkası adına cevap vermek zor. Mesela çevremde az çok kazançlarımı görenler abi sana verelim sen bizim adımıza yatırım yap. Giderse gider diyorlar. ben kendi paramla oynarım ama başkasının parasını şuna yatır ya da şuna yatırayım diyemem. elim gitmez. kendi param olunca rahatım. hesap verecek sadece kendim var.

İşin özü denmez hocam şuna yatır diye. Genelde ben bu tip durumlar yuvarlak cevapları tercih ediyorum hem yükseliş hem düşüşüne yönelik. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri