Neler yeni

Bitcoin'de 13850$ Direnci Çalışıyor

  • Node: Blokzincir ağını oluşturan düğümlere verilen isimdir.

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
2,049
Çözümler
1
Tepkime puanı
1,579
Puanları
285
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek


0.00000100
  • 0.00000001  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Teknik Analiz isimli kullanıcı 0.00000862 Bitcoin kazanmıştır

0.00000862 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 4.77 Türk Lirası Değerindedir.


Selamlar. İşlerin tam da istediğiniz gibi gitmesi kadar mutluluk veren bir durum daha olamaz. Dün bahsettiğimiz 13850$ seviyesi gibi. Buradan satış yapmayı başarmış bir trader şu an düşük seviyelerden tekrar alım yapmak için koltuğuna yaslanmış bekliyordur. Alım için de doğru yeri yakalarsa değmeyin keyfine.

Bltcoin'den bahsediyoruz evet. Dün akşam yayınladığım yazıyı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Şimdi gelelim BTC grafiklerinin bu günkü durumuna.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
lZQXNVKe


Saatlik grafikte SAT siyali yaklaşık 5 saat önce tam olarak 13864$ seviyesindeyken oluştu. Şu an tabelalar 13200$ civarını gösterirken trader (yatırımcı) ne yapacak. Yatırımcı izlemeye devam edecek çünkü net bir AL sinyali gelmeli alım yapabilmesi için. Gelen AL sinyali ise muhakkak satış yaptığı fiyatın altında bir fiyat olmalı ki BTC miktarını arttırabilsin.

Şu halde şöyle bir fikir türüyor: "Önemli olan fiyat değil miktardır." İlk alımda fiyat ne olurasa olsun sonraki satış ve alımlarında BTC varlığını arttırabiliyorsan olmuşsun sen. TL miktarı fiyatlar artacağı için çoğalır zaten. Bu yükselişten faydalanmaktır ki kolaydır. Ama düşüşlerden faydalanıp BTC miktarını arttırmak fiyat yükselişleri ile beraber TL miktarı da artacağı için daha çok BTC ile daha çok TL almış olunacak ve trader, çift yönlü kazanç elde etmiş olacak. Çok uzatmaya gerek yok gibi artık.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
6la6R8Rv


Ortalama mumlar daha 13850$ seviyesine ulaşmadı diye. Bu durum yeni küçük destek ve dirençler oluşturuyor. Reel fiyatın ise ortalama fiyatların üzerinde seyretmesi gerekiyor ki hareketler yukarı devam edebilsin. Şu an 4 saatlik grafikte böyle bir durum söz konusu değil. Bu yüzden eğer saatlik grafikteki satış baskıları ağır gelirse 4 saatlik satışlar da başlar ve fiyatlar iyice düşer. Satış yapmış yatırımcının tam da istediği gibi olur. Bu yüzden alım yapmak için erken; fakat tetikte olmak gerek. Satışını 13850$ civarında yapmış yatırımcının stratejisi için konuşuyorum. Yanlış anlatmayalım olayı. Neyse 13850$ direnci tüm güç varlığını koruyor. Aşağıda bekleyen önemli destek 13014$ ve daha aşağısını günlük grafiğe geçelim de öyle görelim.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
lR6KC4lq

Günlük grafikte AL sinyali normal bir seyirle devam ediyor. Saatlik satışların etkisi son muma yansımış elbette; ama çok etkili değil. Daha çok 4 saatlik son mumlar etkilendi. Devam etmesi halinde yarınki günlük mumda da etkisi net olarak görünecek. Bu durum: "SAT siyalleri peş peşe geliyor kaçıııın!" durumu değil. Saatlik grafik takip edilmeli. Saatlik grafik tek başına AL-SAT yapmaya uygun değildir! Tamam bu kadar yeterli sanırım. Çok uzun olunca okumak zoruna gidiyor insanın. :) Günlük grafikte en yakın güçlü direnç 13850$ en yakın en güçlü destek 11500$ olarak belirlendi.

Yazıyı burada da görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin. :)

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur
 

Bu makaleyi hazırlayan Teknik Analiz isimli kullanıcı 0.00000862 Bitcoin kazanmıştır

0.00000862 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 4.77 Türk Lirası Değerindedir.


Üst